PDA

View Full Version : سوال: ثابت ماندن اندازه ايميج در مانيتور با resolution هاي متفاوت

mina200887
یک شنبه 06 اردیبهشت 1388, 10:05 صبح
با سلام.راستش من يه فرمي دارم كه يك ايميج به اندازه كل فرم روش گذاشتم و تمام اين تنظيمات هم در حالي بوده كه screen resolution مانيتور روي 1024 بوده ولي وقتي برنامه رو روي مانيتوري كه ريزولوشنش روي 800 باشه مي برم نيمي از اين ايميج و آيكونهاي روي آن نشان داده نمي شود و به اصطلاح از صفحه بيرون مي زند.حال سوال من اينه كه چكار كنم كه اين فرم با محتوياتش(ايميج و آيكونها) در تمام مانيتورها با ريزولوشنهاي متفاوت به يك شكل نشان داده شود؟ ممنون.

Babak.Hassanpour
یک شنبه 06 اردیبهشت 1388, 11:02 صبح
شما نباید عکس رو مستقیما به فرم اختصاص بدی.می تونی یه کنترل ایمیج (نه پیکچر) روی فرم بزاری بعد خاصیت Stretch رو true کنی.بعد سایر کنترل ها مثل دکمه و ... رو روی این عکس بزاری.حالا موقع لود فرم یه تایمر رو Enable میکنی که توی روال تایمر نوشته شده باشه :

Me.WindowState = 2
Image1.Height = Me.Height
Image1.Width = Me.Width
Image1.Top = Me.Top
Image1.Left = Me.Left

یه نمونه براتون گزاشتم
موفق باشید

mina200887
یک شنبه 06 اردیبهشت 1388, 11:45 صبح
با تشكر از babak125 .اين كار رو هم كردم ولي بازم جوابي نگرفتم.يعني وقتي resolution رو روي 800 ميذارم بازم همونجور ميشه.:ناراحت:

Babak.Hassanpour
یک شنبه 06 اردیبهشت 1388, 11:55 صبح
شاید به خاطر اینه که اندازه فرمتون هنگام طراحی تعیین شده .باید فرم رو توی ران تایم تغییر اندازه بدید.هر چند فکر نمی کنم بتونید از پس جایگزینی مجدد کنترل های روی فرم بر بیاید.یک راه تغییر رزولوشن صفحه نمایش کاربر پس از اجرای برنامه است.کدش رو واستون میزارم.
موفق باشید