PDA

View Full Version : ساختن لاگین

a.maleki
دوشنبه 31 فروردین 1388, 13:26 عصر
دوستان سلام
شاید این مطلبی که می گم خنده دار باشه ولی برای من سوال شده و ممنون میشم دوستان در موردش برام توضیحاتی رو بدن

در واقع من یه برنامه تحت شبکه دارم تمام کارهای که دوستان در پستهای قبلی گفته اند را انجام داده ام مثلا

firewall سيستم سرور را تنظيم كنيد كه بتواند remote connection را دريافت نمايد

در firewall در قسمت exceptions بر روي add program كليك نماييد و فايل sqlserver را اضافه نماييد. (فايل sqlservr.exe)

راي sqlserver خود پورت جهت دريافت remote connection تعريف كنيد.
: در پنجره Sql Server Configuration Manager در سمت چپ بر روي از شاخه SQL Server 2005 Network Configuration بر روي نام سرور خود كليك نماييد (طبق آنچه در شماره 2 گفته شد نام sqlserver خود را تشخيص دهيد.)

در واقع مطالبی که در این پست دوست عزیزمون saied_genius گفته شده بود

http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=149074&highlight=%22%D8%AA%D8%AD%D8%AA+%D8%B4%D8%A8%DA%A9 %D9%87%22

حالا سوال من اینه که یوزری که گفته شده در سرور باید تعریف کنیم دقیقا باید با همون نام و پسوردی باشه که کلاینت داره ازش استفاده میکنه و به ویندوز لاگین میشه و ما هم دقیقا باید چنین یوزری رو در سرور ایجاد کنیم ؟؟؟
از دوستان کمال تشکر رو دارم که این حقیر رو راهنمائی کنند

a.maleki
سه شنبه 01 اردیبهشت 1388, 18:30 عصر
ای بابا کسی جواب این سوال من رو بلند نیست !!!!

a.maleki
جمعه 04 اردیبهشت 1388, 21:29 عصر
يعني كسي از اساتيد جواب ما رو ندارن

goldkavir
شنبه 05 اردیبهشت 1388, 09:49 صبح
نمی دونم منظورتونو درست متوجه شدم یا نه
ولی منطقیش اینه که user سرور ربطی به کلاینت نداشته باشه، یعنی شما user رو روی سرور تعریف می کنید از کلاینت connect میشد حتی در ویندوز هم اینجوریه.
اگه مشکلی داشتید مطرح کنید آخه توضیحش یه کم سخته

a.maleki
شنبه 05 اردیبهشت 1388, 16:06 عصر
ميشه بيشتر توضح بديد

goldkavir
شنبه 05 اردیبهشت 1388, 16:25 عصر
میشه یکم بیشتر راجع به مشکلتون توضیح بدید، کارایی که انجام دادید مربوط به تنظیمات sql بود، مشکلتونو نفهمیدم.
من هرچی بخوام بگم قبلا در http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=149074&highlight=%22%D8%AA%D8%AD%D8%AA+%D8%B4%D8%A8%DA%A9 %D9%87%22 توضیح داده شده

a.maleki
یک شنبه 06 اردیبهشت 1388, 19:23 عصر
دوستان من تمام این تنظیمات رو انجام داده ام و از یوزر guest ویندوز برای ساختن لاگین استفاده کرده ام ولی باز کلاینت نمی تونه به بانک وصل بشه
می خواستم تو این بخش بیشتر توضیح بدید
آیا باید حتما از sql server authentication استفاده کنیم
لطفا من و راهنمائی کنید ممنون ++:گیج::گیج:

goldkavir
دوشنبه 07 اردیبهشت 1388, 15:43 عصر
بهتون Error نمیده؟

از روی کلاینت سرور ping میشه؟(توی Run بنویسید cmd و اینتر کنید توی پنجره ای که ظاهر میشه بنویسید ping 192.168.1.1 به جای 192.168.1.1 اسم یا ip سرور رو بدید اگه بتونه سرور رو ببینه توی خط آخر مینویسه received=4)

goldkavir
دوشنبه 07 اردیبهشت 1388, 15:45 عصر
بگین چه کاری می خواین انجام بدین راحتتر میشه راهنمایی کرد

a.maleki
دوشنبه 07 اردیبهشت 1388, 16:07 عصر
دوست عزیز ممنون از اینکه جواب منو دادید
من یه برنامه تحت شبکه دارم ، شبکه هم فعال هستش و سرور و کلاینتها همدیگر رو می بینند فقط مشکل من اینه که بعد انجام تمام تنظیماتی که دوستان گفتن بازهم کلاینت نمی تونه با sql
ارتباط برقرار کنه و خطای زیر رو می ده
خواهشا کمک کنید خیلی گیرم تمام کارم بستگی به مسئله داره

goldkavir
سه شنبه 08 اردیبهشت 1388, 12:08 عصر
این error ربطی به user نداره connection مشکل داره، اسم بانک یا مسیر sql رو اشتباه دادید

baner_cs
سه شنبه 08 اردیبهشت 1388, 14:17 عصر
دوست عزیز من یه بار همچین مشکلی داشتم البته تو sql server 2000 از کلاینت نمی تونستم با odbc به سرور کانکت شم مشکلم با sp4 حل شد.
همان طورکه دوستمون گفت ببینید که server رو ping می کنی یا نه البته sql server روی پورت 1433 نصب می شه ببین این پورت رو ping می کنه یا نه؟

a.maleki
سه شنبه 08 اردیبهشت 1388, 15:54 عصر
ین error ربطی به user نداره connection مشکل داره، اسم بانک یا مسیر sql رو اشتباه دادید

من از این کانکشن استفاده می کنم ، آیا ایراد داره ؟

Dim con As SqlConnection
con = New SqlConnection("192.168.1.1,1433;Initial Catalog=ROZANE!SCHOOL;Integrated Security=True")