PDA

View Full Version : سوال: پر شدن خودكار

dkjicsow
چهارشنبه 26 فروردین 1388, 11:57 صبح
سلام
من يه ديتابيس دارم كه اطلاعات كاركنان رو توش وارد كردم.
همچنين يه ديتابيس ديگه دارم كه چند تا فيلد داره
يكي از فيلد هاش كد كاركنان و يكي ديگه نام و نام خانوادگي كاركنان هست
مي خوام با وارد كردن كد كاركنان به صورت خودكار در فيلد ديگر ( نام و نام خانوادگي كاركنان ) به صورت خودكار بره از اون ديتابيس اطلاعات رو بخونه و در فيلد 2 بنويسه
ممنونم كه هميشه كمكم مي كنين :دي:خجالت:

amirzazadeh
چهارشنبه 26 فروردین 1388, 13:09 عصر
كسي نميدونه؟؟؟؟؟

دوست عزيز DLOOKUP رو جستجو كن.
.................................
موفق باشيد

alirezabahrami
چهارشنبه 26 فروردین 1388, 14:57 عصر
سلام

من يه ديتابيس دارم كه اطلاعات كاركنان رو توش وارد كردم.
همچنين يه ديتابيس ديگه دارم كه چند تا فيلد داره
يكي از فيلد هاش كد كاركنان و يكي ديگه نام و نام خانوادگي كاركنان هست
مي خوام با وارد كردن كد كاركنان به صورت خودكار در فيلد ديگر ( نام و نام خانوادگي كاركنان ) به صورت خودكار بره از اون ديتابيس اطلاعات رو بخونه و در فيلد 2 بنويسه
ممنونم كه هميشه كمكم مي كنين :دي:خجالت:

با سلام
يك نمونه برنامه ساده را تهيه و ضميمه نموده ام . انشاء الله بدردت بخورد
لازم به ذكر است كه شما در برنامه خود ، مشخصاتي از كاركنان كه ثابت هستند مثل كد پرسنلي ، نام و نام خانوادگي و .... را دريك جدول بطوريكه يك فيلد آن را بصورت primary key و غير قابل تكرارباشد قرار بده (كد پرسنلي پيشنهاد ميشود چون هر يك از كاركنان داراي يك كد يكتا و منحصر به فرد ميباشد ، ولي براي فيلدهاي ديگر همچين حالتي ممكن است وجود نداشته باشد) و در جدول ديگرهمان كد پرسنلي با همان data tayp ولي با خصوصيت تكرار پذير بودن و ديگر فيلدهاي كه متغير هستند مثل كاركرد ماهيانه ، پاداش و ....وارد نمائيد. و درقسمت كوئري اين دو جدول رابا كد پرسنلي كه در هر دو جدول موجود است ارتباط بده و در قسمت انتخاب فيلد هاي دو جدول فوق كد تكرار پذير را از جدول مربوطه انتخاب و نام و نام خانوادگي را از جدولي كه مشخصات ثابت در آن درج شده انتخاب نما . واين كوئري را بعنوان ديتا سورس form قرار بده . موفق باشيد

dkjicsow
پنج شنبه 03 اردیبهشت 1388, 11:21 صبح
سلام
ممنونم دوست من ،
اما من نمي فهمم شما چيكار كردين
اگه ممكنه ، بكيار به صورت كامل از ابتدا توضيح بدين
بازم ممنونم دوست من :قلب::بوس::خجالت::قلب::بوس:

alirezabahrami
پنج شنبه 03 اردیبهشت 1388, 12:42 عصر
سلام

ممنونم دوست من ،
اما من نمي فهمم شما چيكار كردين
اگه ممكنه ، بكيار به صورت كامل از ابتدا توضيح بدين

بازم ممنونم دوست من :قلب::بوس::خجالت::قلب::بوس:

دوست عزيز سلام
با نمونه فايل بسيار ساده اي و و همچنين توضيحات روشني كه ارائه شد قاعدتاً اگر يك مقداري با مقدمات اكسس آشنائي پيدا كرده باشيد نبايد در خصوص نحوه انجام كار ابهامي برايت بوجود بيايد . در هر حال اگر توضيح بدهيد كه كدام قسمت نمونه ارائه شده قابل فهم نيست بهتر مي توانم كمكت كنم . موفق باشيد

dkjicsow
سه شنبه 19 خرداد 1388, 16:27 عصر
ممنون مشکلم در این باره حل شد
حالا یه سوال دیگه :خجالت:
من یه جدول کالا ها دارم
یه جدول مشتریان
حالا اگه بخوام که یه فرم برای فاکتور داشته باشم که توش با زدن کد مشتری نامش بیاد و با زدن کد کالا نام و قیمتش بیان باید چیکار کنم؟
ممنونم که به سولاتم جواب می دین :دی :قلب::بوس::خجالت:

alijoon2000
سه شنبه 19 خرداد 1388, 18:14 عصر
سلام
ببين شما براي انجام اين كار فقط بايد يك ارتباط يك به چند بين جداولت درست كني
بعد از اين كار يك كوئري درست كن كه اولين فيلد و از (جدول چند) و مابقي اطلاعاتي رو كه مي خواي بصورت اتوماتيك بياد از (جدول يك)يا همون جدول مستر بياره
حالا ديگه هر اطلاعاتي رو كه مي خواي از (جدول چند) بگو بياره از اينجا به بعد ميتوني ورد اطلاعات كني و آيتم جديد وارد كني
اين يه نمونه ببين بدرت ميخوره؟
ياحق

dkjicsow
شنبه 23 خرداد 1388, 19:24 عصر
سلام
ببين شما براي انجام اين كار فقط بايد يك ارتباط يك به چند بين جداولت درست كني
بعد از اين كار يك كوئري درست كن كه اولين فيلد و از (جدول چند) و مابقي اطلاعاتي رو كه مي خواي بصورت اتوماتيك بياد از (جدول يك)يا همون جدول مستر بياره
حالا ديگه هر اطلاعاتي رو كه مي خواي از (جدول چند) بگو بياره از اينجا به بعد ميتوني ورد اطلاعات كني و آيتم جديد وارد كني
اين يه نمونه ببين بدرت ميخوره؟
ياحق
سلام ،
ممنون از جوابت
ببین من الان 2 تا Query دارم حالا می خوام هر 2 تا شون تویه 1 فرم باشن
مشکلم سر اینه:عصبانی++:

alijoon2000
سه شنبه 26 خرداد 1388, 11:11 صبح
ميشه نمونتو برام بزاري و بيشتر توضيح بدي؟

dkjicsow
یک شنبه 07 تیر 1388, 13:37 عصر
آره ، حتما:قلب::قلب: