PDA

View Full Version : تغيير بانك اطلاعات برنامه بعد از راه اندازي مجدد برنامه

SAEID_2000
شنبه 29 فروردین 1388, 22:35 عصر
سلام
من ميخوام توي برنام كه دارم در صورت تمايل كاربر برنامه بانك اطلاعاتي برنامه مثلا از اكسس به SQl به وسيله خود برنامه (با انتخاب كاربر) تغيير كنه و اطلاعات از بانك اطلاعات فعلي به بانك اطلاعات جديد انتقال پيدا كنه و با اجراي مجدد برنامه از بانك اطلاعات جديد استفاده بشود
از دوستان در خواست دارم بطور مثال از بانك اكسس به SQL دستوراتي كه مي توانم با انها اين كار سريعتر انجام دهم همراه مثال بيان كنند
در زمن با چه دستوري متونم چك كنم كه جدول يا فيلد مورد نظر قبلان ساخته شده يا نه در اين مورد هم لطفا توضيح دهيد
از اينكه من رو راهنماي ميكنيد متشكرم

khaste_007
یک شنبه 30 فروردین 1388, 01:56 صبح
با سلام من فکر میکنم اگه تعداد رکوردهات در حد 10000 هست می تونی با همون دستورات معمولی یعنی create برای ساخت بانک و جداول هات و insert into برای ورود اطلاعات جدید و برای اینکه چک کنی که آیا یک جدول موجود هست یا نه از Exists استفاده کنی که ساختار دستوری تمام اینها رو می تونی با سرچ توی راهنمای msdn پیدا کنی فقط برای آخری این مثال رو برات میزارم که چک می کنه YOURTABLE وجود داره یا نه و اگر وجود داشت هر کاری که بعداز این سطر قرار بدی انجام می شه مثلا میتونه یک دستور Drop یا Create باشه

IF EXISTS (SELECT * FROM sys.objects WHERE object_id = OBJECT_ID(N'[dbo].[YOURTABLE]') AND type in (N'U'))