PDA

View Full Version : سوال: چطور از جدول کیوری توی فرم استفاده کرد

qhoqnose
چهارشنبه 09 اردیبهشت 1388, 15:24 عصر
سلام
تو اکسس 2003 وقتی میخواستیم یه فرم جدید درست کنیم روی دکمه new میزدیم بعد یک کمبو بکس می اومد که توی اون لیست جدولها و کیوری ها بود اما از وقتی اکسس 2007 استفاده میکنم نمی تونم از جدولهای کیوری استفاده کنم اگه کسی راهنمائی کنه ممنون میشم
:متفکر:

مهدی قربانی
چهارشنبه 09 اردیبهشت 1388, 16:01 عصر
سلام
به اين ترتيب عمل كنيد ( تصاوير ) :

qhoqnose
پنج شنبه 10 اردیبهشت 1388, 12:04 عصر
سلام مهدی جان
تشکر از راهنمائیتون ، ولی من با درست کردن یه فرم یا یک کیوری مشکل ندارم . مشکل من اینه که وقتی فرم جدید درست میکنم چطوری جدولهای کیوری ام توش استفاده کنم
باز هم تشکر

koran892
جمعه 11 اردیبهشت 1388, 00:37 صبح
اگر منظورتون طرز ارتباط بین فرم و کوریتون باشه که آفیس 2007 و 2003 تو طرز استفاده از گزینه های کوری در فرمها تفاوتی ندارند و همانطور که در 2003 از جداول استفاده می کنید دقیقا در اینجا هم میتونید استفاده کنید. اگر هم منظورتون چیز دیگه ایه لطفا بیشتر توضیح بدید که میخاید چی کار کنید.

qhoqnose
جمعه 11 اردیبهشت 1388, 16:09 عصر
ببینید من تو دیزاین فرم برای اینکه از جدولها استفاده کنم از تب design بعد از قسمت تولس گزینه Add Existing Fields استفاده میکنم توی این پنجره ای که باز میشه سمت راست نمایش فقط جدول های مربوط Table را نشون میده یعنی جدولهای کیوری هیچ ، حالا اینکه این طبیعی یا نه من موندم توش . اگه این اوپشنی چیزی داره لطفا راهنمائی کنید اگه نه که هیچی.......

مهدی قربانی
شنبه 12 اردیبهشت 1388, 01:56 صبح
ببینید من تو دیزاین فرم برای اینکه از جدولها استفاده کنم از تب design بعد از قسمت تولس گزینه Add Existing Fields استفاده میکنم توی این پنجره ای که باز میشه سمت راست نمایش فقط جدول های مربوط Table را نشون میده یعنی جدولهای کیوری هیچ ، حالا اینکه این طبیعی یا نه من موندم توش . اگه این اوپشنی چیزی داره لطفا راهنمائی کنید اگه نه که هیچی.......

سلام
اين حالت طبيعيه و در اصل برنامه جدول و جداولي كه به نوعي با Record Source فرم مرتبطن يا مي تونن مرتبط بشن رو نمايش ميده اما در صورتيكه شما بخواين فيلدهاي موجود در كوئري رو از طريق Add Existing Fields به فرم خودتون اضافه كنيد بايد اول Record Source فرمتون رو به كوئري مورد نظر مرتبط كنيد بعد از طريق گزينه Show Only Fields In The Current Record Source ( مطابق تصوير 1 ) به پنجره اي منتقل بشيد كه در اون ليست فيلدهاي اون كوئري موجود هست ( تصوير 2 ) در مجموع پنجره Add Existing Fields قادر به نمايش ليست كوئري هاي ديتابيس نيست .