PDA

View Full Version : سوال: طراحی وب

faribaa
یک شنبه 06 اردیبهشت 1388, 00:33 صبح
سلام.
من دارم یه سایت علمی واسه پایان نامه ام با aspطراحی می کنم. نمی دونم چطوری باید سوالای کابر رو بگیرم و چه جوری پاسخ بدم. اصلا باید خود برنامم با استفاده از بانک اطلاعاتیم جوابو با یه کلمه کلیدی پیدا کنه یا کسی باید جوابشو بده. یه سوال دیگم دارم اینکه یه نفر در مورد یه موضوعی بخواد تو سایتم جستجو کنه چطوری اینکارو بکنم چقدر باید کلمه کلیدی بدم تا بتونه به مطلبش برسه؟ شدیدا به کمک فوری نیاز دارم

nkhozooii
یک شنبه 06 اردیبهشت 1388, 08:19 صبح
در مورد سوال و پاسخ در سايت بستگي دارد كه منطق شما در برنامه چگونه باشد. به طور مثال سايت شما مي تواند داراي چندين سطح دسترسي باشد و افراد عادي بتوانند سوالات خود را بپرسند اين سوالات در ديتابيس ذخيره مي شود . حال فردي را به عنوان كارشناس سايت ( يا هر سمت ديگر ) با سطح دسترسي ديگر داشته باشيم كه بتواند تمامي سوالات را ببيند و آنها را يك به يك انتخاب كرده و با امكاناتي كه برايش در نظر گرفته ايم پاسخ دهد كه باز اين پاسخ در ديتابيس ذخيره مي شود و بعد هر كاربر عادي با توجه به سطح دسترسي فقط بتواند سوالات و پاسخ هاي مربوط به خود را ببيند ولي كارشناس بتواند سوالات و پاسخ هاي تمامي افراد عادي را هم ببيند. يك سياست هم مي تواند به اين صورت باشد كه افراد خودشان سوال پرسيده و خودشان به هم جواب دهند ( مثل اين سايت ) يك سياست ديگر اينكه افراد بتوانند سوال و پاسخ افراد ديگر را هم ببينند يا سياست ديگر اينكه اصلا ما يك فرد مدير داشته باشيم و او سوالات كاربران را انتخاب و به كارشناسان ارجاع دهد تا آنها پاسخ دهند.حالا به خودتان بستگي دارد كه چه سياست و منطقي را براي سايت در نظر داريد يا اصلا سايت شما چگونه سايتي است.

در مورد جستجو هم كاربر مي تواند يك كلمه مورد نظر خود را در باكسي وارد كند و بعد در فيلد هاي خاصي از ديتابيس با استفاده از Like آن موضوعات را به صورت تيتر و خلاصه متني كه كلمه مورد نظر پرسيده شده در آن است در يك گريد نمايش دهيم . حتي مي توانيم كلمه مورد نظر را به صورت رنگي نمايش دهيم و تعداد ركورد هاي يافته شده را هم ذكر كنيم . ما مي توانيم جستجوي پيشرفته با منطق هاي and or,... انجام دهيم. بايد شما در عمل وارد شويد و اشكالات برنامه نويسي تان را در اين سايت مطرح كنيد وگرنه نمي شود از الف تا ي آن را تماما مطرح كرد و در مقوله اين سايت نمي گنجد.موفق باشي