PDA

View Full Version : مزایای FoxPro نسبت به SQL

tazekar
جمعه 17 مرداد 1382, 22:56 عصر
دوستان سلام
من چیز زیادی از Foxpro نمی دوونم . اما میخوام بدوونم FoxPro چه مزایایی نسبت به SQL داره ؟ به خصوص در مورد استفاده از بانکهای Fox در برنامه های Client/Server .
لطفا منو راهنماییم کنید . :wink:

Mohammad_Mnt
شنبه 18 مرداد 1382, 03:04 صبح
والا SQL یه زبان استانداره که هم توی فاکس هم توی خیلی از زبان های برنامه نویسی دیگه هم استفاده می شه . ولی کلا فاکس برای برنامه نویسی زبان جالبی نیست ( مخصوصا در قسمت شی گرا ) و فقط در مورد بانک های اطلاعاتی گیگا بایتی خوب عمل می کنه !

tazekar
شنبه 18 مرداد 1382, 05:34 صبح
ممنون از جوابت اما منظور من اینه که اگه از بانکهایی که تحت فاکس نوشته شدن بخوایم تو برنامه هامون استفاده کنیم (مثلا تو asp یا دلفی) اون برنامه ها چه برتریها و یا کاستیهایی نسبت به برنامه های طراحی شده با بانکهای SQL داره .

Andy
شنبه 18 مرداد 1382, 11:12 صبح
سلام
والا تا اونجایی که ما دیدیم و شنیدیم بانکهای فاکس پرو مزیتی به بانکهای SQL ندارند بخصوص
در بحث امنیت و سرعت .یعنی اینکه توی SQL اونقدر امنیت هست که هر کسی نمیتونه وارد بانک اطلاعاتی برنامه شده و احیانا در آن تغییراتی بده.البته منظور من SQL SERVER هستش
ها.

tazekar
شنبه 18 مرداد 1382, 17:40 عصر
پس در حقیقت برای برنامه نویسی وب به درد نمی خوره . :lol:

Andy
یک شنبه 19 مرداد 1382, 08:28 صبح
سلام
درسته بدرد برنامه نویسی وب نمی خوره ولی من درباره AFP یه چیزایی شنیدم ولی تو اون هم تا جایی که من میدونم از sql sever استفاده میشه

tazekar
یک شنبه 19 مرداد 1382, 10:53 صبح
Mr. Andy میگم در مورد AFP اگه مطلب یا سایت جالبی سراغ داری میتوونی برام بفرستی ؟ ممنون میشم .

Andy
یک شنبه 19 مرداد 1382, 12:50 عصر
دوباره سلام
دوست عزیز اگه تو قسمت مقالات دقت کنی یه مقاله در اینمورد توسط آقای افشین پور مدیر معزز lین قسمت نوشته شده
قربونت :lol: :lol: :lol: :lol:

س.حمیدیانفر
سه شنبه 28 مرداد 1382, 21:53 عصر
سلام دوستان عزیز
نمیدونم شما به ویپوال فاکس ÷رو چطور نگاه میکنید ولی به نظر من نباید با هیچ زبان برنامه نویسی ن÷اد پرستانه برخورد کرد مطمئن باشید اگه ویپوال فاکسپرو بدرد برنامه نویسی نمیخورد آقای بیل گیدس عزیز که امیدوارم خدا به زمین گرم بزندش هیچ وقت نسخه های جدید اونرو بیرون نمیداد
از این گذشته اگه ما یه کم به خودمون زحمت بدیم و اطلاعات بیشتری درباره این زبان برنامه نویسی کسب کنیم متوجه میشیم که علاوه بر کارهای دیتابیس کار های عجیب دیگه ای هم میشه با vfp انجام داد
اصلا بنده حقیر تونستم کلیه فایلهای مورد استفاده توی برنامه خودم رو کد کنم و حتی فایلهای بقیه دیتا بیسها هم کد میشن
تعجب نکنید با همین فاکسپروی خودمون !!!!!
امید وارم کم کم تو کشور عزیز ما که این همه استعداد برنامه نویسی وجود داره از این حرفای ن÷اد پرستانه کم بشه

خدا نگهدارتون

amin panahi
دوشنبه 03 شهریور 1382, 19:11 عصر
آقای حمیدیان فرد منظورتون از این که گفتید توانسته اید تمام فایل های مورد استفاده را کد کنین چی بود ؟ در ضمن اگه می شه یه کمی از کارهای عجیب و غریبی که با vfp انجام داده اید بیشتر بگویید .

Mohammad_Mnt
سه شنبه 04 شهریور 1382, 02:32 صبح
اون که بله ! من هم یه برنامه نوشتم که فایل ها رو کد می کنه ! ولی اگه تونستی باهاش بازی بنویسی :wink: