PDA

View Full Version : سوال: treeview (کمک فوری)

mahboub_gol
یک شنبه 06 اردیبهشت 1388, 10:33 صبح
من یک تری ویو دارم که گره های آن با استفاده از فیلدهایی که تو پایگاه داده ذخیره کردم پر میشه که یکی از این فیلد ها مسیر فایل ذخیره شده است که این فایل میتونه متن یا عکس یا فیلم باشه که این فایل در تری ویو عنوانی داره مثلا شناسنامه که فرض کنید بصورت عکس ذخیره شده باشد سوالم اینه که چه کدی باید بنویسم که وقتی کاربر روی گره مثلا شناسنامه کلیک کرد اون عکس را داخل یک pictureboxنمایش بده
یا ممکن است که شناسنامه هم بصورت عکس وهم فیلم وهم متن ذخیره شده باشد وقتی کاربر روی شناسنامه کلیک کرد هر سه را بصورت آیکون در پنلی نمایش بده بعد هر کدوم که خواست ببیند را یعنی فیلم یا عکس یا متن با دابل کلیک کردن روی آیکون آن نمایش داده شود خیلی ممنون میشم اگر کمکم کنید چون زیاد وقتی ندارم

Unknownlive
یک شنبه 06 اردیبهشت 1388, 13:04 عصر
نفهمیدم می خواهید عکس در treeview باشه یا نه در یک شی جداگانه!!!

mahboub_gol
یک شنبه 06 اردیبهشت 1388, 22:03 عصر
نفهمیدم می خواهید عکس در treeview باشه یا نه در یک شی جداگانه!!!
گره های این تری ویو عنوانی دارند مثلا شناسنامه که این شناسنامه اگر نوع آن را در فرم بصورت عکس در comboboxانتخاب کرده باشیم از طریق open file dialogعکس را انتخاب ومسیر این عکس در پایگاه داده ذخیره میشود حالا میخواهیم در فرم اصلی در تری ویو روی شناسنامه که کلیک کردیم آیکون عکس آن را بیاورد ودر پنل پایین فرم نشان دهد وبا دابل کلیک کردن روی آیکون عکس آن عکس بزرگ شود ممنون میشم اگر خیلی زود جوابم را بدهید