PDA

View Full Version : سوال: نحوه نوشتن Help داخل TextBox

mahdi_7610
دوشنبه 07 اردیبهشت 1388, 14:04 عصر
سلام

چه طور میشه داخل یک TextBox یک متن به کاربر نشون داده بشه و مثلا بهش بگه داخل این TextBox چی باید وارد بشه

اگه Dial-up Connection را باز کنید در قسمت که باید password را وارد کنید یه متنی نوشته شده و وقتی شما توی TextBox کلیک میکنید اون متن محو میشه و شما میتونید متن داخل اون بنویسید

یه نمونه واضح تر

اگه به بالای همین تاپیک نگاه کنید جستجوی Google را می بینید که داخل TexBox نوشته Google Custom search

ممنون

mohsen_csharp
دوشنبه 07 اردیبهشت 1388, 16:48 عصر
معمولا به این textBox ها WaterMarkBox میگن.
من به تازگی یکی نوشتم برات میزارم امیدوارم مورد استفاده قرار بگیره.
توضیاحات:
این یک کلاس است که از textBox ارث بری کرده است.
1- یک خاصیت EnableWaterMark به آن اضافه شده است که حالت WaterMark بودن را فعال میکند.
2- به جای خاصیت Text از خاصیت های ValueText و WaterMarkText استفاده شود.
3- به جای خاصیت ForeColor از خاصیت های ValueColor و WaterMarkColor استفاده شود.
4- دارای یک خاصیت HasValue نیز می باشد.
5- دارای رویداد EnableWaterMarkChangedEvent می باشد.
6- به جای رویداد ForeColorChanged از رویداد ValueColorChangedEvent و WaterMarkColorChangedEvent استفاده شود.
7- به جای رویداد TextChanged از رویداد ValueTextChangedEvent و WaterMarkTextChangedEvent استفاده شود.
8- کنار این کلاس یک کلاس دیگر به نام ValueTextChangedEventArgs نوشته ام که به کمک آن می توان رویداد ValueTextChangedEvent رو کنترل کرد که EventAegs که به این رویداد پاس می شود دارای مقادیر Cancel و OldValue می باشد که به کمک آن به راحتی می توان در هنگام ورود اطلاعات توسط کاربر کنترل کاملی روی مقادیر ورودی داشت و اگر مقادیر غیر مجاز بود کافیست خاصیت Cancel این EventAegs رو برابر true قرار دهید.
از دوستانی که از این کنترل استفاده کردند در صورت بروز مشکل خواهشمند است بنده را مطلع سازند.

behzadk
دوشنبه 07 اردیبهشت 1388, 19:13 عصر
می تونی از component textbox دات نت بار استفاده کنی اونم این خصوصیت رو داره

mohsen_csharp
سه شنبه 08 اردیبهشت 1388, 11:27 صبح
فکر کنم کامپوننت دات نت بار قابلیت cancel کردن رویداد textChanged رو نداشته باشه.
همچنین IntegerInput دات نت بار هم نمیتونه عددی مانند کد شهرها رو بپذیره و هر وقت فوکوس روش میاد کل عدد دخل اون select میشه و نمیشه قسمتی از عدد داخل اونو select کرد.

mahdi_7610
سه شنبه 08 اردیبهشت 1388, 12:49 عصر
سلام

محسن جان دستت درد نکنه عالی بود .:تشویق:

مرسی

seven7777777
سه شنبه 08 اردیبهشت 1388, 17:21 عصر
ببخشید مثل اینکه این کد رو با VS2008 نوشتید ، من نتونستم بازش کنم . میشه یه جور دیگه بذارید که من استفاده کنم .:لبخند:

zahra111
شنبه 19 اردیبهشت 1388, 14:13 عصر
چطور میشه به این کامپوننت دسترسی پیدا کرد؟

behzadk
شنبه 19 اردیبهشت 1388, 17:22 عصر
اینم آخرین ورژنش
http://www.devcomponents.com/downloads/DotNetBarSetupVS2008Trial.msi

Crestfallen
شنبه 19 اردیبهشت 1388, 22:10 عصر
میتونی با خصوصیت focuse تکست باکس این کار رو بکنی و با LostFocuse دوباره تایپش کنی