PDA

View Full Version : مفهوم شي و كلاس (object and class)

photocs
دوشنبه 31 فروردین 1388, 21:15 عصر
سلام ...
دوست داشتم كه اولين پستم مفيد باشد براي همين تصميم گرفتم كه اين تا پيك را بسازم البته با اجازه مديران . . .
برنامه نويسي جاوا از يك مفهوم كلي پيروي مي كند كه حتما حتما بايد مورد استفاده قرار بگيرد و نبايد از آن نعدي كرد چرا كه برنامه نويسي در جاوا بر پايه ي نظم و استدلال هاي منطقي استوار است و آن هم شي گرايي يا object oriented است كه من ميخواهم دو مفهوم بسيار حياتي در اين شي گرايي را توضيح دهم ...
كلاس و شي (class and object):
معمولا" براي يادگيري و فهم بهتر يك موضوع خاص وحرفه اي از مثال هاي روزانه و سطح پايين استفاده ميشود كه من هم قصد دارم از اين نوع استدلال يعني استدلال قياسي استفاده كنم .در گروه حيوانات به حيوانات چهارپا اشاره ميكنيم در ساختار كلي و قالب اين حيوانات ويژگي هاي مشابه تعريف شده است كه عبارتند از : 1- نوع غذا 2- رنگ پوست 3-محل زنگي 4-اهلي يا وحشي و ....
توجه داشته باشيد كه اين يك قالب كلي است و در آن بيان نشده است كه چه نو غذا و يا چه رنگ پوستي و فقط گفته شده است نوع .
حالا ما گربه اي را در نظر ميگيريم (منظور گربه خانگي است و نه گروه گربه سالان) كه اين گربه بايد از اين ساختار پيروي كند چون ساختار بالا قالب كلي حيوانات چهارپا است و حالا به شرح گربه مي پردازيم:
1 - نوع غذا : گوشت.
2 - رنگ پوست : سياه . سفيد . خاكستري .
3 - محل زندگي : جنگل . خانه . خيابان.
4 - حيوان اهلي
ما در اين قسمت ويژگي ها يا همان property گربه را مشخص كرديم و يا همان action ها.
كه در اينجا ميتوانيم بگوييم كه قالب حيوانات يك كلاس است و گريه يك شي است كه اين مشخصات را دارد.
و حال مثال هايي مشابه:
1 - پرايد يك شي از گروه ماشين ها است كه مشخصات خود را دارد.
2 - مرد يك شي از گروه بشر است.
و ...

alireza_ars
سه شنبه 01 اردیبهشت 1388, 01:22 صبح
سلام
ورود شما رو به جمع برنامه نویسان این سایت به نوبه خودم تبریک میگم...
اگه دوست دارین با شما یک رد و بدل اطلاعات رو در این تاپیک آغاز کنیم(در مورد جاوا)...البته یکمی حرفه ای تر ....راستش من از عاشقان جاوا هستم....
اگر موافق هستین اولین بحث رو خودتون راه بندازین....
راستی...از چگونگی نسب solaris خبر دارین؟
امروز داشتم می نسبیدم که نشد...! نمیدونم اشکال از من بود یا از cd...آخه error میداد...
اگه بتونین کمکم کنین..ممنون میشم...
ضمنا...منتظر اولین عنوان بحث هستم...
موفق باشین...

photocs
چهارشنبه 02 اردیبهشت 1388, 13:05 عصر
سلام
ورود شما رو به جمع برنامه نویسان این سایت به نوبه خودم تبریک میگم...
اگه دوست دارین با شما یک رد و بدل اطلاعات رو در این تاپیک آغاز کنیم(در مورد جاوا)...البته یکمی حرفه ای تر ....راستش من از عاشقان جاوا هستم....
اگر موافق هستین اولین بحث رو خودتون راه بندازین....
راستی...از چگونگی نسب solaris خبر دارین؟
امروز داشتم می نسبیدم که نشد...! نمیدونم اشکال از من بود یا از cd...آخه error میداد...
اگه بتونین کمکم کنین..ممنون میشم...
ضمنا...منتظر اولین عنوان بحث هستم...
موفق باشین...

من در خدمتم
solaris رو معمولا در server نصب میکنن و در دستگاههایی که استفاده شخصی دارن توصیه نمیشود و نوع error که میدهد چیست و چه پیغامی داد...
http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=65246
به این تاپیک برو مطالب جالبی در آن راجع به solaris و حل مشکلات آن نوشته شده

alireza_ars
چهارشنبه 02 اردیبهشت 1388, 15:11 عصر
salam
mesle inke bahs ro bayad man shoro konam
?dar morede design patern ha chi midunin
mozoe bahs: Design Patern