PDA

View Full Version : سوال: روال مطالعه سی شارپ

shahinghorbani
پنج شنبه 03 اردیبهشت 1388, 19:59 عصر
من مشکلی که دارم این است که چون از قدیم روی نظم و روال خاصی برنامه نویسی رو یاد نگرفتم الان نمی دونم که چه قسمت هایی رو بلدم و چه قسمت هایی رو نه. یعنی از اون زمان به صورت جسته و گریخته یاد گرفتم. حال با توجه به اینکه پول رفتن کلاس رو ندارم چون طی مطالعاتی که کردم بالای یک ملیون تومان میشه شما یک روال یا کتاب یا به طور کلی برنامه ای دارید که به چه صورت باید مطالعه کرد که همه قسمت ها را تحت پوشش قرار بدهد یعنی از کجا شروع کنم به ترتیب چه قسمت هایی رو مطالعه کنم.

ممنون میشم کمک کنید.

mahdi_7610
پنج شنبه 03 اردیبهشت 1388, 20:27 عصر
سلام

اگه جسته و گریخته خوندید به نظر من بهتره یه پروژه را به دست بگیری و روی اون کار کنی .

می تونی یه پروژه اماده هم گیر بیاری و روی اون کار کنی هر قسمتش را هم که بلد نبودی توی نت سرچ کنی و مطالب اون قسمت را یاد بگیری .

بهترین کتاب هم فعلا به نظر من کتاب اقای هاشمی هست . توی سایت سرچ کنید pdf اون را پیدا می کنید .

موفق باشید .

shahinghorbani
پنج شنبه 03 اردیبهشت 1388, 20:40 عصر
این کتاب رو دارم من این کار رو هم کردم اما نمیدونم مشکل از نوع انتخاب پروژه است یا چی. من هر وقت میخواهم پروژه ای رو تمرین کنم همه اش میشه یک برنامه پایگاه داده که اون هم فقط با یک سری چیزهای مشخص همیشگی کار داره. یک چیزهایی مثل چندنخی و .. هیچ وقت کاربرد نداره.
منظور من روند مطالعه برای یاد گرفتن خود سی شارپه
مخصوصا این قابلیت های نسخه جدید نه منبع برای مطالعه دارم نه میدونم به چه دردی می خورن.

salehbagheri
پنج شنبه 03 اردیبهشت 1388, 21:58 عصر
این کتاب رو دارم من این کار رو هم کردم اما نمیدونم مشکل از نوع انتخاب پروژه است یا چی. من هر وقت میخواهم پروژه ای رو تمرین کنم همه اش میشه یک برنامه پایگاه داده که اون هم فقط با یک سری چیزهای مشخص همیشگی کار داره. یک چیزهایی مثل چندنخی و .. هیچ وقت کاربرد نداره.

دوست عزيز! هيچ كسي نمي آيد تو كتابش برنامه نويسي رو كامل به انسان ياد بده! اين افراد فقط سعي دارند كه Start كار رو بزنند! ولي بايد بقيه اش رو خودت بري!
بنابراين هيچ مثال جامعي در رابطه با چند نخي و Linq و ... در اين كتابها نمي بيني! (مگر اينكه كتابي مخصوص همون موضوع نوشته بشه)

بهترين منابع هم سايتهاي اينترنتي هستند!

Unknownlive
پنج شنبه 03 اردیبهشت 1388, 22:19 عصر
نظر بنده در این است که شما یک کتاب پایه مناسب را بگیرید بخونید مثلا کتاب جان جگر و جان شارپ بعد از خواندن ان تمام ان را کار کنید و یاد بگیرید همانطور که می دانید برنامه نویسی بحث های گسترده ای دارد پس برای موفقیت بهتر باید تخصصی کار کنید و الویت بندی نمایید طبق الاقه مثلا اول پایگاه داده بعد تحت شبکه،و...
برای این کار برید کتاب تخصصی اون موضوع را بگیرید و یا اگه می تونید از روی EBOOK بخونید هم می شه،بعد از مدتی در کنار کار بر روی پروژهای دلخواه برید و کتاب های حرفه ای گیر بیارید،برید در فروم ها،از کتاب های زبان اصلی نترسید چون منبع خوبی هستند و در این زمان می توانید به راحتی بفهمید چی چار کنید و سطح معلومات خود را گسترش دهید در کنار خواندن رو پروژه مربوط کار کنید و از کاربران فروم برای حل مشکل کمک بگیرید در کار بر روی پروژه های مورد علاقه که شاید درست کردن ان برای شما دور از ذهن باشد نترسید هر چی اولش شاید سخت باشه و قتی همینجوری فکر کنیم اما بعد از تحقیق و وارد شدن در بحث می بینیم چقدر راحت بوده حتی اگه شکست بخورید در اتمام ان مطمن باشید چیزهای خیلی زیادی یاد گرفتید

shahinghorbani
پنج شنبه 03 اردیبهشت 1388, 22:39 عصر
خیلی ممنون از پاسخ هاتون ولی مثلا شما چارت آموزشی این کلاس های بیرون رو ندارید یعنی از چه مبحثی شروع می کنند و با چه مبحثی تموم می کنند.

اوبالیت به بو
پنج شنبه 03 اردیبهشت 1388, 23:03 عصر
پول رفتن کلاس رو ندارم چون طی مطالعاتی که کردم بالای یک ملیون تومان میشه
چقدر؟؟؟

http://msdn.microsoft.com/en-us/vcsharp/aa336766.aspx
http://msdn.microsoft.com/en-us/library/a72418yk.aspx

در همین سایت کلاس هایی برگذار میشه که می تونید هم ثبت نام کنید یا اینکه سرفصل هاش رو مطالعه کنید.

morteza_1234m
پنج شنبه 03 اردیبهشت 1388, 23:25 عصر
دوست عزیز طبق تجربه خودم برای اینکه سی شارپ رو خوب یاد بگیری ابتدا باید سر رشته ای از سی پلاس پلاس داشته باشی
بعد اگه مفهومی می خوای بفهمی این کتاب رو که بهت معرفی مکنم مناسب است ولی یکم گرونه(215000ریال
) وای حدود 14 فصل فقط مطالب پایه توش هست
یک ایرادی که داره اینه که از روی کتابی که ترجمه شده بعضی از جملاتش گنگه که مشکل همه کتابهای فارسی است اگه تو هر جاش مشکل خوردی از بچه های همین سایت بپرسی جواب می دن
NET.#C 2005
مهندس توانا

shahinghorbani
پنج شنبه 03 اردیبهشت 1388, 23:40 عصر
سر رشته دارم من رشته ام هم کامپیوتر بوده. اون قدر هم برنامه نویسیم بد نیست.یک برنامه پایگاه داده رو اگر خیلی سنگین نباشه می تونم بنویسم. اما همین که میگم نمیدونم چه مطالبی رو بلدم چیا رو نه. یا حتی اصلا کدهایی که می نویسم بهینه هست یا نه؟؟

CYCLOPS
چهارشنبه 23 اردیبهشت 1388, 07:20 صبح
بعد اگه مفهومی می خوای بفهمی این کتاب رو که بهت معرفی مکنم مناسب است ولی یکم گرونه(215000ریال
) وای حدود 14 فصل فقط مطالب پایه توش هست
یک ایرادی که داره اینه که از روی کتابی که ترجمه شده بعضی از جملاتش گنگه که مشکل همه کتابهای فارسی است اگه تو هر جاش مشکل خوردی از بچه های همین سایت بپرسی جواب می دن
NET.#C 2005
مهندس توانا
این کتاب فوق العادست توصیه میکنم یکی به عنوان رفرنس داشته باش
بهترین راه یادگرفتن برنامه نویسی هم انجام پروژه است اگر امکانش رو دارید که به عنوان کارآموز و . . . تو یه شرکتی چیزی کار کنی که عالیه چون اونوقت عملا روی پروژه های برنامه نویسی تو دنیای واقعی کار میکنی اگر نه برای خودت پروژه تعریف کن و پیشنهاد میکنم با اصول مهندسی نرم افزار پیش برو چون اون موقع به این مشکلات نمیخوری که نمیدونی چی بلدی چی نه و روند آموزشت منظم تر میشه و در زمینه مهندسی هم با تجربه تر میشی
برای انتخاب پروژه هم سعی کن یه پروژه که به نظرت غیر ممکن و سخت میدونی انتخاب کنی منم اگه ولم کنن میرم سراغ کار با فایل و . . . ولی نباید بذاری توانایی هایی که داری برات پروژه انتخاب کنه بذار توانایی هایی که دوست داری داشته باشی اینکار رو برات بکنه مثلا اگر تو برنامه نویسی وب چیزی بلد نیستی خوب شروع کن به یه پروژه وب اونوقت خیلی از همین مباحث که میگی استفاده نمیشه یه جاهایی میشه گره گشای کارت

موفق باشید