PDA

View Full Version : سوال: ساخت صفحات و URL های موقت و حذف آنها

CYCLOPS
جمعه 04 اردیبهشت 1388, 09:16 صبح
سلام دوستان عزیز
تو یه پروژه میخوام تمام اطلاعات تو بانک باشه (SQL 2005) و یه قالب کلی (مستر پیج) که تمام اطلاعات ثابت (منو،هدرو ...) اونجاست داشته باشیم و در زمان درخواست کاربر صفحه ی دلخواهش ساخته بشه (ایجاد در زمان درخواست ؛ نه نگهداری یک نسخه از صفحه به صورت ثابت) و با اطلاعات دلخواهش از بانک پر بشه و یه URL بهش اختصاص داده بشه و کاربر با اون URL صفحه رو در مرورگر مشاهده کنه و پس از اتمام کار کاربر صفحه از روی سرور حذف بشه تا حجم اطلاعات سرور زیاد نشه

خواهشا بفرمائید باید برای انجام این کار ها چه مباحثی از ASP.NET 2.0 رو یاد بگیرم و تو اینترنت دنبال چی بگردم : (پیشاپیش ممنون):عصبانی++:

اصلا همچین روند و کاری منطقی و علمی هست یا راه بهتری برای انجامش وجود داره؟؟؟
(من با C# 2005 کار میکنم)

hasti.s
شنبه 05 اردیبهشت 1388, 09:08 صبح
سلام
منم در همین مورد سوال دارم.
خیلی سوال خوبیه امیدوارم که جواب خوبیم بهش داده بشه !!!!

merlin_vista
یک شنبه 06 اردیبهشت 1388, 23:40 عصر
بهترين كار استفاده از UrlRewrite ميباشد .
به اين صورت كه شما يك صفحه مثلاً با نام Runtime.aspx داريد . اطلاعات از بانك به اين صفحه ارسال ميشود و نماش داده ميشود . اگر هر كاربر اطلاعات خاص خود را دارد ميتوانيد با استفاده از QueryString اين كار را انجام دهي . سپس آدرس RunTime.aspx را ميتوانيد در زمان اجرا با UrlReWirte تغيير دهيد .

CYCLOPS
شنبه 12 اردیبهشت 1388, 08:35 صبح
من در مورد URL Rewiter و QueryString یه مقدار جستجو کردم ولی یه سوال :
میشه روند کار رو یه مقدار توضیح بدید (به صورت پله پله باید چه کارایی انجام بشه) ؟؟
راستش من تازه کارم و این اولین پروژه وبم هست و میخوام کار اصولی پیش بره
من میخوام بدونم برای ساخت یه سایت با این شرایط چه کارایی رو باید پله پله انجام داد ؟؟
(مثلا : اول ساخت بانک ، بعد ساخت مستر پیج و . . .)
در ضمن اگر منبع خوبی برای URL Rewiter و QueryString وجود داره معرفی بفرمائید (ترجیحا فارسی ولی انگلیسی هم مشکلی نیست)

پیشاپیش ممنونم

CYCLOPS
چهارشنبه 16 اردیبهشت 1388, 18:13 عصر
دوستان عزیز ممنون میشم راهنمایی بفرمائید

CYCLOPS
شنبه 19 اردیبهشت 1388, 09:25 صبح
دوستان عزیز به کمکتون نیاز دارم
نمیدونم چرا هیشکی به این تاپیک توجه نمیکنه :افسرده: یا کم لطفیه شماست یا بد اقبالی من
در هر صورت اگر لازم به توضیحات بیشتر هست بفرمائید چه اطلاعاتی رو لازمه بدونید براتون بنویسم
فقط میخوام بدونم مراحل انجام یه پروژه با این وضعیت چه گامهایی داره همین ! فکر کنم این گامهایی هست که همگی تو پروژه ها طی میکنید سخت نیست به ما تازه کارها هم بگیدا

RoostaYeBekr
شنبه 19 اردیبهشت 1388, 11:09 صبح
سلام
این UrlRewriting.zip (http://barnamenevis.org/forum/attachment.php?attachmentid=30645&stc=1&d=1241936263) که در این تاپیک اشاره شد ، این برنامه است.

mehdi.mousavi
شنبه 19 اردیبهشت 1388, 11:58 صبح
... و با اطلاعات دلخواهش از بانک پر بشه و یه URL بهش اختصاص داده بشه و کاربر با اون URL صفحه رو در مرورگر مشاهده کنه و پس از اتمام کار کاربر صفحه از روی سرور حذف بشه تا حجم اطلاعات سرور زیاد نشه. خواهشا بفرمائید باید برای انجام این کار ها چه مباحثی از ASP.NET 2.0 رو یاد بگیرم و تو اینترنت دنبال چی بگردم : (پیشاپیش ممنون) اصلا همچین روند و کاری منطقی و علمی هست یا راه بهتری برای انجامش وجود داره؟؟؟ (من با C# 2005 کار میکنم)

سلام.
بله این کار هم منطقی و هم علمی هستش. برای انجام این کار در ASP.NET، باید از VirtualPathProvider ها استفاده کنید. باز هم، آقای Matthew MacDonald در کتاب Pro ASP.NET 3.5 in C# 2008 در صفحه 815 (http://books.google.com/books?id=cND87IlQ9WMC&pg=PA815&lpg=PA815&dq=%22The+VirtualPathProvider+in+ASP.NET%22&source=bl&ots=TSfH4uIr04&sig=V6XQGGjyA161c7CAp5LFHGhOHz0&hl=en&ei=aigFSr2wF4iaMo_LtJYD&sa=X&oi=book_result&ct=result&resnum=1) (در 4 صفحه) به این نکته اشاره کردن.

پاورقی: از نظر من، URL Rewriting اینجا کاربردی نداره و اولویت اول، استفاده از Virtual Path Provider ها هستش.