PDA

View Full Version : سوال: نحوه اجرای پروژه بر روی یک سیستم دیگر

bahar_engineer
پنج شنبه 03 اردیبهشت 1388, 15:06 عصر
سلام

برای اینکه پروژه رو بتونم روی یه سیستم دیگه اجرا کنم ... بدون ویژوال استدیو در واقع فایل اجرایی پروژه رو ، چه فولدرهایی رو باید روی سیستم مقصد کپی کنم؟؟

آیا فقط دیباگ کافیه ؟؟ (خیلی مهم)

آخه من هر کاری می کنم اجرا نمی شه روی سیستم مقصد..

با ویژوال استدیو هم install ساختم و پوشه install رو روی سیستم مقصد کپی کردم بازم اجرا نمی شه...

همه flash.ocx و ... رو هم اضافه کردم.

لطفاً یکی راهنمایی کنه:افسرده:

در ضمن اگه فایل هامونو مثل عکس یا فلش یا صوت و ... رو توی دیباگ داخل پوشه های جداگانه بذارم برای ساختن نصب مشکل ایجاد می شه؟

SMRAH1
پنج شنبه 03 اردیبهشت 1388, 16:55 عصر
سلام

اول باید پروژه رو به صورت Release کامپایل کنی. برای این منظور مطابق عکس پیوستی،اول وضعیت Release رو انتخاب کن و بعد از منوی Build گزینه Rebiuld All Solution رو بزن.اگر کامپایل درست انجام بشه،در مسیر پروژه در داخل پوشه bin،پوشه release رو پیدا خواهی کرد.
مهمترین فایل،فایل اجرایی پروژه (با پسوند exe است). که باید به سیستم هدف انتقال پیدا کنه.البته بسته به نوع پروژه منابع دیگه ای رو هم باید برای سیتم هدف بفرستی (مثلا اگر از پایگاه داده استفاده می کنی،فایلی که پایگاه داده در اون هست،اگر از تصویر یافایل بخصوصی در برنامه استفاده می کنی و ...).

موفق باشی

mohsen_csharp
پنج شنبه 03 اردیبهشت 1388, 17:51 عصر
آیا DotNetFrameWork روی سیستم مقصد نصب شده. اگه نه ، حتما باید نصب بشه.

daniel_0247
پنج شنبه 03 اردیبهشت 1388, 21:59 عصر
بله دوست عزیز . باید حتما نصب بشه ! مثل انتی ویروس Bitdefender که اولش دات نت رو نصب می کنه .

bahar_engineer
شنبه 05 اردیبهشت 1388, 10:37 صبح
سلام

من پروژه رو که Release می کنم اصلاً فلش هام اجرا نمی شن... اصلاً یه پروژه ساده تک صفحه ای فلش می ذارم اینجا خودتون امتحان کنید... با release اصلاً فلش اجرا نمی شه .. وقتی هم که setup می سازم باز هم همینطوره فلش ها اجرا نمی شن

mohsen_csharp
شنبه 05 اردیبهشت 1388, 10:54 صبح
معلومه که چرا اجرا نمیشه. برای اینکه تو فولدر debug فولدر flash هست ولی تو فولدر release نیست. شما باید ابتدا یک فولدر به نام flash به برنامه ات اضافه کنی و بعد اون فایل logo.swf رو به برنامه ات add کنی و بعد یک properties از این فایل بگیری و خاصیت copy to output directory اونو برابر copy always قرار بدی.
بعد release کنی .
اینم پروژه اصلاح شده

bahar_engineer
شنبه 05 اردیبهشت 1388, 11:07 صبح
ممنون

اما اگه ممکنه کمی واضح تر توضیح بدین ... من کلی فولدر عکس و فلش و صوت و ... دارم توی پروژه .

یعنی اونها که توی پوشه دیباگ هستند باید هر کدوم رو کنار خود پروژه هم بسازم و بعد به عنوان refrence اضافه کنم ؟؟؟؟

دوباره کاری نمی شه؟؟

اون وقت تمام فایل های من که حجمشون هم کم نیست دوتا دوتا توی پروژه هستند حالا غیر از اونهایی که توی پوشه release میان .!!!

mohsen_csharp
شنبه 05 اردیبهشت 1388, 11:29 صبح
یعنی اونها که توی پوشه دیباگ هستند باید هر کدوم رو کنار خود پروژه هم بسازم و بعد به عنوان refrence اضافه کنم ؟؟؟؟
دوباره کاری نمی شه؟؟
شما از اول نباید این فایل ها رو به پوشه debug انتقال بدید بلکه به روشی که در بالا گفتم عمل کنید ، اونوقت این فایل ها به طور اتوماتیک به پوشه های debug و release اضافه خواهند شد و دوباره کاری هم نیست.