PDA

View Full Version : استفاده از Winsock بصورت چندتایی؟!

soheil_programmer
شنبه 05 اردیبهشت 1388, 17:21 عصر
با سلام

من در حال نوشتن یک برنامه تحت شبکه هستم. حال میخوام یک نرم افزار سرور داشته باشم که N تا کلاینت بتونن همزمان بهش متصل بشن؟

خودم یک نمونه سورس مد نظرم هست که اینجا میذارم تا دوستان نظرشونو در مورد کیفیت و کمیت این نوع استفاده از WinSock اعلام فرمایند.

در این سورس با هر بار اتصال کلاینت به نرم افزار سروری یک Winsock با Index جدید و با استفاده از دستور LOAD ایجاد میگردد که بعد از خروج کلاینت آن Winsock فکر کنم بصورت رزرو شده باقی می ماند؛ حالا من میخام بدونم که این قضیه مشکلی در سرعت اتصالات ایجاد نمیکنه، یا آیا راه حل بهتری برای اتصال چندین کلاینت به یک نرم افزار سرور هست یا این روش استاندارد است؟؟

با تشکر

mpmsoft
دوشنبه 07 اردیبهشت 1388, 15:06 عصر
خیر امکانش نیست چون هر شخصی که Accept می شه باید یک ID بگیرید

شما می تونید بعد از بسته شدن یک ارتباط اون Winsock رو از حافظه خارج کنید و یا در زمان ارسال اطلاعات یک پینگ جهت چک کردن صحت بر قراری ارتباط بفرستید

soheil_programmer
دوشنبه 07 اردیبهشت 1388, 15:52 عصر
خیر امکانش نیست چون هر شخصی که Accept می شه باید یک ID بگیرید

شما می تونید بعد از بسته شدن یک ارتباط اون Winsock رو از حافظه خارج کنید و یا در زمان ارسال اطلاعات یک پینگ جهت چک کردن صحت بر قراری ارتباط بفرستید

اینطوری من زیاد متوجه نشدم لطفاً اگه میشه نمونه ای ساده بزارین.

soheil_programmer
چهارشنبه 09 اردیبهشت 1388, 14:26 عصر
لطفاً یک برنامه نویس مرا در مورد کیفیت و کمیت نمونه استفاده شده در بالا راهنمایی کند؟

r0ot$harp
چهارشنبه 09 اردیبهشت 1388, 22:10 عصر
دوست عزیز به طور ساده شما وقتی می خواهید سیستم Client - Server راه بندازین , سمت سرور به صورت Listen در یک پورت مشخصی منتظر جواب می مونه . در سمت کلاینت وقتی شما در خواست ارسال رو به سرور می فرستین در Winsock رویداد Winsock1_ConnectionRequest اتفاق می افتد و شما باید در خواست رو Accept کنید . من نمونه شما رو می بینم و نظر خودم رو اعلام می کنم .

باتشکر احسان