PDA

View Full Version : سوال: Event برای کنترل ایجاد شده در زمان اجرا

davoodrm666_666
یک شنبه 06 اردیبهشت 1388, 11:10 صبح
آقا سلام
من توی یه برنامه چند تا کنترل مثل button و GroupBox رو ایجاد کردم حالا این button ها باید یک سری Event داشته باشن مثل Click چطوری میشه این کار رو انجام داد؟

حامد مصافی
یک شنبه 06 اردیبهشت 1388, 11:17 صبح
با دستور AddHandler یک رویداد از آنها را به یک تابع در کلاس خودتان متصل کنید.

davoodrm666_666
یک شنبه 06 اردیبهشت 1388, 14:24 عصر
میشه یکم توضیح بدید من نام کنترل رو زمان اجرا از کاربر می گیرم و همون کنترل را با همون نام به فرم اضافه می کنم حالا می خوام یه رویداد click برای کنترل داشته باشم

iman_22a
یک شنبه 06 اردیبهشت 1388, 14:51 عصر
میشه یکم توضیح بدید من نام کنترل رو زمان اجرا از کاربر می گیرم و همون کنترل را با همون نام به فرم اضافه می کنم حالا می خوام یه رویداد click برای کنترل داشته باشم

Addhandler نام رویداد کنترل,AddressOf نام تابعی که آن رویداد رو کنترل میکنه

مثلا ، یه مثال از استفاده اش اینه که برای یه Dropdownlist قصد دارین تا زمانی که فلان شرط برقرار نباشه رویداد SelectedIndexChange اتفاق نیفته . برای این کار از آخر تابع کنترل کننده SelectedIndexChange که نوشته اید Handles ddlselect_selectedindexChange را بر می دارین و توی کد بعد از برقراری شرط موردنظر از Addhandler استفاده می کنین و در واقع Dropdownlist تون رو به ساب موردنظر می چسبونین . برای کاری که گفتین هم از همین روش استفاده میشه . توضیحی که من دادم در ارتباط با نحوه استفاده از Addhandler هستش .

Addhandler ddlSelect.selectedIndexChange,AddressOf ddlselect_SelectedIndexChange

موفق باشین ...