PDA

View Full Version : یک سوال مهم

ssmehizadeh
شنبه 19 دی 1383, 14:46 عصر
:گیج:

سلام
خیلی وقت نیست با sql کار میکنم. اما با دلفی و با استفاده از ADO برنامه ای نوشته ام که بانکی را که در SQL SERVER 2000 ساخته ام باز کرده و آن را ویرایش می کنم .
حال می خواهم آن بانک را به اشتراک بگذارم , بر روی SERVER هیچ مشکلی پیش نمی آید اما در CLIENT ها در هنگام اجرا با پیغام زیر مواجه می شوم :
DBNETLIB CONNECTION OPEN (CONNECT()) . SQL SERVER DOES NOT EXIST OR ACCESS DENIED
البته بر روی SERVER فقط SQL SERVER 2000 نصب است و در CLIENT ها SQL SERVER نصب نیست .
متشکرم اگه کمکم کنید .
قربونتون . :flower:

vadood
شنبه 19 دی 1383, 16:34 عصر
این سوال بارها به شکل مختلف تکرار شده، بگردید جوابش پیدا میشه

در ضمن عنوان تاپیک باید مرتبط با موضوع باشه، لطفا قوانین سایت را مطالعه کنید

AminSobati
شنبه 19 دی 1383, 22:19 عصر
دوست عزیزم،
آیا از کلاینت بوسیله QA سعی کردین کانکت بشین به SQL Server تا از همه چیز اطمینان حاصل کنین؟ چون اشکال میتونه از Connection String باشه گاها..

ssmehizadeh
سه شنبه 22 دی 1383, 08:53 صبح
آقای امین از اینکه جواب منو دادید خیلی ممنون :oops:
ولی من تازه با sql server دارم کار می کنم و منظور شما را نفهمیدم ؟
راستی قضیه service pack در sql server چیه , چون من فقط sql server 2000 رونصب کردم و روی کلاینت ها هم چیزی نصب نیست .
اگه لطف کنید و از تنظمیمات control panel در سرور و کلاینت , و همچنین sql server بگین ممنون می شوم.
خیلی شرمنده ام . :cry:
راستی قضیه BOL چیه ؟
ممنون ... :D

AminSobati
سه شنبه 22 دی 1383, 10:48 صبح
دوست عزیزم،
معمولا در Forum ها، اصطلاحات خاص همون موضوع وجود داره. مثلا:
BOL=SQL Server Books Online
EM= SQL Server Enterprise Manager
QA=SQL Server Query Analyzer
Service Pack فقط برای خود SQL Server نصب میشه و نیازی نیست که روی کلاینتها هم نصب کنین.
در پست قبلیم، منظور من این بود که QA رو روی یک کلاینت نصب کنین (در نصب SQL Server، آیتم Client Tools Only رو انتخاب کنین) و از طریق اون سعی کنین به SQL Server کانکت بشین.
اگر در مورد نحوه ارتباطتون با SQL Server بیشتر توضیح بدین، حتما بیشتر میتونم کمکتون کنم.
موفق باشید

ssmehizadeh
دوشنبه 28 دی 1383, 14:09 عصر
از راهنمایی های شما بسیار ممنونم .
من در این فاصله از آدرس (( http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=90dcd52c-0488-4e46-afbf-acace5369fa3&displaylang=en )) فایل service pack 3a را download کردم اما در هنگام نصب پیغام you must install analysis services 2000 before you can apply a service pack را نشان می دهد در حالی که در عنوان صفحه نصب من دقیقا نام همین برنامه analysis service 2000 آمده . حالا باید چیکار کنم !!!
آیا برای به اشتراک گذاری حتما باید از service pack استفاده کنیم و ایا این service pack 3a که من download کرده ام برای کار من که از sql server 2000 استفاده می کنم خوب است اگر جواب منفی است از چه سایتی یا از کجا می توانم ان را پیدا کنم .
البته من در سرور از ویندوز server 2003 و در کلاینت ها از XP استفاده می کنم .
از راهنمایی های شما بسیار ممنونم !!!

*************** تو خوبی می کن و در دجله انداز
*************** که ایزد در بیابانت دهد باز

باز از شما آقای Sobati ممنونم

ssmehizadeh
چهارشنبه 30 دی 1383, 10:08 صبح
یکی جوابم بده ؟

خیلی گیر کردم
نمی دونم چیکار کنم :mad:
پیشاپیش از جوابتون متشکرم :thnx:

AminSobati
پنج شنبه 01 بهمن 1383, 18:21 عصر
دوست عزیزم،
من جواب شما رو پست کرده بودم ولی نمیدونم چرا بعضی از پستها ناپدید شدن!
در این آدرس که قید کردین، فایل sql2ksp3.exe رو دریافت کنین نه sql2kasp3.exe
موفق باشید

ssmehizadeh
سه شنبه 06 بهمن 1383, 07:39 صبح
آقای مدیر بخش از راهنمایی های شما خیلی ممنون

ولی من این فایل را دو بار download کرده ام ولی در پوشه x86 آن هیچ فایلی وجود نداره و در نتیجه نصب هم نمیشه اگه لطف کنین و بگین از کجا یا چه آدرس دیگه ای می تونم این فایل و گیر بیارم ممنون می شم .

AminSobati
سه شنبه 06 بهمن 1383, 11:14 صبح
دوست عزیزم،
مشابه مشکل شما (وجود نداشتن X86) رو تجربه کردم و نهایتا به این نتیجه رسیدم که احتمالا ویندوز مشکل داره. وقتی با یک ویندوز دیگه روی همون کامپیوتر Boot کردم، فایل sql2ksp3.exe به طور کامل باز شد و X86 تمام اطلاعات لازم رو داشت. دوباره با ویندوز قبلی Boot کردم و نصب انجام شد.
اگر روی کامپیوترتون همین یک ویندوز رو دارین، فایل sql2ksp3.exe روی کامپیوتر دیگه اجرا کنین و نتیجه رو مثلا توسط CD یا شبکه(اگر در اختیار دارین) به کامپیوتر خودتون انتقال بدین.
امیدوارم مشکلتون حل بشه.
موفق باشید...

ssmehizadeh
چهارشنبه 07 بهمن 1383, 07:43 صبح
دوست عزیز از راهنمایی های شما ممنونم
ولی من sql server 2000 service pack 1 از روی یک سی دی پیدا کردم و بر روی سرور نصب نمودم و در کلاینت ها نیز sql server client tools نصب کردم و همچنین service pack 1 را هم بر روی کلاینت ها نصب نمودم که هنگام تنظیم ODBC در control panel پیغام زیر داده شد :
connection failed
sql stste : '01000'
sql server error : 10061
[microsoft][ODBC sql server drive] [tcp/ip sockets] connection open (connect()).
connection failed
sql state " '08001'
sql server error : 17
microsoft [ODBC sql server drive] [tcp/ip sockets] sql server does not exist or access design .
اگه ممکنه بگین آیا servece pack را درست نصب کرده ام .
و این خطا به خاطر چیست راستی with windows Ntauthentication usingthe network login ]ِ را هم در نصب service pack و هم در تنظیم کنترل پنل انتخاب کرده ام .
ممنونم .

ssmehizadeh
یک شنبه 11 بهمن 1383, 08:10 صبح
آقای مدیر بخش
از تمام جوابها و راهنمایی های قبلیتون ممنونم
ولی خواهش می کنم بگین باید چیکار کنم
من دانشجو هستم و پروژه پایانیم مجبور شده ام sql server کار کنم و حالا اگه بتونم با sql server یک بانک را بین دو کامپیوتر به اشتراک بگذارم مشکلم حل میشه .......
خواهش می کنم بهم بگین چیکار بکنم یا لااقل مرجعی رو بهم معرفی کنین که در مورد ارتباط بین کامپیوترها با sql server من و راهنمایی کنه ....... این کتابها که همش دستورات رو توضیح دادن و از نحوه ارتباط سخنی نگفتن ..........
پیشاپیش از جوابتون ممنونم ...

esi022
یک شنبه 11 بهمن 1383, 10:03 صبح
ssmehizadeh سلام
لطف میکنی connection string که باهاش به sql server متصل میشی رو اینجا بزاری؟
فکر کنم اینجوری مشکلت معلوم بشه