PDA

View Full Version : سوال: سوال در مورد session["username"] و لاگین

RoostaYeBekr
دوشنبه 07 اردیبهشت 1388, 14:44 عصر
سلام
این یک برنامه ی لاگین ساده است. سوال من این است که چه کدی را باید اضافه کنم تا
Session[“username”]
تا زمانی که کاربر دکمه ی خروج را نزده و یا تا زمانی که مرورگرش را نبسته ، دارای مقدار باشد
و
زمانی هم که دکمه ی خروج را زد و یا دکمه را نزده ، ولی مرورگر را می بندد ، این session مقدارش null شود ؟

من یک تاپیک مشابه این دیدم . ولی متاسفانه به نتیجه نرسیده.

Saber_Fatholahi
دوشنبه 07 اردیبهشت 1388, 20:01 عصر
دوست من برای اینکه کاربر دکمه خروج زد میتونی مقدار سشن تهی کنی و برای زمانی که کاربر مرورگر بست تا یه مدت زمانی Session فعال میمونه که میتونی به نظرم از طریق تنظیم میزان SessionTimeOut اونو زمان کم و زیاد کنی اما تست نکردم خودم
موفق باشی

online_mansoor2007
دوشنبه 07 اردیبهشت 1388, 20:07 عصر
در جواب قسمت اول سوال باید بگم که در فایل web.config مقدار زمان TimeOut سیسشن را باید افزایش بدید . در جواب قسمت دوم هم باید گفت برای این کار عمل خاصی نیاز نیست انجام بدید و این از ویژگی های سیشن هست که با بستن مرورگر پاک می شود

RoostaYeBekr
سه شنبه 08 اردیبهشت 1388, 15:41 عصر
در جواب قسمت اول سوال باید بگم که در فایل web.config مقدار زمان TimeOut سیسشن را باید افزایش بدید . در جواب قسمت دوم هم باید گفت برای این کار عمل خاصی نیاز نیست انجام بدید و این از ویژگی های سیشن هست که با بستن مرورگر پاک می شود
این رو مطمئنید که اگر کاربر مرورگر را ببندد ، این سشن پاک می شود؟
یک کدی رو که از تو همین سایت برداشتم ، ببینید:

string UserList = "";
MembershipUser user = Membership.GetUser(username);
if (user.IsOnline == true)
UserList += username + ";";

مثلا این کد بالا وقتی کاربر مرورگر رو می بنده ، تا یک مدت زمانی هم باز سشن مقدار داره.

milade
چهارشنبه 09 اردیبهشت 1388, 14:41 عصر
این رو مطمئنید که اگر کاربر مرورگر را ببندد ، این سشن پاک می شود؟
یک کدی رو که از تو همین سایت برداشتم ، ببینید:
سلام دوست عزیز
لبه سشن پاک میشه اما همان طور که دوستان گفتن تا یه زمانی نه
این مدت زمان تایم اوت سشن هست و تا اون زمان اگه هیچ درخواستی برای سرور فرستاده نشه پاک میشه

اگه شما کارت عجله ای هست و میخوای زود پاک بشه میتونی از اجاکس و ... ( جستجو کن ) استفاده کنی
موفق باشی

RoostaYeBekr
جمعه 11 اردیبهشت 1388, 11:48 صبح
اگه شما کارت عجله ای هست و میخوای زود پاک بشه میتونی از اجاکس و ... ( جستجو کن ) استفاده کنی
موفق باشی
سلام
راهنمایی خیلی خوبی کردید. من یک برنامه ی سرسریع برای این کار با Ajax نوشتم . می شه لطفا دانلودش کنید و اگر مشکلی توش می بینید ، بگید.
یا اگر این توی نسخه های مختلف فایرفاکس کار نمی کنه ، لطفا بگید.

milade
چهارشنبه 16 اردیبهشت 1388, 19:07 عصر
سلام
البته من منظورم کنترلهای اجاکس بود ...
چون در حال حاظر دسترسی به Vs ندارم خدتون بگید خروجی default2.aspxچی هست تا راهنمایی کنم

موفق باشید

RoostaYeBekr
پنج شنبه 17 اردیبهشت 1388, 19:57 عصر
سلام
راهنمایی خیلی خوبی کردید. من یک برنامه ی سرسریع برای این کار با Ajax نوشتم . می شه لطفا دانلودش کنید و اگر مشکلی توش می بینید ، بگید.
یا اگر این توی نسخه های مختلف فایرفاکس کار نمی کنه ، لطفا بگید.
من این برنامه رو با Mozilla Firefox 3.1 Beta 3 امتحان کردم . متاسفانه فایرفاکس onunload را اصلا نمی شناسد.
کسی جایگزینی برای onunload سراغ داره که هم در IE و هم در فایرفاکس کار کنه؟