PDA

View Full Version : سوال: خواندن عکس در گرید وی با متصل کردن دو آدرس به هم

anderson
یک شنبه 30 فروردین 1388, 18:44 عصر
سلام به همگی
من می خوام یکی از اون کارهایی بکنم که هیچکس غیر از خود من انجام نمی ده !
من یک گرید ویو دارم که از بانک اطلاعاتی آدرس عکس رو می خونه.
اما من فقط اسم عکس رو تو بانک ذخیره کردم و آدرس اون رو به صورت دستی تو کد قرار دادم که هنگام ذخیره کردن در اون آدرس ذخیره می کنه.
حالا گیر کردم. می خوام عکس ها رو تو گرید ویو نشون بدم اما فقط اسم فایل رو ندارم چجوری می تونم آدرس اون رو که یه آدرس ثابت رای همه عکس هاست رو بهش اضافه کنم.
ممنون می شم اگه یه حالی بدید.:قلب:

iman_22a
یک شنبه 30 فروردین 1388, 19:04 عصر
ما هم از این کارا می کنیم . عیبی که نداره هیچ ، توی حجم بانک هم صرفه جویی میشه .

این تگهایی که میزارم . یه فیلد از گریدویو منه که باهاش عکس خبر رو از آدرس خاصی روی سرور لود می کنم . ببین :

<asp:Image ID="Image2" runat="server" Height="80px" ImageUrl='<%# "~/Images/News/" & Eval("Id") & "_1.jpg" %>'
Visible='<%# iif(DataBinder.Eval(Container,"DataItem.Photo1")="",0,-1) %>' Width="70px" />

من نام عکسهام رو توی مسیری که می بینی ، به نام ردیفی که توی بانک ثبت میشن ذخیره می کنم . البته جای دیگه ای برای اینکه محدود به یه پسوند خاصی مثل Jpg نباشم ، نام فایل رو با پسوندش توی بانک ذخیره می کنم و اینجا لود می کنم . شما هم بهتر بود آدرس کامل فایل سمت کلاینت رو تو بانک ذخیره نمی کردنین که الان مجبور به جدا کردنش نباشین .

anderson
یک شنبه 30 فروردین 1388, 19:17 عصر
اما دوست عزیز

<asp:ImageField DataImageUrlField="pic" HeaderText="عکس">
<ItemStyle Height="200px" Width="180px" />
<HeaderStyle ForeColor="Blue" HorizontalAlign="Center" VerticalAlign="Middle" />

حالا من میخوام به قبل از اون "pic" یه جوری آدرس رو که "/photogallery/~" است به قبل از اون رو اضافه کنم. مقدار pic در واقع اسم عکس هست که از بانک می خونه.
آره قربونت

khorsandreza
یک شنبه 30 فروردین 1388, 19:35 عصر
سلام بهتر از تمپلت گریدویو استفاده کنی دستت باز تر
یک فای نمونه برات ضمیمه کردم

iman_22a
یک شنبه 30 فروردین 1388, 19:40 عصر
دوست عزیز ، برای این کار باید از تگ مخصوص نمایش تصویر اچ تی ام ال یا ASP استفاده کنین . یه فیلد از جنس Template اضاف کن به گریدویو و توی اون از یکی از این دو کنترل استفاده کن .

کار عجیب غریب نکن قربونت :چشمک:

anderson
دوشنبه 31 فروردین 1388, 09:28 صبح
با تشکر از دوستان یک template به گرید ویو اضافه کردم حل شد. مرسی
حیف که این دور و برا نیستید ماچتون کنم اما :قلب:

k_lashkary
دوشنبه 08 تیر 1388, 23:57 عصر
سلام . میشه راجع به خواندن عکس از data base راهنماییم کنید؟ ممنون

k_lashkary
پنج شنبه 11 تیر 1388, 14:52 عصر
سلام . میشه راجع به خواندن عکس از data base راهنماییم کنید؟ ممنون

hobab-theme