PDA

View Full Version : مشکل با ActiveReport

mona_b
چهارشنبه 16 دی 1383, 23:06 عصر
من یکسری متن رو که ترکیبی از فارسی ، عدد و انگلیسی است از طریق برنامه ام داخل بانک Sql ذخیره کرده ام.مشکل من اینه که وقتی می خوام این مطالب رو داخل ActiveReport نمایش دهم ، متن بهم می ریزد .
درضمن تمام گزارشات برنامه من با active report است و می خوام برای این متن ها هم از active report استفاده کنم.
لطفا من رو راهنمائی کنید.

mona_b
جمعه 18 دی 1383, 22:51 عصر
کسی راه حلی به ذهنش نمی رسه؟

تک تیرانداز
شنبه 19 دی 1383, 11:17 صبح
متن بهم می ریزد .
چطوری بیشتر توضیح بدید

mona_b
شنبه 19 دی 1383, 22:22 عصر
بعنی جای قسمتهای فارسی و عددی و انگلیسی جابجا می شود

sajjad_k62
شنبه 26 شهریور 1390, 23:34 عصر
سلام براي رفع مشكلتون با ما تماس بگيريد 09173124311 گروه نرم افزاري دالان شبكه فارس تلفن دفتر 07126627697

کرکی
پنج شنبه 12 آبان 1390, 16:05 عصر
با این کد مشکل شما حل می شه:

Dim i As Long
For i = 0 To GroupHeader2.Controls.Count - 1
If (TypeName(GroupHeader2.Controls(i)) = "Field" Or TypeName(GroupHeader2.Controls(i)) = "Label") Then
GroupHeader2.Controls(i).Text = Chr(254) & GroupHeader2.Controls(i).Text
End If
Next
فقط مراقب باشید که GroupHeader2 رو به بخش مورد نظرتون تغییر بدید
موفق باشید

zeroone01
یک شنبه 08 بهمن 1391, 15:11 عصر
سلام
بنظرم ActiveReport نسبت به CrystalReport خیلی خیلی بهتره.اگرچه این برنامه نسبت به CrystalReport چند تا ضعف داره اما به برنامه نویس این امکان رو میده که با کد نویسی، مشکل رو حل کنه
متاسفانه یکی از مشکلات ActiveReport، متون فارسی هستش. مثلا راست به چپ کردن جملات فارسی ممکن نیست و یا در خروجی Pdf ،فونتها از هم جدا و بر عکس نمایش داده میشن:ناراحت:
من یه کامپوننت طراحی کردم که تا حدودی این مشکلات رو حل میکنه:لبخندساده:
یه فایل به اسم ActiveLabel.ocx که باید در System32 ویندوز کپی بشه و مثل سایر کامپوننتها رجیستر بشه
واسه استفاده از این ابزار باید در محیط طراحی گزارش و در بخش نوار ابزار روی Activex control (چکش و آچار) کلیک کنید و از لیست ActiveLabelComponent.ActiveLabel رو انتخاب کنید و یه Label رسم کنید
امیدوارم این ابزار مفید باشه
راستی یادتون نره که فایل ActiveLabel.ocx باید به همراه برنامه شما در کامپیوتر مورد نظر رجیستر بشه