PDA

View Full Version : جاوا،یک اغاز

Unknownlive
جمعه 28 فروردین 1388, 11:27 صبح
با سلام،من برنامه نویسی هستم که 2 سال VB 6 و 3 ماه VB.net کمی دلفی و برنامه سازی C++ به صورت کمی پیشرفته به مدت بیش از 5 ماه و حالا مدتی است که نیمه حرفه ای رو C# دارم کار می کنم می خواتسم ببینم برای هم چین فردی ایا خوندن جاوا راحت یا سخته و چقدر طول می کشه در حد متوسط بشم و چقدر تفاوت با سی داره و کمی راهنمای برای شروع لطفا یکنید

ermia2008
شنبه 29 فروردین 1388, 13:23 عصر
با سلام،من برنامه نویسی هستم که 2 سال VB 6 و 3 ماه VB.net کمی دلفی و برنامه سازی C++ به صورت کمی پیشرفته به مدت بیش از 5 ماه و حالا مدتی است که نیمه حرفه ای رو C# دارم کار می کنم می خواتسم ببینم برای هم چین فردی ایا خوندن جاوا راحت یا سخته و چقدر طول می کشه در حد متوسط بشم و چقدر تفاوت با سی داره و کمی راهنمای برای شروع لطفا یکنید

سلام.
از لحاظ Syntax برنامه های نوشته شده با جاوا بسیار شبیه برنامه های C و C++ است البته این اتفاقی نبوده بلکه ترفند شرکت سان بوده تا از دوباره کاری جلوگیری کنه و در ضمن برنامه نویسان C و C++ بتوانند به راحتی به جاوا Switch کنند.
برای یادگیری SyntaX جاوا خیلی احتیاج به زمان زیادی ندارید مخصوصا اینکه قبلا با C و C++ هم برنامه نویسی کرده اید. فقط چیزی که شاید مهم باشد آشنایی با کلاسهای بسیار گسترده جاوا و البته کمی صبو حوصله می باشد. چون شاید در ابتدا برنامه نویسانی مثل برنامه نویسان C# از کار با جاوا احساس خستگی کنند.
موفق باشید

Unknownlive
شنبه 29 فروردین 1388, 18:19 عصر
از شما برای این جواب صریح تشکر می کنم فقط اگه میشه برتری ها و نقاط قوت اون را بگید من چیزهای در این مورد خوندم اما شنیدن از یک برنامه نویس جاوا فرق داره!!!

java.source.ir
پنج شنبه 31 اردیبهشت 1388, 12:20 عصر
زبان جاوا دارای امکانات فوق العاده زیاد و قدرتمندی نسبت به زبان #C و امثال آن است، بگونه ای که اکثر برنامه نویسان، بعد از یک مدت کار کردن با زبان های دیگر، به دلیل مسائلی از قبیل امنیت و ... به سمت زبان جاوا سوق پیدا می کنند.
برای شما دوست عزیز که قصد دارید با زبان برنامه نویسی جاوا کار کنید، پیشنهاد می کنم از Java SE شروع نمایید و برای اینکار کتابی نیز وجود دارد که در صورت تمایل می توانید به بنده میل بزنید:
java.source.ir@gmail.com