PDA

View Full Version : سوال: تشخيص اينكه آيا بپرسد ذخيره كند يا نه!!

backspace
یک شنبه 23 فروردین 1388, 09:17 صبح
سلام
من يه فرم دارم كه وقتي مي بندمش مي خوام اگه مقداري رو تغيير داده ام بپرسد كه ذخيره كند و اگر كه تغيير مقدار نداده ام نپرسد.
آقا چجورييي؟
يه روش پيشنهاد كنيد كه General باشد.
ممنوون:لبخندساده:

mohsen_csharp
یک شنبه 23 فروردین 1388, 09:42 صبح
وقتی تو برنامه نویسی یک کد را تغییر می دی یک ستاره در قسمت بالا که به معنای تغییر می باشد ، ظاهر می گردد تو هم از این روش استفاده کن.

NewFoxStudent
یک شنبه 23 فروردین 1388, 09:48 صبح
میتونی یه متغیر بزاری و اگه چیزی تغییر کرد اون رو مقدار بدی وموقع بسته شدن فرم همون متغییر رو چک کنی اگه تغییر کرده بود بپرسی و .......

backspace
یک شنبه 23 فروردین 1388, 10:21 صبح
من توضيح بدم كه من DataGridView دارم

NewFoxStudent
یک شنبه 23 فروردین 1388, 11:26 صبح
خوب تو رویداد CellValueChanged این کار رو بکن

Reza_Yarahmadi
یک شنبه 23 فروردین 1388, 11:43 صبح
همون کاری که دوست عزیز در مورد استفاده از متغیر گفتن رو انجام بده و توی رویداد تغییر مقدار سلول دیتا گرید مقدار دهی کن موقع بستن فرم هم مقدارش رو چک کن و ...

backspace
دوشنبه 24 فروردین 1388, 17:36 عصر
دوستان من يه كار ديگه كردم. چون DataGrid ها به DataTable متصل بودند من چك كردم كه آيا Table ها تغيير كرده اند يا نه. و جواب هم گرفتم. حالا اگه كسي خواست براش شرح بدم بهم پيام بده

amir.khanlari
سه شنبه 25 فروردین 1388, 09:54 صبح
لطفا بيشتر توضيح بدهيد

seven7777777
سه شنبه 25 فروردین 1388, 11:41 صبح
خوب چرا در لحظه تغییر یک مورد اونو ثبت نمی کنی که دیگه آخر برنامه هم نیاز به چک کردن نداشته باشی ؟
تازه از نظر زمانی هم حساب کنی خرد خرد که ذخیره بشن بهتره تا یه دفعه آخر برنامه همش با هم .

backspace
سه شنبه 25 فروردین 1388, 17:29 عصر
سلام مجدد، براي كنترل هايي مثل TExtBox من اولين مقدار آنها را برابر خصوصيت Tag قرار دادم و آخر بار چك كردم كه براي هر TextBox آيا Value آن برابر Tag آن است يا نه؟ از طريق دستور Foreach روي This.Controls

esmaeily-hosein
چهارشنبه 26 فروردین 1388, 09:52 صبح
واه مگه DataSet تو مقدار haschanges نداره این چه کارهاییه .