PDA

View Full Version : درگاه پرداخت بانك هاي خارجي ؟

احمد سامعی
پنج شنبه 03 اردیبهشت 1388, 18:29 عصر
سلام
دوستان كسي با درگاه پرداخت بانك هاي خارجي و مستركارت و ويزا كارت كار كرده و مي دونه چطوري ؟
در ضمن نحوه بستن قرار داد با اون ها چه طوري ؟

hassanf
پنج شنبه 03 اردیبهشت 1388, 18:38 عصر
سلام
پرداخت آنلاین بانکهای خارجی مثل بانک های ایرانی نیست که از طریق درگاه سایت بانک پرداخت بشه.
فقط کافیه یه حساب بانکی و حساب paypal داشته باشی (البته کسی که میخواد حساب باز کنه باید اقامت خارج از کشور داشته باشه مثلا دبی).
انتشارات Apress کتاب خوبی در این زمینه داره.

hassanf
پنج شنبه 03 اردیبهشت 1388, 18:48 عصر
تو این کتاب همه چیو گفته.

Pro ASP.NET 2.0 E-Commerce in C# 2005

موفق باشی

m.hamidreza
جمعه 04 اردیبهشت 1388, 09:56 صبح
(البته کسی که میخواد حساب باز کنه باید اقامت خارج از کشور داشته باشه مثلا دبی).

کافیه یه VPN با Valid IP بگیری. شرکت های ایرانی زیادی هستن که اکانت PayPal رو با موجودی برای شما باز میکنن فقط کمیسیون خودشونو بر میدارن.

shahab_ksh
جمعه 04 اردیبهشت 1388, 10:04 صبح
برای داشتن یک حساب Paypal شما باید یه مستر کارت یا ویزا کار برای verify کردن داشته باشید مسترکارت های مختلفی وجود داره برای این کار اما Paypal برای verify کردن مسترکارت های از نوع Silver یا Standard به بالا رو میپذیره که حدودا 200 تومان براتون آب می خوره

احمد سامعی
جمعه 04 اردیبهشت 1388, 13:09 عصر
تو این کتاب همه چیو گفته.

Pro ASP.NET 2.0 E-Commerce in C# 2005

موفق باشی

منون از همه دوستان
اگر لينك دانلود اين كتاب داريد واسه من بديد يا همين قسمت لازمش واسن ايميل كنيد منون مي شم

كسي نمونه سايت داره كه با اين روش يعني با استفاده از peypal كار كنه لينك بده
من چندتا سايتي كه ديدم با بانك ليبرتي كار مي كنند از همين روش معمول ايران يعني استفاده از درگاه كار مي كردند اما اگر با peypal بشه كه خيلي راحت تر....

shahab_ksh
شنبه 05 اردیبهشت 1388, 07:23 صبح
منون از همه دوستان
اگر لينك دانلود اين كتاب داريد واسه من بديد يا همين قسمت لازمش واسن ايميل كنيد منون مي شم

كسي نمونه سايت داره كه با اين روش يعني با استفاده از peypal كار كنه لينك بده
من چندتا سايتي كه ديدم با بانك ليبرتي كار مي كنند از همين روش معمول ايران يعني استفاده از درگاه كار مي كردند اما اگر با peypal بشه كه خيلي راحت تر....

کد های مربوطه در خود سایت Paypal هست

mehdi_394
شنبه 05 اردیبهشت 1388, 20:51 عصر
برای وریفای کردن paypal نیازی به مستر کارت 200 تومنی نیست با یک ویرچوار کردیت کارد VCC 8 تومنی می تونی حسابت رو وریفای کنی و ازش پول ارسال کنی.(اگه لینک سایت رو بذارم احتمالا بر خلاف قوانین هست) من خودم دو حساب رو اینطوری وریفای کردم.اما حتما و 100% باید از vpn به paypal کانکت بشی.
اما اینکه پروسس کردیت کارد در خود سایتت باشه و کاربر به سایت paypal ردایرکت نشه. اینو شرمنده ام فقط برای آمریکا و کانادا و استرالیا هست نه جایی دیگه.
البته برای سایر نقاط دنیا paypal یک کدی رو به شما می ده که کاربر با کلیک بر روی آن به سایت paypal هدایت می شه و در اونجا نوع پرداخت(حساب paypal یا کردیت کارد) را انتخاب می کنه و پول به حساب شما واریز می شه.
اما نکته مهم در اینجا اینه که کوچکترین اشتباهی از ما ایرانی ها حساب رو بلوکه میکنه. و همچنین باید مواظب شارژ بک بود که باز هم برای ایرانی ها مشکل بیشتر می شه.
سایت های دیگری هم هستند که با دریافت کمیسیون زیادی این کار رو براتون انجام می دن و بعدا پول رو یا به حساب paypal واریز می کنند و یا از طریق چک و یا سوئیفت(اگه اشتباه نکنم) براتون ارسال می کنند اما درصد بسیار بالایی رو می گیرند نمونش هم plimus.com هست خودتون می تونید جدول کمیسیون رو ببینید.

احمد سامعی
یک شنبه 06 اردیبهشت 1388, 10:42 صبح
اگه لینک سایت رو بذارم احتمالا بر خلاف قوانین هست
منون از توجهتون
چند نكته و سوال:
1. سايت من واسه ايراني ها و به زبان فارسي نيست
2. درنهايت اگر واريز كننده پول هم ايراني باشه فكر نكنم حساب بلوكه كنند درست ؟(چون مشكل صاحب حساب كه نيست)
3.طرف من مشكلي تو نقد كردن نداره
4. مي شه لينك هايي كه داري واسم ايميل كني (خلاف مقرار سايت نيست)و اينكه چطور حساب VCC باز كنم
5. لينك كدي كه paypal مي ده رو هم مي خوام (البته فكر كنم دسترسي به اين كد از داخل اكانت شخصي باشه ؟! درست؟ كه بعد از باز كردن حساب بهش دسترسي پيدا مي كنم...) اما نمونه اگر داري...

باز هم منون و اگر چيزي ديگه اي هست بهم بگيد:خجالت:

mehdi_394
یک شنبه 06 اردیبهشت 1388, 12:53 عصر
مشکل، سایت نیست چون به هر زبانی باشه اشکالی نداره اما ip نباید ایرانی باشه(هاست سایت فقط نباید ایرانی باشه) حساب موقعی بلوکه می شه که صاحب اکانت paypal از یک ip ایرانی وارد سایت paypal بشه و گرنه برای پرداخت کننده از ایران مشکلی برای بلوکه کردن به وجود نمی آد.
لینک vcc با پیام خصوصی بهت می دم تا برای اون سایت تبلیغ نشه.
کد های داده شده از paypal هم فقط یک کد html است که یک referal id داره و بعد از باز کردن حساب پرمیر یا بیزینس از تو خود سایت می تونی تو قسمت developer پیدا کنی.
راستش من چون دنبال پروسس کارت تو خود سایت بودم وقتی فهمیدم این امکان برای سایر کشور ها وجود نداره بیخیالش شدم.

احمد سامعی
یک شنبه 06 اردیبهشت 1388, 23:33 عصر
راستش من چون دنبال پروسس کارت تو خود سایت بودم وقتی فهمیدم این امکان برای سایر کشور ها وجود نداره بیخیالش شدم.

خيلي منون از راهنمايي:قلب:

ببخشيد من منظورتون از پروسس كارت چي ؟ آيا منظور همون روش درگاه مثل بانك هاي ايراني ؟

دوستان ديگه روشي غير از PayPal دارن كه اين همه با ايراني ها مشكل نداشته باشه و راحت تر باشه و مستر و ويزا كارت رو هم ساپورت كنه ؟

raravaice
دوشنبه 07 اردیبهشت 1388, 12:34 عصر
دوستان ديگه روشي غير از PayPal دارن كه اين همه با ايراني ها مشكل نداشته باشه و راحت تر باشه و مستر و ويزا كارت رو هم ساپورت كنه ؟کلا تجارت الکترونیک از طریق کارتهای master,visa و غیره ممنوع هست ("متاسفانه یا خوشبختانه") :)

اگر کار سایت شما کاری هست که امکان گسترش آن وجود داره و قرار هست کاری فراتر از یک تجارت کاملا معمولی باشه با درآمدی بیشتر از 2000$ در ماه پیشنهاد میدم paypal و امثالهم را فراموش کنید.

بهترین گزینه برای شما ثبت یک شرکت در خارج از کشور های تحریم شده هست و بهترین گزینه پیشنهادی بنده Canada هست، البته قوانین خودش داره.
بعد از ثبت شرکت تشریف میبرید به یکی از باز کنندهای Merchant account که گزینه های زیادی وجود داره مثل Global Payment به آدرس http://www.globalpaymentsinc.com البته این کمپانی کمپانی هست که من با هاشون قرار داد دارم برای همین به شما معرفی کردم.
این شرکت هم هزینه های خودش رو داره که بر مبنای نوع تجارت شما بهتون اعلام میکنه و در پایان مراحل قرار داد ودیعه ای رو به عنوان ضمانت بانکی از شما میگیره، مثلا از ما 10000$ ضمانت نقدی خواست که اعلام کرد 50% از سود رو نگه میداره تا این 10000$ در حساب پر بشه و در صورت فسخ قرار داد قابل برداشت هست.("این ضمانت به این دلیل دریافت میشه که در این روش پرداخت پروسس کارت در سایت شما انجام میشه و شما عملا به اطلاعات حساب مشتریان خودتون دسترسی دارید. بدید منظور یکی از شرایط برای افتتاح حساب داشتن https و ip مختص به سایت هست و شما نباید از share ip استفاده کنید. یعنی https://your.ip باید کار کنه ")
از دیگر شرایط برای افتتاح این حساب، Privacy , Term , ذکر آدرس و تلفن صحیح در سایت، داشتن صفحه ای مبتنی بر قیمت محصولات یا خدمات و همچنین ذکر نوع سیاست برگشت پول به مشتری در Privacy هست.
در انتها شما از این شرکت Term ID و Bank ID رو دریافت میکنید.
بعد از عقد قرار داد با این شرکت که در اصل یک ارائه کننده Merchant Account هست شما به یک Merchant Gateway نیاز دارید که بتونید از API های پرداخت استفاده کنید مثل SkipJack در آدرس Skipjack.com.
کمپانی Skipjack که ارائه دهنده Merchant Gateway هست که اون هم هزینه های خودش رو داره البته برای تست کار شما میتونی یک account developer در این سایت به صورت رایگان باز کنید ولی اگر بخواهید که کار کاملا راه اندازی بشه نیاز دارید که یک account live افتتاح کنید که برای این کار نیاز به پرداخت هزینه Setup fee که بین 150-300$ هزینه داره دارید بعلاوه ارائه VAR sheet یا همون term ID و Bank ID که از Global Payment به صورت pdf یا fax در یافت کرده اید.

دیگه کار تموم هست و بقیه راهنمایی های مربوط به سورس نویسی برای این web service در همون سایت Skipjack.com به طور مفصل و کامل در چندین pdf تشریح شده و همچنین میتوانید از support خوب این تیم هم راهنمایی های بیشتری طلب کنید.

موفق باشید

chikooo
شنبه 27 شهریور 1395, 09:03 صبح
سلام دوستان. یه سوالی در این زمینه داشتم. میخواستم ببینم چجوری میشه تو سایت امکان پرداخت پول برای ایرانیا به بانکهای خارجی فراهم نمود. یعنی یه درگاهی باشه از ایران ریال واریز بشه و دلار واریز کنه به درگاه بانک های خارجی