PDA

View Full Version : ip دستگاه

reza850101
چهارشنبه 02 اردیبهشت 1388, 08:22 صبح
باسلام خدمت كليه دوستان مدتي بود ازاكسس دوربودم بنابضرورت درخواستي داشتم اميدوارم دوستان همچون گذشته ازراهنمايي دريغ نفرمايند
1- براي اينكه برنامه ازتاريخ مشخصي كارنكند جدولي قراردادم كه تاريخ سيستم را ثبت ميكند ميخواهم كاربراگر تاريخ رابعقب برد تاريخ ثبت نشود ودرزمان مقرربرنامه غيرفعال شود (برنامه نمونه باشد ممنون ميشوم )
2- باچه فرماني ipكامپيوتر را استخرج كنم چون ميخواهم ازكپي برنامه درروي دستگاه ديگر جلوگيري شود

قبلا از راهنمايي دوستان تشكر ميكنم اگر هم نمونه بزاريد عالي ميشه

alirezabahrami
چهارشنبه 02 اردیبهشت 1388, 12:16 عصر
بنام خدا
با سلام
با داشتن اطلاعات و تجربه كمي كه دارم فكر ميكنم در ارتباط با قسمت اول سؤال ، اگر در همان جدولي كه تاريخ سيستم ثبت ميشود يك فيلد فرضاً با نامengheza و از نوع Yes/No را ايجاد كنيم و در ايونت after update تاريخ ورود يا خروج كاربر يك شرط بگذاريم و مثلاً شرط كنيم كه اگر تاريخ ثبت مساوي يا بزركتر از 01/06/88 باشد فيلدtrue =engheza و در غير اينصورت فيلدfalse =engheza . و بعد در ايونت open_click فرم استارت آپ ، كد ي را بنويسيم كه طي آن ابتدا فيلد true= engheza جستجو شود اگر جواب true بود اعلام شود "تاريخ اعتبار سيستم منقضي شده " .بنظرم به اينصورت اگر كاربر تاريخ سيستم را هم عقب ببرد چك باكس مربوطه تغيير نخواهد كرد چون حداقل بعد از تاريخ فوق چك باكس يكبار تيك مي خورد و با عقب بردن تاريخ سيستم آن تيك برداشته نمي شود .
و جهت بدست آوردن ip كامپيوتر به اينصورت عمل كن كه يك تكس باكس و يك كمند باتن بر روي فرم ايجاد و در قسمت ماژول كمند باتن كد زير تايپ كن:

Me.Text0 = GetIPAddresses

موفق باشيد

reza850101
چهارشنبه 02 اردیبهشت 1388, 14:02 عصر
دوست من ممنون از راهنمايت - نمونه برنامه لازم دارم

alirezabahrami
چهارشنبه 02 اردیبهشت 1388, 17:01 عصر
دوست من ممنون از راهنمايت - نمونه برنامه لازم دارم
با سلام
نمونه برنامه ضميمه را ببين انشاء الله بدردت بخورد .
براي ورود به ديتابيس برنامه كليد alt+shift را بطور همزمان نگه دار و كليد enter را فشار بده

alirezabahrami
چهارشنبه 02 اردیبهشت 1388, 20:13 عصر
با سلام
نمونه برنامه ضميمه را ببين انشاء الله بدردت بخورد .
براي ورود به ديتابيس برنامه كليد alt+shift را بطور همزمان نگه دار و كليد enter را فشار بده
اصلاح و اضافاتی به نوشته پست بالا:
براي ورود به ديتابيس برنامه فقط كليد shift را نگه دار و كليد enter را فشار بده
ضمناً اول بدون نگه داشتن کلید شیفت یکبار برنامه را اجرا کن ، ملاحظه می کنید که پیغام منقضی شدن مدت برنامه در تاریخ 01/02/88 صادر میشود و این پیغام در قسمت ماژول فرم نوشته ام و در آنجا میتوانید تاریخ تایپ شده را تغییر بدهید و سپس چند بار در داخل دیتابیس ،فرم را ببند و مجدداً باز کن و بعد از برنامه خارج شو و تاریخ سیستم را به بعد و قبل از تاریخی که خودت مشخص کرده اید تغییر بده . ملاحظه می کنید که اگر تاریخ سیستم را به عقب تر برگردانید همان پیغام صادر می شود.
این برنامه را صبح امروز با عجله تهیه کردم و آن را زیاد امتحان نکردم در نتیجه اگر ایراد و اشکالی در اجرای آن پیدا شد اعلام کن تا انشاء الله نسبت به رفع آن اقدام شود.
موفق باشید

reza850101
پنج شنبه 03 اردیبهشت 1388, 09:43 صبح
باسلام دوست عزيز بسيار محبت كرديد نمونه برنامه خيلي مفيد واقع شد اما من بامشكلاتي مواجه شدم اول اينكه ابتدا تاريخ خروج از برنامه را از يكم 880205 افزايش دادم اما باز ازبرنامه خارج ميشود ودرتيبل بجز ركوردهايي كه شما واردكرديد ركوردي اضافه نميشود بناچار اونت اون اپن را پاك كردم تاتاريخ و اي پي سيستم من واردشد و پس اينكه اونت را جاگزين كردم باز ازبرنامه خارج ميشود واجازه تست كردن تاريخ كمتر را بمن نداد
دوم اينكه خواستم در اونت اون اپن فرم شرط بگذارم كه اگر اي پي عوض شد ازبرنامه خارج شود باايراد مواجه شدم ممكنه راهنمايي كنيد اينكارراچطورانجام دهم

alirezabahrami
جمعه 04 اردیبهشت 1388, 11:43 صبح
باسلام دوست عزيز بسيار محبت كرديد نمونه برنامه خيلي مفيد واقع شد اما من بامشكلاتي مواجه شدم اول اينكه ابتدا تاريخ خروج از برنامه را از يكم 880205 افزايش دادم اما باز ازبرنامه خارج ميشود ودرتيبل بجز ركوردهايي كه شما واردكرديد ركوردي اضافه نميشود بناچار اونت اون اپن را پاك كردم تاتاريخ و اي پي سيستم من واردشد و پس اينكه اونت را جاگزين كردم باز ازبرنامه خارج ميشود واجازه تست كردن تاريخ كمتر را بمن نداد
دوم اينكه خواستم در اونت اون اپن فرم شرط بگذارم كه اگر اي پي عوض شد ازبرنامه خارج شود باايراد مواجه شدم ممكنه راهنمايي كنيد اينكارراچطورانجام دهم

با سلام
تغييراتي بر روي فايل (ضميمه) انجام دادم ، امتحان كن ببين جواب ميدهد.
در خصوص قسمت دوم سؤالت بايد عرض كنم تا كنون اينكار را انجام نداده ام ولي بنظر ميرسد نبايد موضوع پيچيده اي باشد و با چند خط كد نويسي براحتي انجام شود . و فكر ميكنم يك شرط در اجراي برنامه برنامه گذاشته ميشود كه اگر برنامه بر روي كامپيوتري كه ip آن در جدول ip_table برنامه ثبت نشده باشد اجرا نشود و براي اجراي آن ، يك كد رمز (بعنوان كد فعال سازي درخواست ميشود و براي بدست آوردن آن كد ، دارنده برنامه ،شماره سريال كامپيوتر جديد را درخواست ميكند و مثلاً با انجام يك معادله يك مجهولي كه در واقع x آن همان شماره ip دستگاه است، يك كد را بدست ميآورد و فرمول اين كد ، قبلاً در قسمت ماژول اجراي برنامه بايد تعريف شود و اگر كد اشتباهي وارد شود يك پيغام به كابر داده شود كه كد فعال سازي معتبر نميباشد.
موفق باشيد

reza850101
شنبه 05 اردیبهشت 1388, 10:28 صبح
باتشكر از شما دوست عزيزجناب بهرامي
مشكل انقضاي تاريخ حل شد 1-امكان داره اين جدول را از نظر كاربرمخفي كرد؟ 2- من خواستم ابتكاري كرده باشم دراونت امن اپن فرم بجاي تاريخ را اي پي ادرس نوشتم اما ظاهرابا اين كد نميشه مشكل كپي را حل كرد. اگر زحمت نباشه دراين مورد هم كمك نماييد ممنون ميشم

alirezabahrami
شنبه 05 اردیبهشت 1388, 13:10 عصر
باتشكر از شما دوست عزيزجناب بهرامي
مشكل انقضاي تاريخ حل شد 1-امكان داره اين جدول را از نظر كاربرمخفي كرد؟ 2- من خواستم ابتكاري كرده باشم دراونت امن اپن فرم بجاي تاريخ را اي پي ادرس نوشتم اما ظاهرابا اين كد نميشه مشكل كپي را حل كرد. اگر زحمت نباشه دراين مورد هم كمك نماييد ممنون ميشم
با سلام
فايل اصلاح شده را ببين
موفق باشيد

reza850101
یک شنبه 06 اردیبهشت 1388, 08:41 صبح
باسلام
خيلي محبت فرموديدچه در اصلاح فايل و چه درفرم ورودي راهنماييهاي شما بسيار مفيد واقع شد ببخشيد باعث زحمت شد اميدوارم با كدي كه درخصوص عدم كپي برنامه بروي سيستمهاي ديگر ميباشد مجبت را اكمل نماييد . مجددا اززحمات جنابعالي وسايردوستان تشكرميكنم

reza850101
سه شنبه 08 اردیبهشت 1388, 08:18 صبح
باسلام
درخصوص ip سيستم دوستان اگر ميتونند راهنمايي كنند
چطور ميشه از كپي برنامه را بروي كامپيوتري كه ip آن فرق ميكنه جلوگيري كرد