PDA

View Full Version : host for jsp

kiuhnmgtrdcv
دوشنبه 07 اردیبهشت 1388, 11:00 صبح
سلام دوستان
سرورهایی که از صفحات jsp پشتیبانی میکنند از توزیع های لینوکسی استفاده میکنند یا از
windows server ؟ یا هردو؟ من هیچگونه اطلاعاتی در این مورد ندارم ممنون

javaphantom
دوشنبه 07 اردیبهشت 1388, 11:07 صبح
سلام دوستان
سرورهایی که از صفحات jsp پشتیبانی میکنند از توزیع های لینوکسی استفاده میکنند یا از
windows server ؟ یا هردو؟ من هیچگونه اطلاعاتی در این مورد ندارم ممنون

سرور که بصورت سخت افزاری سرویس نمی دهد.
نیاز به یک نرم افزار هست که روی این سخت افزار نصب بشه و که بتونه این سرویس دهی رو انجام بده.

اینکه می گن جاوا از هر platform ی مستقل یعنی چی اون وقت!!؟

نتیجه: شما در مورد Virtual Machine و بعد از آن در مورد Java Virtual Machine مطالعه کنید. جوابتون حتما خواهید گرفت

kiuhnmgtrdcv
دوشنبه 07 اردیبهشت 1388, 19:08 عصر
من اینطوری فکر کردم که مثلا برای سایت های asp رو سرور باید iis نصب باشه و iis هم روی ویندوز نصب میشه خواستم ببینم همچین روالی برای jsp هم وجود داره که مثل اینکه جواب منتفیه

javaphantom
سه شنبه 08 اردیبهشت 1388, 08:20 صبح
من اینطوری فکر کردم که مثلا برای سایت های asp رو سرور باید iis نصب باشه و iis هم روی ویندوز نصب میشه خواستم ببینم همچین روالی برای jsp هم وجود داره که مثل اینکه جواب منتفیه

به نکته خوبی اشاره کردی IIS چون روی platform ویندوز نوشته شده و با Virtual Machine ی که برای ویندوز نوشته کار می کنه که همان CLR پس فقط یک روی ویندوز اجرا می شه.

نکته دوم IIS یک container هست که مدیریت ASP Object ها رو مدیریت می کنه و همان Web Application هست .

نکته سوم. بیشتر یا تا اونجا که من اطلاع دارم تمام web application ها ی ساخته شده برای platform j EE همگی با زبان جاوا نوشته شده پس در نتیجه هر جا که JVM باشه این web application ها اجرا می شن.

نکته چهار: روی تمام OS های متداول و معروف JVM نسب می شود. در نتیجه این web application ها به طور واقعی از هر OS مستقل هستند و براشون فرقی نداره که windows باشه linux باشه یا هرچی که می خواد باشه.