PDA

View Full Version : php_gd2 extention

mortezawolf
پنج شنبه 03 اردیبهشت 1388, 19:43 عصر
سلام دوستان
من یک صفحه دارم که توش از کد امنیتی استفاده کردم همونی که بصورت عکس یسری کد نشون می ده که طرف اونارو وارد کنه.خب من در محیط لوکال با easy php کار می کنم.تو این محیط برای اینکه این عکسا نشون داده بشن باید extention gd2_php رو فعال کنی.خب مشکلی هم نیست اما توی cpanele هاست نمی دونم باید چی کار کنم.البته اونجا یکسری extention داشت اما اونی که من می خواستم توش نبود اینه که از دوستان درخواست کمک و نظر دارم.اگه راهنمایی کنید خیلی ممنون می شم.

امیـرحسین
جمعه 04 اردیبهشت 1388, 00:00 صبح
توی سرورهای shared (سرورهای معمول برای سایتهایی که خیلی بزرگ نیستند) امکان تغییر در فایل php.ini فقط توسط خود هاستینگ انجام میشه. یعنی شما باید از هاستینگ بخواید که این Extension رو براتون فعال کنه اما GD خیلی پرکاربرد هست و تقریبا در همه سرورها بصورت پیش فرض فعال هست.
از طریق phpinfo این موضوع رو تایید کنید ( ;()echo phpinfo ).
اگر GD رو داشتید و کار نمیکرد، سر هاستینگتون داد بزنید که چراااااا GD کار نمی کنــــــــه!!! :بامزه:

گفتم که فقط هاستینگ می تونه در فایل php.ini تغییرات ایجاد کنه ولی راههایی هم برای تغییر توسط کلاینتهای میزبان وجود داره که من تا حالا امتحان نکردم مثل ساختن فایل php.ini در root فضاتون و یا اضافه کردن دستورات در فایل ht.access. توضیحات بیشتر:
How to change php configuration on public shared server? (http://selectall.wordpress.com/2007/11/01/how-to-change-php-configuration-on-public-shared-server/)
Creating your own php.ini (http://help.joyent.com/index.php?pg=kb.page&id=124)

mortezawolf
جمعه 04 اردیبهشت 1388, 12:25 عصر
مرسی از راهنمایی تون.لطف کردین

mortezawolf
جمعه 04 اردیبهشت 1388, 14:10 عصر
آقا من این phpinfo رو سایت اجرا کردم و بخش مربوط به gd فعال بود .پس چرا تصاویرم نمایش داده نمی شن؟؟؟
دقیقا همون تو محیط لوکال اجرا میشن.؟؟

امیـرحسین
جمعه 04 اردیبهشت 1388, 16:37 عصر
GD به مرجع FreeType هم نیاز داره. اگه اون رو هم دارید و مطمئن هستید که اسکریپتتون درسا عمل می کنه، باید این موضوع رو با هاستینگ مطرح کنید.
من همچین مشکلی رو داشتم (دارم). کلی گشتم و فهمیدم که به اصطلاح این extension رو سرور من misconfigure هست. به هاستینگ گفتم، اونها هم تایید کردند و گفتند درستش می کنند ولی نکردند :))

mortezawolf
جمعه 04 اردیبهشت 1388, 23:38 عصر
مرسی.آره freetype هم ok یه.حالا تو کجای هاست باید ور برم تا یه چیزایی پیدا کنم؟

امیـرحسین
جمعه 04 اردیبهشت 1388, 23:58 عصر
هاستینگ چه رایگان و چه غیررایگان یه خدماتی رو ضمانت می کنه که اگر این سرویس یعنی اکستنژن GD توش هست که حتما هست، به جواب دادن موظف هستند.
شما از طریق ایمیل یا تلفن (ایمیل بهتره) باید این موضوع رو پیگیری کنید این موضوع به نفع هاستینگ هم هست چون اگر مشکل وجود داشته باشه، واسه همه سایتهای روی اون سرور وجود داره.