PDA

View Full Version : سوال: انجام Decryption توسط الگوریتم MD5

Salar Ashgi
دوشنبه 07 اردیبهشت 1388, 00:17 صبح
سلام به خدمت همه دوستان عزیز و محترم ، تو قسمت 1001 نکته در مورد رمز گذاری

یا همان Encryption توسط الگوریتم MD5 کدی ارائه شده بود ، ولی در مورد Decryption

یا همان رمز گشایی چیزی موجود نبود ، میخواستم ببینم این عمل چگونه امکان پذیر است؟

ممنون از راهنمایی شما !!!

SMRAH1
دوشنبه 07 اردیبهشت 1388, 00:36 صبح
سلام

دوست من راه و اشتباه رفتی!
MD5 یک الگوریت رمز گذاری نیست بلکه یک الگوریتم Hash کننده است.در واقع این الگوریتم یک سری داده می گیره و بعد یک کد از اون استخراج می کنه و بیرون می ده.حالا کاربرد این کد چه؟این کد برای تست اصل بودن اطلاعات استفاده می شه.مثلا شاید دیده باشی که اگر یکی از dll ویندوز رو جانشین کنی (با فایل غیر از مایکروسافت) بلافاصله ویندوز فایل اصلی رو برمی گردونه.حالا به نظرت ویندوز چطور می فهمه که فایل دستکاری شده؟به راحتی با تست امضای اون فایل با امضای واقعی.

موفق باشی

ice007
دوشنبه 07 اردیبهشت 1388, 08:56 صبح
یا همان رمز گشایی چیزی موجود نبود ، میخواستم ببینم این عمل چگونه امکان پذیر است؟

این کار امکان پذیر نیست

razavi_university
دوشنبه 07 اردیبهشت 1388, 09:58 صبح
این کار امکان پذیر نیست

چون MD5 یک الگوریتم یک طرفه است نمیتوانید از داده هش شده اصل اطلاعات را برگردانید، برای کارهای متفاوتی استفاده می شود مثلا صحت سالم بودن یک فایل یا ذخیره پسورد کاربران یک برنامه یا سایت
حال اگر بخواهید فرضا برای ذخیره پسورد کاربران برنامه تان در DB استفاده کنید ابتدا پسورد هش شده را در دیتابیس ذخیره کنید و در هر بار Login پسورد وارد شده را هش کنید و با مقدار هش شده قبلی در دیتابیس مقایسه کنید، در صورتی که یکسان بودند اجازه ورود بدهید
برای بالاتر بردن امنیت در این حالت،Salt هم می توان به آن افزود. در این حالت دو کاربر با پسورد یکسان، پسورد هش شده یکسانی در دیتابیس ندارند

موفق باشید

kianoosh59
دوشنبه 14 اردیبهشت 1388, 18:33 عصر
RC2 چه نوع تابعیه؟ C#‎

آیا برعکس MD5 عمل میکنه؟ اگه میشه مثالی بزنید؟:متفکر::اشتباه:

یک اسم مثلا "Ali " رو من کد کردم (یه سری اعداد و ارقام داده). حالا می خوام همین اعداد و ارقام رو بدم :متفکر::متفکر:

و خود اسم Ali رو به من بده؟(هر کاری میکنم RC2 درست کار نمیکنه) لطفا راهنمایی کنید؟ C#‎

mostafaaa
دوشنبه 14 اردیبهشت 1388, 22:06 عصر
سلام دوست من
این تاپیک رو ببین توش از الگوریتم Rijndael استفاده کردم ، فکر کنم مشکلت رو حل کنه.
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?p=677853