PDA

View Full Version : سوال: انجام اعمال بر روي تاريخ

talabaki
سه شنبه 08 اردیبهشت 1388, 14:34 عصر
با سلام و خسته نباشيد به دوستان محترم
من مي خوام كه با تاريخ كار كنم يعني تاريخ ميلادي رو به شمسي تبديل كنم و با تاريخ شمسي كار كنم و تاريخ من در يك بازه باشد يعني بين دو تاريخ . مثلا از تاريخ تا تاريخ .و من لازم دارم كه تاريخ هاي بين اين دو تاريخ رو داشته باشم و بر روي آنها كار كنم .اگر دوستان مطلب و يا مثالي و يا نمونه ي پايگاه داده دارند كه مي تونه به من كمك كنه لطفا براي من بذاره .

:لبخندساده:با تشكر

talabaki
شنبه 12 اردیبهشت 1388, 09:35 صبح
ندانستن عيب نيست نپرسيدن عيب است .

salatini
شنبه 12 اردیبهشت 1388, 09:48 صبح
گذاشتن تاریخ مصرف بر روی یک برنامه اکسس

meysam_pro
شنبه 12 اردیبهشت 1388, 17:59 عصر
تاریخ رو به فارسی تبدیل بکنید(نمیدانم در چه پلتفرمی کد میزنید ولی در #c می توانید از persiancalender استفاده کنید). پس از دست آوردن تاریخ جاری آنرا به صورت yyyymmdd درست کن(دقت کن روز 2 را 02 و ماه 2 را 02 ذخیره کن) حالا این رو تو یک فیلد عددی دخیره کن ، به همین راحتی(امتحانش رو پس داده).

masoud.ramezani
یک شنبه 13 اردیبهشت 1388, 10:11 صبح
دوست عزیز سلام

معمولا در برنامه ها، افراد با تاریخ میلادی در core برنامه کار کرده و برای نمایش روی UI آن را به تاریخ شمسی تبدیل میکنند تا کاربر نهایی بتواند تاریخ را به شمسی ببیند. برای ورود داده هم به همین صورت است. یعنی به کاربر تاریخ شمسی نمایش داده میشود (توسط کنترل datepicker که تاریخ آن به شمسیست) سپس تاریخ گرفته شده به میلادی تبدیل و در مثلا DB ذخیره میشود.

موفق باشید.

talabaki
دوشنبه 14 اردیبهشت 1388, 09:25 صبح
سوال من اينه كه اگر تاريخ رو به بازه اعلام كردم چطوري مثلا از تاريخ\ تا تاريخ چجوري تاريخ هاي بين اين دو بازه را داشته باشم چون من مي خوام با تك تك تاريخ هاي بين اين دو بازه كار كنم و تك تك تاريخ ها رو ببينم .به نظرتون بايد چكار كنم . اونارو save كنم يا بايد كار ديگري انجام بدم .اگر مطلبي به نظرتون مي رسد لطفا كمكم كنيد
با تشكر

happy65_sh
سه شنبه 15 اردیبهشت 1388, 12:11 عصر
دوست عزیز SQL توابع کافی برای کار با زمان(اعم از تاریخ یا ساعت)را داره ،می تونی از helpخود sql استفاده کنی.برای به دست آوردن بازه زمانی دو تاریخ هم می تونی اونها رابه صورت String تعریف کرده وعمل مقایسه راروی اونها انجام بدی.
مثلا:
تابع DATEADD یک عدد را به تاریخ اضافه می کند
تابع DATEDIFF تفاضل بین دو تاریخ را بر می گرداند
و......

Shakhes
چهارشنبه 16 اردیبهشت 1388, 15:17 عصر
سلام لطف میکنید درباره تبدیل میلادی به شمسی بیشتر توضیح بدهید
با تشکر