PDA

View Full Version : مشکل با پرینتر سوزنی و کاغذ رولی

mehdi2388
چهارشنبه 02 اردیبهشت 1388, 09:33 صبح
با سلام
من در حال طراحی برنامه صدور فاکتور برای فروشگاهی هستم. همانطور که اطلاع دارید تعداد اقلام هر فاکتور می‌تواند متغیر باشد. پرینتری که استفاده می‌کنم Epson LQ-300 است. در حین طراحی با مشکل زیر برخورد کرده‌ام:
هنگامی که تعداد اقلام فاکتور زیاد می‌شود و مثلاً از یک صفحه بیشتر می‌شود در کاغذ رولی حدوداً دو-سه سانتی فاصله‌ی خالی رها می‌کند و مجدداً هدر فاکتور را چاپ می‌کد و به همین ترتیب بقیه‌ی اقلام را در صفحه‌ی دوم چاپ می‌کند. می‌خواهم کاری کنم که بدون درج این فاصله درون فاکتور، کل فاکتور پشت سر هم و به طول فاکتور چاپ شود.
دوستان کسی اطلاع دارد که چگونه این تنظیمات را باید انجام دهم؟ آیا سایز خاصی را برای کاغذ باید در نظر بگیرم؟
در ضمن من با زبان C# 2005 و Crsytall Report دارم کار می‌کنم.
ممنون.

mehdi2388
چهارشنبه 02 اردیبهشت 1388, 23:42 عصر
دوستان کسی راه حل این مشکل رو نمی‌دونه؟:اشتباه:

hozouri
دوشنبه 14 اردیبهشت 1388, 22:35 عصر
من هم همچين مشكلي رو داشتم و مجبور شدم يك گزارش خاص ديگه براي اين نوع كاغذ طراحي كنم

hamedgh
پنج شنبه 01 مرداد 1388, 17:15 عصر
سلام کسی این راه حلی برای این موضوع داره من بد جوری گیر کردم

sanay_esh
دوشنبه 05 مرداد 1388, 23:48 عصر
سلام بچه ها من در این 5 روز اخیر بصورت مداوم دنبال همچین چیزایی گشتم اما نتونستم چیز بدرد بخوری پیدا کنم مجبور شدم باز با لجبازی کردن حلش کنم
میخوام بهتون بگم که باید چی کار کنین
خواهش می کنم اگه تونستین به بقیه هم بگین چون نمی خوام بقیه هم تو این مشکل گیر کنن
باید از کامپوننت PrintDocument خود برنامه استفاده کنی سایزشو تعیین کنی و چیزایی که میخوایی چاپ بشه توش بچینی همین بعدش بفرستی به چاپ

printdocument
print size
print
خیلی خیلی ساده هستش اونقدر ساده که آدم نمی تونه بنویسه
اگه نتونستین بهم بگین براتون کدش رو بفرستم
ممنون از بچه های با مرام
یا علی

behrouz_n
سه شنبه 06 مرداد 1388, 12:55 عصر
سلام
من هم چنین مشکلی را با پرینتر LQ300 دارم اگه لطف کنی و یه نمونه کد بزاری ممنون میشم

hamedgh
دوشنبه 12 مرداد 1388, 18:36 عصر
printdocument
print size
print سلام مهندس من هم از همان استفاده کد استفاده می کنم
ولی وقتی سایز می دهم خطا می دهد