PDA

View Full Version : كاهش حجم فايل jpg

S_VB.max
شنبه 05 اردیبهشت 1388, 12:17 عصر
سلام
لطفا راهنمايي كنيد چجوري مي تونم حجم فايل jpg را كاهش دهم ؟
با تشكر

Babak.Hassanpour
شنبه 05 اردیبهشت 1388, 14:23 عصر
سلام دوست عزیز
یتا نمونه واست گذاشتم.
موفق باشی

scarce
یک شنبه 06 اردیبهشت 1388, 20:25 عصر
من هنوز برنامه دانلود نکردم
می خوایتم بدونم با اینکار وقتی سایز فایل را کاهش می دید در نتیجه کیفیت تصویر هم کاهس پیدا می کنه ؟

Babak.Hassanpour
یک شنبه 06 اردیبهشت 1388, 20:56 عصر
دوست عزیز ،کمی به سوالتون بیشتر فکر کنید.به نظر شما تصاویر پیکسلی بدون افت کیفیت ، می تونند کاهش حجم پیدا کنند؟:متفکر:
ضمنا 31 کیلوبایت که این حرف ها رو نداره.یعنی امتحانش اینقدر سخت بوده؟یا ارزش دانلود کدش رو نداشته؟
ما داریم به کجا می ریم؟:گیج:

scarce
سه شنبه 08 اردیبهشت 1388, 20:11 عصر
نه دوست عزیز می خواستم بدونم آیا این کد با بقیه فرق داره؟
آخه من چند وقت یه همچین کدی را دانلود کردم البته اینجا نه جای دیگه که کیفیت تصویر رو خیلی می آورد پایین برای همین این سوالو تکرار کردم

kh-hamid
چهارشنبه 29 مهر 1388, 10:09 صبح
سلام
با تشکر از شما
یک اشکال داره و بعد از اینکه میزان فشرده سازی رو انتخاب می کنیم و بر روی دکمه ok می زنیم چند ثانیه زمان سپری می شه تا ذخیره سازی انجام بشه و این طبیعی نیست .
لطفا راهنمایی کنید .

IamOverlord
یک شنبه 10 آبان 1388, 20:01 عصر
سلام دوستان!
متوجه یه چیز جالبی در این مورد شدم!
این چیزی که می گم در مورد اکثر عکس هایی که روشون امتحان کردم جواب داد:
یه عکسی با پسوند jpg رو انتخاب کنید. به حجمش نگاه کنید. حالا اون رو با Paint باز کنید و بدون هیچ دستکاری دقیقا با همون فرمت jpg ذخیره کنید. دوباره یه نگاهی به حجم عکس جدید بیاندازید! به احتمال زیاد می بینید که حجمش کم تر شده! حالا دوباره همون عکس اولیه رو داخل یه PictureBox باز کنید. و با دستور SavePicture دوباره اون عکس رو با همون فرمت jpg ذخیره کنید. یه نگاهی به عکس جدید بیاندازید! به احتمال زیاد می بینید که حجمش بیشتر از قبل شده!:متعجب:

:متفکر: فکر کنم این ایده ی جالبی باشه که:
از طریق VB6 برنامه ای بنویسیم که یه فایل jpg رو درون نرم افزار Paint باز کنه و بعد ذخیره کنه! (امکان این کار هست:لبخندساده:)

البته من این چیز ها رو در مورد کل فایل های jpg جهان امتحان نکردم!!! اما در مورد اکثر فایل های jpg جواب داد. :لبخندساده:

xxxxx_xxxxx
یک شنبه 10 آبان 1388, 22:04 عصر
سلام دوستان!
متوجه یه چیز جالبی در این مورد شدم!
این چیزی که می گم در مورد اکثر عکس هایی که روشون امتحان کردم جواب داد:
یه عکسی با پسوند jpg رو انتخاب کنید. به حجمش نگاه کنید. حالا اون رو با Paint باز کنید و بدون هیچ دستکاری دقیقا با همون فرمت jpg ذخیره کنید. دوباره یه نگاهی به حجم عکس جدید بیاندازید! به احتمال زیاد می بینید که حجمش کم تر شده! حالا دوباره همون عکس اولیه رو داخل یه PictureBox باز کنید. و با دستور SavePicture دوباره اون عکس رو با همون فرمت jpg ذخیره کنید. یه نگاهی به عکس جدید بیاندازید! به احتمال زیاد می بینید که حجمش بیشتر از قبل شده!:متعجب:

:متفکر: فکر کنم این ایده ی جالبی باشه که:
از طریق VB6 برنامه ای بنویسیم که یه فایل jpg رو درون نرم افزار Paint باز کنه و بعد ذخیره کنه! (امکان این کار هست:لبخندساده:)

البته من این چیز ها رو در مورد کل فایل های jpg جهان امتحان نکردم!!! اما در مورد اکثر فایل های jpg جواب داد. :لبخندساده:

هر فرمت تصویری برای یک منظور ایجاد شده. به عنوان مثال همین فرمت JPG زمانی که به تصاویر کم حجم نیاز داریم مناسب است و زمانی که به تصاویر با کیفیت بالا احتیاج داریم از PNG استفاده می کنیم.

در تصاویر JPG یک نوع فشرده سازی تصویر در هنگام ذخیره شدن انجام میشود. الگوریتم فشرده سازی تصاویر JPEG از نوع Lossy بوده. به این معنی که در هر بار عمل فشرده سازی که به هنگام ذخیره شدن انجام میشود تعدادی از پیکسل های تصویر (بهتر است بگوییم رنگ های تصویر) از بین می روند. و عملاً تصویر شما کمی کیفیت خودش را از دست می دهد. البته در این الگوریتم یک سری پیکسل های خاص حذف می شوند، مثلاً لبه های یک تصویر - جاهایی که در تصویر مرز رنگی ایجاد شده -.

بنابراین زمانی که شما تصویر JPG رو با برنامه ای مثل mspaint باز می کنید و بدون هیچ تغییری آن را باز با همان فرمت JPG ذخیره می کنید عمل فشرده سازی انجام می شود و درنتیجه حجم فایل ممکن است کمی کاهش یابد.

Dr.Bronx
چهارشنبه 13 آبان 1388, 06:06 صبح
This is a DLL that I found on the internet and I though that I would share it. With this DLL you can compress any type of image.

ضمیمه شد.
موفق و موید باشید./

ati1674
جمعه 19 خرداد 1391, 12:41 عصر
سلام میتونید این سایت رو امتحان کنید
http://www.imageoptimizer.net/Pages/Home.aspx
http://tools.dynamicdrive.com/imageoptimizer/