PDA

View Full Version : سوال: ورود به سایت از طریق login

arsolati
دوشنبه 31 فروردین 1388, 23:14 عصر
سلام دوستان
سوال من اینه که چه جوری میشه تو ASP.NET ،یه کاری بکنیم که فقط افراد با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور بتونن وارد بعضی از صفحات سایت بشن و بدون آن اجازه ی ورود نداشته باشن.
شاید بگین که خوب باید از session استفاده کنیم که تو هر صفحه این session رو چک کنیم ولی چون session بالاخره مدتی داره و تموم میشه به درد نمی خوره.می خوام یه جوری باشه که فرد تا وقتی Sign out نکرده از قسمت دسترسی خودش بیرون انداخته نشه.
دقیقا مثل yahoo mail.اگر 1 ساعت هم تو Account خودمون باشیم و Browser رو نبندیم،تا وقتی که Sign out نکردیم،بیرون نمیاد!!...چه جوری این اتفاق می افته؟

لطفا کمکم کنید...

shahab_ksh
سه شنبه 01 اردیبهشت 1388, 01:23 صبح
از کوکی به جای Session استفاده کنید

online_mansoor2007
سه شنبه 01 اردیبهشت 1388, 01:36 صبح
کوکیییییییییییییییییییییی ییییییییییییییییییییییییی ییی

iman_22a
سه شنبه 01 اردیبهشت 1388, 03:04 صبح
<authentication mode="Forms">
<forms name="MYWEBAPP.ASPXAUTH" loginUrl="Login.aspx" protection="All" path="/"/>
</authentication>
<authorization>
<allow users="*"/>
</authorization>

در مورد استفاده از کوکی یا authentication mode توی سایت یا گوگل جستجو کنین .

arsolati
سه شنبه 01 اردیبهشت 1388, 09:44 صبح
خوب آخه ممكنه كه Browser اي باشه كه كوكيشو بسته باشه!!!
تازه يه مشكلي هم با كوكي دارم،اونم اينه كه با اينكه مدت كوكي رو هم set مي كنم ولي بازم وقتي Browser ام رو مي بندم،دوباره بازش مي كنم،كوكي از بين ميره!!شما ميدونيد مشكل از كجاست؟از Browser هست يا چيزه ديگه؟

iman_22a
سه شنبه 01 اردیبهشت 1388, 18:56 عصر
خوب آخه ممكنه كه Browser اي باشه كه كوكيشو بسته باشه!!!
تازه يه مشكلي هم با كوكي دارم،اونم اينه كه با اينكه مدت كوكي رو هم set مي كنم ولي بازم وقتي Browser ام رو مي بندم،دوباره بازش مي كنم،كوكي از بين ميره!!شما ميدونيد مشكل از كجاست؟از Browser هست يا چيزه ديگه؟

شاید برای کوکی زمان Timeout رو اضافه نکرده باشین و با بسته شدن مرورگر اتفاق می افته

arsolati
سه شنبه 01 اردیبهشت 1388, 19:02 عصر
من برا کوکی،Expired رو ست می کنم ولی با بسته شدن Browser می بینم که کوکیم از بین رفته!منظور از Timeout همون Expired هست؟

iman_22a
سه شنبه 01 اردیبهشت 1388, 19:11 عصر
من برا کوکی،Expired رو ست می کنم ولی با بسته شدن Browser می بینم که کوکیم از بین رفته!منظور از Timeout همون Expired هست؟

بله ، تیک Remember My Password رو می زنین ؟ قاعدتا اگه تیک نزنین ، کوکی Expired میشه

arsolati
سه شنبه 01 اردیبهشت 1388, 20:41 عصر
دوست من،فکر کنم من درست نتونستم منظورم رو برسونم!
مشکل من Remember Password نیست!من می خوام وقتی login کردم،هر مدتی که به اینترنت وصل بودم،بتونم در سایتم باشم و منو از سایت بیرون نکنه!دقیقا مثل همین forum !از Session خوب نیست استفاده منیم چون بعد از مدتی از بین میره!گفتند از کوکی استفاده کنم که خوبه ولی مشکلی که من با کوکی دارم اینه که ،با اینکه براش Expired ست می کنم ،ولی به محظ بستن Browser کوکی از بین میره ولی این اتفاق نباید بیافته ،چون من بهش مدت دادم!!؟؟!!

xamfia
چهارشنبه 02 اردیبهشت 1388, 11:37 صبح
توی فایل web.config در بخش authentication یک گزینه timeout بر حسب دقیقه وجود دارد،که با تنظیم آن احتمالا به هدفتان می رسید.

arsolati
چهارشنبه 02 اردیبهشت 1388, 16:27 عصر
من در قسمت authentication رفتم ولی Timout نداره.فقط SessionState گزینه ی Timeout داره!!