PDA

View Full Version : آینده بازار برنامه نویسی وب

faramarz_s
دوشنبه 14 دی 1383, 19:20 عصر
بنام دوست

مقدمه:
مدتی است که به شدت پیگیر نرم افزارهای مبتنی بر وب اوپن سورس هستم.
مامبو - ناک - زوپس
کوپرماین
بی بی
دکوئوس
و ....
تحقیق و بررسی زیاد بنده نتایج زیر را به با آورده :

هم اینک کلیه نیازمندیهای بازار ایران با نرم افزارهای موجود اوپن سورس (فارسی شده) و با قیمتی بسیار مناسب برای مصرف کننده در سترس است.

با تکامل وفارسی سازی این نرم افزارها کم کم مزیتهای نسبی برنامه نویسی دات نت کمرنگ می شود.

برنامه نویسی گروهی در آینده ای نزدیک کاملا اجتناب ناپذیر خواهد شد و انوقت شما باید چند برنامه نویس استخدام کنید و ...(هزینه تولید صعوی افزایش یافته و ..) که بازهم مزیت برای نرم افزارهای اوپن سورس محسوب می شود.

پشتیبانی از نرم افزارهای اوپن سورس جامع به نوعی جهانی و بسیار قوی هست.(نسخه های جدید ماهانه ریلیز می شوند)

رفع ایرادات و شناخت نقاط ضعف بسیار راحت است!مشکلات امنیتی به همان سرعتی که شناخته می شودن برطرف هم می شودند و با هر بار هک پچ ها هم سرازیر میشوند.

هزینه تولید این نرم افزارها در مقابل رقبا به شدت کمتر است.(از هاستینگ گرفته تا همه فاکتورها برای اوپن سورس ارزانتر می باشد.)

امکانات یکی از این نرم افزارها در مقابل رقیبان صدها بار بیشتر است(اگر رقیبی باشد!)

با اینهمه چه مزیتی برای دات نت کاران باقی می ماند؟

دست آخر باید بگویم که امان از رفیق ناباب از وقتی ما از این استاد امید هاستینگ لینوکس گرفته ایم این افکار چونان خوره ای مغز ما را پر نموده است.
خدا الهی هدایتش کنه!
سوالات:

1-چرا باید دات نت را ادامه دهم؟
2-مزیتی برای دات نت کار باقی می ماند؟
3-آیا بهتر نیست ما هم به جمع توسعه دهندگان اوپن سورس پیوسته و با مهارت یابی در فنون خاص آن سرویسی بومی برای مخاطب و مشتری ایرانی ارائه دهیم؟

نتیجه:
:گیج:

AspNet
دوشنبه 14 دی 1383, 21:32 عصر
ای روزگار

faramarz_s
سه شنبه 15 دی 1383, 09:09 صبح
البته من دید آینده مد نظرم هست.
در ضمن سیستمهای سفارشی را از تاپیک موجود استثناء می کنم.

mohsen99
سه شنبه 15 دی 1383, 09:44 صبح
-چرا باید دات نت را ادامه دهم؟
2-مزیتی برای دات نت کار باقی می ماند؟

آیا بهتر نیست ما هم به جمع توسعه دهندگان اوپن سورس پیوسته و با مهارت یابی در فنون خاص آن سرویسی بومی برای مخاطب و مشتری ایرانی ارائه دهیم؟

1- برنامه های دات نت هم می توانند Open Source باشند
نمونه: www.dotnetnuke.com

رفع ایرادات و شناخت نقاط ضعف بسیار راحت است!مشکلات امنیتی به همان سرعتی که شناخته می شودن برطرف هم می شودند و با هر بار هک پچ ها هم سرازیر میشوند.

هزینه تولید این نرم افزارها در مقابل رقبا به شدت کمتر است.(از هاستینگ گرفته تا همه فاکتورها برای اوپن سورس ارزانتر می باشد.)
دقیقا :موفق:

در ضمن سیستمهای سفارشی را از تاپیک موجود استثناء می کنم.

برنامه های تحت وب اکثرا سفارشی هستند
اما چون در این گونه نرم افزارهای اپن سورس امکان توسعه نرم افزار به راحتی وجود دارد بنابر این با توسعه و اضافه کردن ماژولهای سفارش داده شده می توان برنامه های سفارشی را نیز تهیه کرد .

در نهایت با توجه به رشد روزافزون IT در ایران و نیاز ادارات , سازمانها و شرکتها برای ایجاد برنامه های مبتنی بر وب آینده بازار برنامه نویسی در ایران بسیار روشن خواهد بود.

nematia
چهارشنبه 16 دی 1383, 10:23 صبح
دست آخر باید بگویم که امان از رفیق ناباب از وقتی ما از این استاد امید هاستینگ لینوکس گرفته ایم این افکار چونان خوره ای مغز ما را پر نموده است.

کاملا موافقم
ببین کار من رو از asp به کجا کشونده:
www.iransciland.com/awt
و
www.iransciland.com/awt/cm
این ها هم به خاطر همون آینده برنامه نویسی که ذکر کردین تولید شدن.

Vahid_Nasiri
چهارشنبه 16 دی 1383, 13:04 عصر
نرم افزارهای اپن سورس موجود به قیمت *مفت* برای هموطنان گرامی هیچ وقت نمی تونند جای قسمت های مورد نیاز *سفارشی* سایت رو بگیرند و در این موارد حتما نیاز به یک برنامه نویس خواهد بود.
پرتال ها و امثال آن برای عده ای که نیاز به یک سایت در قالب بندی های *متداول* دارند همیشه جوابگو *بوده* و خواهد بود. اما وقتی یک پرتال تمام نیازهای آنها را برآورده نکرده چی؟ اینجا همان بحث قسمت های سفارشی دوباره رخ می نماید!

بحث دیگر در مورد توسعه پرتال (چیزی که هیچ وقت به فکرش هم حتی نخواهم بود (برای عموم البته!)) ، بحث قوانین پشتیبان حقوق مادی و معنوی در کشور عزیزمان است.... که البته واضح و مبرهن است که...!! (به همان صورت و به همان اجازه ای که اسکریپت های php *نال شده* به وفور در سایت های ایرانی استفاده می شود و تابحال هم آب از آب تکان نخورده (لطفا *شعار* ندهید که در آینده فلان خواهد شد و بهمان!) ، از اسکریپت شما هم استفاده خواهد شد و همان کاری که توسعه دهندگان غیروطنی تونستند انجام بدهند شما هم می تونید انجام بدید! این جوک نیست. صحت خواب!)

بحث دیگر حتی *سواد* استفاده از یک پرتال آماده است! شما فکر کردید در این کشور چند نفر می تونند در این زمینه ها (ی به ظاهر پیش پا افتاده) گلیم خودشون رو از آب بیرون بکشند؟ و یک سایت رو با تعداد بازدیدکننده کافی در طول یک سال به سلامت به آخر برسانند؟ شما خودتون رو نگاه نکنید.

مورد دیگر ، توسعه ی پرتال های اپن سورس چه ربطی به دات نت و ادامه بدهیم و ندهیم داشت؟ در دنیای ما *هیچ چیزی* مجانی نیست! اگر به این فکر هستید که خوب الان من یک پرتال می نویسم بعد عزیزان برنامه نویس در سراسر ایران مشتاقانه در پروژه ی من تشریک مساعی کرده و حالی به حولی (دیگه برنامه نویس استخدام نمی کنم و پول نمی دم و کار گروهی و غیره)! زهی خیال باطل! (حتی اگر یک نفر پیدا شد و یک پچ امنیتی برای شما نوشت .... بگذریم! کمی از سایت قشنگ و اتو کشیده برنامه نویس بیرون بیاین و وارد دنیای واقعی کشور عزیزمان بشوید....) نمونه اش پروژه فوروم ASP.NET در همین سایت. همه منتظر نتیجه ی نهایی (بجز دو نفر که تشریک مساعی کردند).

خلاصه ی کلام : بحث قسمت های *سفارشی* سایت ها و نیاز روز افزون به آنها در کشور دلیلی است برای ادامه کار (و امکان زندگی!). اینکه با دات نت کار کنید یا هر زبان سمت سرور دیگری این روزها فقط به صاحب کار بستگی دارد. بنابراین اگر *دید حرفه ای* دارید سعی کنید همه چیز یاد بگیرید و بحث این خوبه اون خوب نیست رو فراموش کنید. برای نمونه یک اسکریپت کامل PHP‌ من در حال حاضر روی وب هست (لطفا سوال نپرسید نمی تونم آدرس بدم) و یا هم اکنون مشغول فراگیری JSP‌ و Oracle هستم. (هر لحظه باید توانایی پذیرش هر نوع کاری را داشته باشید)
حالا کدوم بهتره؟ ج: هرکدوم که بالاش بهتر پول می دن!

خوش باشید!

مهدی کرامتی
چهارشنبه 16 دی 1383, 14:05 عصر
بحث قسمت های *سفارشی* سایت ها و نیاز روز افزون به آنها در کشور دلیلی است برای ادامه کار (و امکان زندگی!).
دقیقا.

اینکه با دات نت کار کنید یا هر زبان سمت سرور دیگری این روزها فقط به صاحب کار بستگی دارد. بنابراین اگر *دید حرفه ای* دارید سعی کنید همه چیز یاد بگیرید و بحث این خوبه اون خوب نیست رو فراموش کنید.
مثل من. بنده کلی تلاش کردم تا Delphi.Net رو برای توسعه ASP.NET بطور کامل یاد بگیرم (الان به هدفم رسیده ام)، اما کارفرما از من میخواد که پروژه رو با #C و VS.NET بنویسم. البته ناگفته نماند از این امر ناراضی نیستم.

Just my 2 cents.

faramarz_s
چهارشنبه 16 دی 1383, 21:05 عصر
جوابم را گرفتم :kaf:
با سپاس فراوان استاد :oops:
:thnx:

mojtehedy
چهارشنبه 13 شهریور 1392, 17:45 عصر
اتفاقا برعکس ،بنظر میرسه نرم افزارهای اپن سورس چشم انداز تازه ای رو پیش روی مشتریان گذاشتند و عدم تکامل اونها و نیاز به تطابق با درخواستهای جدید باعث رشد برنامه نویسی شده ؛بسیاری از وبسایت ها چیزی فراتر از 4 لینک درباره ما -اهداف-تماس با ما-محصولات- نیاز دارن مثلا شما سایت علی بابا رو با جوملا نمیشه مدیریت کنید
بگذارید تا پیکان مسافرکشی کنه ، بعدا یه عده خواهند فهمید که با پیکان یا آردی نمیشه فضانوردی کرد