PDA

View Full Version : سوال: رمز دار کردن اطلاعات ورودی در Inputbox

abbas_daraei
پنج شنبه 27 فروردین 1388, 21:04 عصر
با سلام
من بوسیله inputbox میخواهم مقداری را از کاربر بگیرم
حال میخواهم موقعی که کاربر مقدار خود را دورن کادر inputbox وارد
می کند این مقدار به صورت رمز یعنی کارکتر ها به صورت
دایره و یا ستاره نوشته شوند
چگونه این عمل انجام می شود ؟
با تشکر

anderson
پنج شنبه 27 فروردین 1388, 21:19 عصر
سلام به دوست عزیز اگه اون داده ای رو که دریافت کردی می تونی از الگوریتم های کد گذاری دات نت مثل الگوریتم های Hash استفاده کنی اما فقط اونا یک طرفه هستند. یعنی اینکه داده ای رو که کد کرد دیگه نمی تونی به حالت اولیه برگردونی فقط می تونی از حالت مقایسه ای استفاده کنی . اگه خواستی بگو آموزشش رو برات بزارم.

abbas_daraei
پنج شنبه 27 فروردین 1388, 21:27 عصر
با تشکر از adderson باشه ممنون میشم اگه آموزششو بذارین

anderson
پنج شنبه 27 فروردین 1388, 22:40 عصر
من هی میخوام فایل رو Attach کنم نمی شه نمی دونم چرا ؟
به هر حال می تونم ایمیل کنم.pdf هست.

abbas_daraei
جمعه 28 فروردین 1388, 15:25 عصر
a.daraei381@gmail.com

anderson
شنبه 29 فروردین 1388, 10:24 صبح
سلام برات میل کردم با عنوان
barnamenevis.org-Hash Algorithm

در ضمن ایمیلت رو اونجوری نزار از[] برای محافظت اون استفاده کن گیر تبلیغات چی ها نیوفتی
موفق باشی.

abbas_daraei
شنبه 29 فروردین 1388, 15:35 عصر
با تشکر
دانلودش کردم
بخونمش ببینم چی گفته

daffy_duck376
یک شنبه 30 فروردین 1388, 07:35 صبح
اگه امکانش هست برای من هم ارسال کنید به همین ای دی در سایت یاهو مرسی

behzadnet
یک شنبه 30 فروردین 1388, 16:16 عصر
من فکر کنم یه اشتباهی شده!
این طور که دوستمون سوالشون رو مطرح کردن اصلا اسمش رمزگذاری نیست. این که میبینید وقتی تو یه سایت موقع وارد کردن پسورد به جای حروفی که وارد میکنید ستاره یا نقطه دیده میشه با ست کردن حالت تکست باکس به پسورد به این شکل در اومده و با هشین فرق داره.
اگه من سوالتون رو درست متوجه شدم برای انجام این کار در ویژوال استودیو تکست باکس رو انتخاب کن و بعدش از قسمت properties ایتم text mode رو به password ست کن.

online_mansoor2007
یک شنبه 30 فروردین 1388, 17:00 عصر
من فکر کنم یه اشتباهی شده!
این طور که دوستمون سوالشون رو مطرح کردن اصلا اسمش رمزگذاری نیست. این که میبینید وقتی تو یه سایت موقع وارد کردن پسورد به جای حروفی که وارد میکنید ستاره یا نقطه دیده میشه با ست کردن حالت تکست باکس به پسورد به این شکل در اومده و با هشین فرق داره.
اگه من سوالتون رو درست متوجه شدم برای انجام این کار در ویژوال استودیو تکست باکس رو انتخاب کن و بعدش از قسمت properties ایتم text mode رو به password ست کن.

راستش منم از جواب هایی که دوستان داده بودند تعجب کردم . این ج.اب ها چه ربطی به این سوال داشت ؟؟ !!!

anderson
یک شنبه 30 فروردین 1388, 18:01 عصر
من هم با شما دوستان موافقم .
ولی چیزی که من از سوال دوستون فهمیدم این بود و فکر کنم بحت تغییر item mode به password رو دوستمون بلد باشه به همین خاطر من فکر کردم چیزی جز این نمی تونه باشه که هدفش کد کردن داده ورودی باشه .
شاید هم من بد متوجه شدم نمی دونم ؟ :اشتباه:

rezasaidy
دوشنبه 31 فروردین 1388, 17:04 عصر
من هم با دوستمون موافقم . این اسمش رمز گذاری نیست . مفهوم رمز گذاری اینه که وقتی داده ای رو کاربر وارد میکنه بصورت رمز در دیتابیس ذخیره بشه و من پیشنهاد میکنم از روش کد گذاری MD5 استفاده کنی . منم چند وقت پیش این کارو کردم و سعی میکنم دفه بعد کدش رو هم واستون بذارم .

abbas_daraei
دوشنبه 31 فروردین 1388, 19:03 عصر
OK
با تشکر از شما

abbas_daraei
دوشنبه 07 اردیبهشت 1388, 15:03 عصر
من هم با دوستمون موافقم . این اسمش رمز گذاری نیست . مفهوم رمز گذاری اینه که وقتی داده ای رو کاربر وارد میکنه بصورت رمز در دیتابیس ذخیره بشه و من پیشنهاد میکنم از روش کد گذاری MD5 استفاده کنی . منم چند وقت پیش این کارو کردم و سعی میکنم دفه بعد کدش رو هم واستون بذارم .

سلام . چی شد دوست عزیز ؟ قرار شد کارت رو برام بفرستی .
ممنون میشم

siamat
سه شنبه 09 مهر 1392, 17:45 عصر
با سلام
من بوسیله inputbox میخواهم مقداری را از کاربر بگیرم
حال میخواهم موقعی که کاربر مقدار خود را دورن کادر inputbox وارد
می کند این مقدار به صورت رمز یعنی کارکتر ها به صورت
دایره و یا ستاره نوشته شوند
چگونه این عمل انجام می شود ؟
با تشکر

سلام دوست گرامی
یک تکست باکس بساز و خاصیت textmode=password قرار بده به جای حروف نقطه نمایش می ده

siamat
سه شنبه 09 مهر 1392, 17:51 عصر
سلام به همگی
وقتی یک سری اطلاعات داخل فرم را برای دیتا بیس ارسال می کنیم تو این وسط امکان سرقت اطلاعات هست می خواستم بدونم کسی از دوستان کدی داره که همون اول این اطلاعات کد بشه یه چیزی شبیه https و به دیتا بیس ارسال بشه و دوباره قابل بازیابی هم باشه یعنی موقعی که در فرم ثبت نام وارد می شه و اطلاعات ثبت می شه بتونیم موقع لاگین اون رو بازیابی کنیم

mohsenmrds
سه شنبه 04 شهریور 1399, 01:03 صبح
سلام ، من هم یک inputbox دارم که با کد اجرا میشود و در یک فرم اکسس ظاهر میشود یعنی به پنجره و خصوصیاتش دسترسی ندارم. چطور میتونم کاری کنم که کاراکترهای عددی که وارد این inputbox میشوند مخفی باشند یا به صورت ستاره نمایش داده شوند؟
strInput = InputBox(Prompt:=strMsg, title:="....

Tekyegah
پنج شنبه 13 شهریور 1399, 12:44 عصر
این مطلب رو مطالعه بفرمایید :

https://stackoverflow.com/questions/36225756/adding-password-type-to-google-apps-script-inputbox

mohsenmrds
پنج شنبه 13 شهریور 1399, 12:53 عصر
سلام سپاس از پاسخ ، مشکل رو به این ترتیب حل کردم که عملکرد خروجی inputbox رو به یک دکمه در یک فرم که یک تکست باکس هم داشت منتقل کردم و ماسک ورودی تکست باکس رو در قسمت خصوصیات به پسورد تغییر دادم. در واقع input box را حذف و بجای اون یک فرم ورود پسورد اضافه کردم.