PDA

View Full Version : سوال: مشکل در لود اطلاعات جدول در DataGridView

mahdi_7610
شنبه 05 اردیبهشت 1388, 21:25 عصر
سلام

من توی پروژه ام یه DataGridView دارم و قراره با زدن یک دکمه اطلاعات جدول که با Sql Sarver ایجاد شده داخل DataGridView نمایش داده بشه .

اطلاعات نشون داده می شه اما Error زیر را می ده و اصلا هم بسته نمی شه

به نظر خودم مشکل توی عکسها هستش . اخه توی این جدول یه فیلد به اسم photo دارم که تصاویر را ذخیره می کنه .

من چه طور باید این error را رفع کنم .

مرسی

iroonidotnet
شنبه 05 اردیبهشت 1388, 23:08 عصر
سلام دوست عزیز منم همین مشکل رو داشتم .
ربطی به فیلد عکس نداره . به احتمال زیاد شما این دیتا گرید رو از یک فرم دیگر کپی کردین . برای حل این مشکل این دیتا گرید رو پاک کنید و یکی دیگه از toolsbox بیارید. به همین راحتی من مشکلم رو حل کردم!!!

mahdi_7610
یک شنبه 06 اردیبهشت 1388, 11:23 صبح
سلام دوست عزیز منم همین مشکل رو داشتم .
ربطی به فیلد عکس نداره . به احتمال زیاد شما این دیتا گرید رو از یک فرم دیگر کپی کردین . برای حل این مشکل این دیتا گرید رو پاک کنید و یکی دیگه از toolsbox بیارید. به همین راحتی من مشکلم رو حل کردم!!!
سلام

نه دوست عزیز

وقتی میشه از toolsbox ابزارها را انتخاب کرد چه لزومی داره از جای دیگه ای کپی بشه .

این مشکل به نظرم به خاطر فیلد عکس هستش . البته به نظر خودم . چون همین کد نویسی را به غیر از فیلد عکس توی یه فرم دیگه انجام دادم و مشکلی وجود نداشت .

plz help

حامد مصافی
یک شنبه 06 اردیبهشت 1388, 11:31 صبح
احتمالاً مشکلی در فرمت ذخیره سازی در دیتابیس وجود دارد. با توجه به میزان کم اطلاعاتی که از برنامه شما دارم نمی توانم در مورد حل این مشکل کمکی کنم. اما به منظور لغو نمایش این کادر می توانید در رویداد DataError مربوط به DataGridView مورد نظر کد زیر را بنویسید.

e.Cancel = true;

mahdi_7610
یک شنبه 06 اردیبهشت 1388, 13:19 عصر
احتمالاً مشکلی در فرمت ذخیره سازی در دیتابیس وجود دارد. با توجه به میزان کم اطلاعاتی که از برنامه شما دارم نمی توانم در مورد حل این مشکل کمکی کنم. اما به منظور لغو نمایش این کادر می توانید در رویداد DataError مربوط به DataGridView مورد نظر کد زیر را بنویسید.

e.Cancel = true;

سلام

با کدی که برای غیر فعال کردن خطا دادید مشکل حل شد

اما خب این دلیل نمیشه که برنامه درست هست . باید بگردم دنبال مشکل اصلی

همون طور که توی Error هم مشخصه احتمالا مشکل از فرمت image هست . باید دوباره برنامه را برسی کنم .

ممنون