PDA

View Full Version : سوال: textBox date & ToolTips in grid

heivin
پنج شنبه 27 فروردین 1388, 10:42 صبح
یکی از ستونهای گرید من تاریخ هست و چون گرید من به یک دیتاویو بایند شده وتاریخهام میلادی هست، هر چی سعی کردم اونا رو تو گریدم تبدیل به شمسی بکنم مشکلاتی پیش میاد مثلا اگر value تمامی خونه های گرید رو تغییر بدم، فرمت نشون دادن تاریخ شمسی mm/dd/yy میشه و این دلخواه نیست.
یک تکت باکس که تاریخ فارسی رو نشون میده میخوام (در گرید ویو)
--------------------------------------------------
سوال دومم این هست که toolTip خونه های گریدم رو به این صورت تغییر دادم :
dataGridView1.Rows[i].Cells[1].ToolTipText="ttttttttttttttttttttttttttt";

اما مدت زمان نشون دادن toolTip فقط چند ثانیه است . اگه بخوام دائمی باشه یا زمان اونو بیشتر کنیم چکار باید کرد.

سوال سوم لطفا بگید تول تیپی که عرض کردم چجوری فونت و اندازه شو میتونیم مدیریت بکنیم.

heivin
پنج شنبه 27 فروردین 1388, 10:56 صبح
سوال چهارمم اینکه یکی از خونه های گریدم بستانکاره ، واسه اون جداکننده گذاشتم اما مشکل اینه که موقع ادیت کردن خونه جداکننده نمایش دادخ میشه اما بعد از ترک کردن اون خونه جداکننده ها از بین میرن، چیکار میشه کرد مشکل حل شه؟
اگه نمونه ای از تکست باکس برای گرید که جداکننده داشته باشه و فقط عدد هم قبول کنه بذارید ممنون میشم

Happy_davood
پنج شنبه 27 فروردین 1388, 17:32 عصر
چند روز پیش به همین سئوال جواب داده شده (من هم دادم)
شما باید یه Finction سمت SQL داشته باشی و همون زمان که SElect می کنی تاریخ رو بصورت شمسی از بانک برداری .
تو پست های 10 روز پیش بگردید پیدا می کنید

heivin
شنبه 29 فروردین 1388, 14:16 عصر
ممنون از پاسخ شما
اما اگر قرار باشه کاربر تاریخ رو تو یکی از ستونهای گرید وارد کنه چی؟ بنده تکست باکس برای این کار دارم اما تکست باکس واسه گرید نه. اگه ممکنه راهنمایی کنید.
اندازه و فونت و مدت زمان نمایش تولتیپهای گرید رو هم میخواستم ببینم چجوری میشه مدیریت کرد.
همچنین یه تکست باکس عددی که جداکننده داشته باشه واسه گرید رو چطوری میتونم داشته باشم.

heivin
دوشنبه 31 فروردین 1388, 13:57 عصر
ممنون از پاسخ شما
اما اگر قرار باشه کاربر تاریخ رو تو یکی از ستونهای گرید وارد کنه چی؟ بنده تکست باکس برای این کار دارم اما تکست باکس واسه گرید نه. اگه ممکنه راهنمایی کنید.
اندازه و فونت و مدت زمان نمایش تولتیپهای گرید رو هم میخواستم ببینم چجوری میشه مدیریت کرد.
همچنین یه تکست باکس عددی که جداکننده داشته باشه واسه گرید رو چطوری میتونم داشته باشم.
/؟؟؟؟
دوستان لطفا راهنمايي كنيد

ostovarit
شنبه 04 اردیبهشت 1389, 12:53 عصر
/؟؟؟؟
دوستان لطفا راهنمايي كنيد

من هم دقیقا همین مشکل رو دارم یک تکست بکس تاریخ دارم که به ترتیب روز ماه و سال رو با یک اسلش از هم جدا میکنه و راحت میشه تاریخ رو از کاربر گرفت ولی نتونستم این رو روی ستون تاریخ گرید پیاده سازی کنم ...
اگر به جواب رسیدی من رو هم راهنمایی کن
من دی ال ال تکست باکس تاریخ رو میزارم اینجا دوستان ببینن و نحوه پیاده سازی اون رو روی یکی از ستون های گرید بگن
ممنون