PDA

View Full Version : سوال: تغییر اندازه intilale size در دیتا بیس

saeedps
یک شنبه 23 فروردین 1388, 10:05 صبح
سلام ....

من یه دیتا بیس دارم که به اشتباه Initiale Size اون روی 2000MB گذاشته شده و همچنین تو Options اون Autogrowth فعاله و روی unrestricted تنظیم شده که باعث شده حجم فایل دیتابیس بیخودی بالا بره در حالیکه اطلاعات داخلش به اون اندازه نیست :گریه:
مشکل اصلی اینجاست که تو برنامه باید هر روز از دیتابیس Backup گرفته بشه که به علت بالا حجم اون وحشتناک بالا رفته :عصبانی++: و بدبختی اینه که حتی بعد از shrink کردن هم حجم از یه مقدار خاص پائینتر نمیره در حالیکه قبلا تنظیمات Initiale Size رو 10MB بود ولی الان نمیشه کمش کرد :گریه::گریه: و تازه الان اول سال مالیه و اطلاعات کم و با این تفاسیر اگه نتونیم این تنظیم رو درست کنیم قطعا مشکلات بزرگ و جدی خواهیم داشت :گریه::گریه::عصبانی++::عصبانی+ +:
کسی از دوستان راه حلی داره؟

AminSobati
یک شنبه 23 فروردین 1388, 12:20 عصر
سلام دوست عزیزم،
من حدس میزنم شما ShrinkDatabase انجام میدین. اگر ShrinkFile انجام بدین باید فایل کوچک بشه

saeedps
یک شنبه 23 فروردین 1388, 13:15 عصر
سلام دوست عزیزم،
من حدس میزنم شما ShrinkDatabase انجام میدین. اگر ShrinkFile انجام بدین باید فایل کوچک بشه

اتفاقا هر دو مورد رو انجام دادم ولی فایده ای نداشته :گریه::گریه::گریه::گریه::گریه: :عصبانی++::عصبانی++::عصبانی++:

AminSobati
یک شنبه 23 فروردین 1388, 13:28 عصر
- فایل مورد نظر MDF هست یا NDF؟
- چه پیغام خطایی دریافت میکنید موقع ShrinkFile؟

saeedps
دوشنبه 24 فروردین 1388, 10:02 صبح
- فایل مورد نظر MDF هست یا NDF؟
- چه پیغام خطایی دریافت میکنید موقع ShrinkFile؟
ممنون از وقتی که میذارین :قلب::قلب::قلب:
فایل مورد نظر mdf هستش و موقع shrink کردن هم پیغام نمیده و Shrink میشه ولی فایل mdf با اینکه اونقد اطلاعات نداره تا یه حدی میاد پائین ظرفیتش ولی بازم زیاده یعنی مثلا فایلی که الان باید اندازش بشه 5-3 مگ الان شده 1 گیگ :گیج::گیج::عصبانی++::عصبانی++:: ریه::گریه:
حالا هم که بعد از Shrink هر کاری میکنم که Intiale size اون دیتا بیس عوض بشه پیغام میده :گریه: