PDA

View Full Version : linq یا Ado.net

mojtaba.baghban
چهارشنبه 09 اردیبهشت 1388, 23:49 عصر
سلام خدمت همه
برای دسترسی به داده ها از لینک استفاده کنم یا ادو دات نت
مزایا ومعایب هر کدوم چیه؟
کدوم سرعت بالاتری داره؟
لطفا راهنماییم کنید
با تشکر

mojtaba.baghban
پنج شنبه 10 اردیبهشت 1388, 12:49 عصر
یکی نیست جواب من رو بده:گریه:

adinochestva
پنج شنبه 10 اردیبهشت 1388, 13:51 عصر
والا مشکلی که الان ما تو 1 پروژه که با لینک داریم کار می کنیم داریم کاراییشه (performance)
ولی خوب درکل caching خوبی داره و لذت بخش . البته مشکلی هم واسه dynamic query خواهی داشت که حل میشه اما اونم باز performance خیلی پایینی داره !

mojtaba.baghban
پنج شنبه 10 اردیبهشت 1388, 14:25 عصر
کسی نیست مقایسه جامعی به من بده؟

mojtaba.baghban
پنج شنبه 10 اردیبهشت 1388, 19:02 عصر
یا ایها الناس جواب بدین

mojtaba.baghban
جمعه 11 اردیبهشت 1388, 12:18 عصر
اگه کسی جواب نمیده مدیر بخش جواب بده؟

adinochestva
جمعه 11 اردیبهشت 1388, 12:56 عصر
چرا شلوغش می کنی این مقاله رو بخون :
www.codeproject.com/KB/dotnet/LinQ_Performance_net3_5.aspx (http://barnamenevis.org/forum/www.codeproject.com/KB/dotnet/LinQ_Performance_net3_5.aspx)

mojtaba.baghban
جمعه 11 اردیبهشت 1388, 18:20 عصر
دمت گرم یکی اومد جواب بده
اگه مقاله دیگه ای هم سراغ داری لینکش رو بده
نظر خودت چیه؟
بازم ممنون
بای

sd.CSharpProgrammer
سه شنبه 15 اردیبهشت 1388, 23:12 عصر
سلام

همین سوال شما رو من ترم قبلم در دانشگاه از یکی از اساتیدم که خودش دات نت کار میکنه و کارشم خیلی درسته پرسیدم.
گفت استفاده ازش خوبه و خیلی جاها از ado.net راحت تره ولی مایکروسافت در نسخه های آتی ویژوال استودیو ازش پشتیبانی نمیکنه و دیگه چیزی به اسم Linq وجود نخواهد داشت!!!
حالا این گفته تا چه حد صحت داره نمیدونم.

در هر حال موفق باشی

Ali_Mor
چهارشنبه 16 اردیبهشت 1388, 01:48 صبح
مدل برنامه نویسی این دو فرق می کند. مثلا آیا برنامه نویسی تابعی بهتر است یا شی گرا. خوب شاید تابعی برنامه نوشتن ساده تر باشد اما حتما بهتر نیست.
به شخصه با Linq خیلی حال می کنم، چون برام لذت بخشه. با آن نگاه شما کاملا شی گراست در صورتیکه در ado.net نگاه شما برگرفته از مدل رابطه ای بانک است.

mGolkar
چهارشنبه 16 اردیبهشت 1388, 15:19 عصر
سلام

همین سوال شما رو من ترم قبلم در دانشگاه از یکی از اساتیدم که خودش دات نت کار میکنه و کارشم خیلی درسته پرسیدم.
گفت استفاده ازش خوبه و خیلی جاها از ado.net راحت تره ولی مایکروسافت در نسخه های آتی ویژوال استودیو ازش پشتیبانی نمیکنه و دیگه چیزی به اسم Linq وجود نخواهد داشت!!!
حالا این گفته تا چه حد صحت داره نمیدونم.

در هر حال موفق باشی
منظور استاد شما 100% Linq to SQL بوده که در دات نت 4 جای خودش رو به Entity Framework میده ؛
خود زبان لینک یک روش برای کوئری گرفتن از هر مدل مجموعه و آرایه هست و فقط مخصوص کار با دیتابیس sql server نیست و یکی از برگهای برنده برای مایکروسافت در آینده خواهد بود.

adinochestva
شنبه 26 اردیبهشت 1388, 23:59 عصر
پشتیبانی میشه ولی با شدت توسعه داده نمی شود !

محمدامین شریفی
سه شنبه 05 خرداد 1388, 14:47 عصر
http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=130435