PDA

View Full Version : فایل های css

com_engineer_ab
چهارشنبه 26 فروردین 1388, 19:48 عصر
سلام
سوال من اینه که چطور می تونم فایل های css رو به صورت پویا آدرس دهی کنم به طوری که هر وقت دوست داشتم اون آدرس رو عوض کنم.

shahab_ksh
چهارشنبه 26 فروردین 1388, 21:30 عصر
اگه از Masterpage استفاده می کنید میتونید بصورت دینامیک CSS رو تغییر بدید با تغییر Theme
راه دیگه هم استفاده از Page.ParseControl هستش

niloofar norouzi
چهارشنبه 26 فروردین 1388, 22:01 عصر
سلام
ميشه لطف كنيد يه مثال كه از parsecontrol در آن استفاده شده قرار دهيد.
با تشكر

shahab_ksh
پنج شنبه 27 فروردین 1388, 00:01 صبح
ببینید شما وقتی یه CSS رو به صفحه لینک می کنید تکه html به شکل زیر بین تگ های head قرار می
گیره

<link rel="stylesheet" type="text/css" href="mystyle.css" />

حال شما دوست دارید به صورت دینامیک رشته رو تعریف کنید (از طریق کد) و بعد اون رو بین تگ های head قرار می دهید

برای این کار شما باید به head به صورت یه کنترل دسترسی پیدا کنید برای این کار شما باید یه ID رو به تگ head نسبت بدید برای مثال

<head id="add_html" runat="server">

حال در کد برنامه تون از کد زیر استفاده کنید

Dim Style As String = "<link rel=""stylesheet"" type=""text/css"" href=""mystyle.css"" />"
Page.FindControl("add_html").Controls.Add(Page.ParseControl(Style))

و حال در صفحه تون کنترل add_html که همان head صفحه هستش رو پیدا می کنید و خط مورد نظرتون رو با استقاده از ParseControl رشته Style رو به صفحه اضافه میکنید

و بعد از اجرا اگه خروجی html صفحه رو نگاه کنید میبینید که

<head id="add_html">
<link rel="stylesheet" type="text/css" href="mystyle.css" />
</head>

خط مورد نظر به همین راحتی لینک شد

Saber_Fatholahi
پنج شنبه 27 فروردین 1388, 19:52 عصر
دوست من نیازی به این کار ها نیست اگه از دات نت 2008 استفاده میکنی که از PlaceHolder توی مستر پیجت استفاده کن در جاهای دیگه اگه میخوای از طریق کد نویسی کار کنی که بحثش جداس از کد زیر راحت میشه این کارو کرد البته راه پیشنهادی دوستمون هم درسته اما کمی حرفه ای نیست

HtmlLink css = new HtmlLink();
css.Href = "mycss.css";
css.Attributs.add("rel","stylesheet");
css.Attributs.add("type","text/css");
Header.Controls.Add(css);
دوست من البته دات نت نداشتم به دلیل بزرگی کوچکی های اشتباه حروف معذرت
موفق و موید باشید

shahab_ksh
جمعه 28 فروردین 1388, 12:45 عصر
البته راه پیشنهادی دوستمون هم درسته اما کمی حرفه ای نیست

اگه درست میخوندی پست ها رو می دیدی که این دوستمون از من خواست روش
ParseControl رو برای این کار بهش نشون بدم

Saber_Fatholahi
جمعه 28 فروردین 1388, 13:21 عصر
دوست من عصبانیت نداره من که راه حل شمارو تایید کردم چرا عصبی میشی درخت هرچه پربار تر باشه سربزیرتره دوست کرمانشاهی من همشهری معذرت اگه بهت برخورد ببخشید

shahab_ksh
جمعه 28 فروردین 1388, 15:15 عصر
دوست من عصبانیت نداره من که راه حل شمارو تایید کردم چرا عصبی میشی درخت هرچه پربار تر باشه سربزیرتره دوست کرمانشاهی من همشهری معذرت اگه بهت برخورد ببخشید

ببین هیج جای صحبت من رنگی از عصبانیت نداشت ! کلا برنامه نویسی جایی برای این حرفها نمیزاره مثل علوم انسانی نیست هر کسی بیاد هر چی دلش میخاد بگه بره کسی هم نتونه نقضش کنه !

حساب دو دو تا چهارتاست ! اگه گفتم بهتر بود می خوندید پست ها رو واسه این گفتم که ایشنون روش Parse رو خواستند بدونن و من هم اینو توضیح دادم

به هر حال بهتره این بحث غیر مرتبط رو ادامه ندیم