PDA

View Full Version : در مورد سطح دانش برنامه نویس حرفه ای #C

mehdi_522
چهارشنبه 09 اردیبهشت 1388, 20:18 عصر
با سلام به دوستان عزیز
من یک سوال داشتم میخواستم بپرسم در آگهی های استخدام که مطرح مکنه برنامه نویس حرفه ای میخواهن یک برنامه نویس حرفه ای چه چیزی از سی شارپ باید بلد باشه ظرف نظر از اینکه هیچ سابقه کار گروهی نواشته باشه و تا حال به صورت تنها کار کرده باشه
و بعد میزان حقوق این افراد در تهران بصورت تمام وفت چقدره؟
در مصاحبه عملی از این افراد چه سوالتی مطرح میشه؟

seven7777777
پنج شنبه 10 اردیبهشت 1388, 09:09 صبح
من هم خیلی دوست دارم این مورد رو بدونم .
به نظر من کسی که بتونه یه App که با دیتابیس رابطه برقرار می کنه بنویسه و همین طور نحوه نوشتن کلاس رو هم بلد باشه ، چیزی برای استخدام کم نداره .
به نظر من بقیه موارد در طول تجربه کاری برای آدم پیش می آد مثلا شما چاپ رو بلدی . بعد میری یه جا تو پروژشون باید چاپ روی نامه انجام بدی . خوب این جزو مواردی هست که در حین کار آدم یاد می گیره .

نمی دونم شایدم باید کل زبان های برنامه نویسی دنیا رو بلد باشی ؟؟؟:افسرده:

mehdi_522
پنج شنبه 10 اردیبهشت 1388, 12:16 عصر
با سلام به دوستان عزیز
من یک سوال داشتم میخواستم بپرسم در آگهی های استخدام که مطرح مکنه برنامه نویس حرفه ای میخواهن یک برنامه نویس حرفه ای چه چیزی از سی شارپ باید بلد باشه ظرف نظر از اینکه هیچ سابقه کار گروهی نواشته باشه و تا حال به صورت تنها کار کرده باشه
و بعد میزان حقوق این افراد در تهران بصورت تمام وفت چقدره؟
در مصاحبه عملی از این افراد چه سوالتی مطرح میشه؟

خوب دوست عزیز همه انها درست اما در بعضی از شرکت ها میکنه که باید 90 درصد سی شارپ خوب بلد باشی تا بتونی در ان شرکت کار کنی

seven7777777
پنج شنبه 10 اردیبهشت 1388, 13:21 عصر
به نظر شما کسی تو دنیا هست که 90% کل C# رو بلد باشه ؟؟؟؟؟؟:متفکر:

adinochestva
پنج شنبه 10 اردیبهشت 1388, 13:33 عصر
خوب برنامه نویس متوسط به بالا باید interop و component oriented و soa آشنا باشه

mehdi_522
پنج شنبه 10 اردیبهشت 1388, 13:34 عصر
خوب دوست عزیز من در سی شارپ با کلاس بلدم کار کنم و ارتباط app با بانک اطلاعاتی همخوب بلد هستم
یعنی اینکه 20 درصد سی شارپ بلدم و با بانک اطلاعاتی کار کردم حال با این تفاسیر من میتونم به تهران بیام و در یکی از شرکتهای که دنبال برنامه نویس هستن کار کنم
لازم به ذکر که چندین پروژه متوسط هم خودم طراحی و به پیاده سازی کردم و فروختم

shahinghorbani
پنج شنبه 10 اردیبهشت 1388, 18:04 عصر
این سوال من هست اگر کلا بگید تستشون چه طوری باید چیا بلد باشه ادم درچه حدی ممنون میشم.؟

antisocial
پنج شنبه 10 اردیبهشت 1388, 20:17 عصر
سلام
دوست عزیز در اکثر شرکت هایی که این آگهی ها رو چاپ میکنند اولین سوالی که از شما میکنند اینه که کریستال ریپورت بلدین؟
و دومی برنامه نویسی چندلایه بلدین؟
آیا به OOP مسلط هستین؟
تنها ارتباط با دیتابیس کافی نیست.به نظر من مهم ترین نکته توی برنامه نویسی گرفتن گزارش گیری با کریستال ریپورته.
البته کافیه 3 ماه کار کنید تا همه چیز رو بهش مسلط بشید.در ضمن ما در #C کسی رو نداریم که 90 درصد بلد باشه همیشه دانشتون رو کم بدونید و در حال یادگیری باشید.اگر بدونید اینجا تو این شرکتها چه کسانی . . . . . . :قهقهه::شیطان:
موفق باشین
البته این تجربه من بود شاید برای شما یه اتفاق دیگه ای بیفته

salehbagheri
پنج شنبه 10 اردیبهشت 1388, 21:20 عصر
این سوال من هست اگر کلا بگید تستشون چه طوری باید چیا بلد باشه ادم درچه حدی ممنون میشم.؟

فكر ميكنم اين جمله نياز به ترجمه و ويرايش فني ادبي و املايي داره!!! :قهقهه:

به نظر من کسی که بتونه یه App که با دیتابیس رابطه برقرار می کنه بنویسه و همین طور نحوه نوشتن کلاس رو هم بلد باشه ، چیزی برای استخدام کم نداره .

اگر كارمندهاي يه شركت از اين دسته از افراد باشه، شركت يه هفته اي ورشكست ميشه!
دوست عزيز! ارتباط با ديتابيس يك هزارم چيزي است كه ما از اون به عنوان دنياي برنامه نويسي ميشناسيم!
چون اين ارتباطها در بيشتر برنامه ها وجود داره، در نتيجه شما چنين تصوري كرديد! و در نتيجه‌ي چنين تصور اشتباهي در بيشتر برنامه نويسان، همگي يك بعدي رشد كرده ايم!

شما بايد بخشهاي ديگر برنامه نويسي، همچون كار با داده هاي گرافيكي، كار با داده هاي متني، ارتباطات شبكه اي و ... رو هم تقويت كنيد!

شما علاوه بر اين، بايد بر بيشتر مفاهيم برنامه نويسي تسلط داشته باشيد!

#C محض، فايده چنداني براي يه برنامه نويس نداره! در نتيجه شما بايد علاوه بر اين زبان، با چندين زبان ديگر (حداقل) آشنا باشيد! (اگر مسلط باشيد كه خير و بركت)

در ضمن يه برنامه نويس بايد با مفاهيم هك هم آشنا باشه! تا در صورت لزوم با برنامه نويسي صحيح، از برنامه خودش در مقابل حملات هكرها محافظت كنه! (كه معمولاً خيلي ها در اين قسمت مشكل دارن)