PDA

View Full Version : سوال: قفل شدن ComboBox

بیژن پارسی
پنج شنبه 10 اردیبهشت 1388, 13:30 عصر
سلام دوستان من :
من یک ComboBoxدارم که بوسیله Data Source Configuratoin Wizard به پایگاه داده وصل کرده ام و چهار آیتم دارد که از یک جدول با اطلاعات ثابت خوانده میشوند . DropDownStyleآن را نیزمعادل DropDownListقرار داده ام . حالا در موقع اجرا گاهی اوقات وقتی یک آیتم از ان را انتخاب میکنم اجازه رفتن به textboxبعدی را نمی دهد وباید مجددا یک آیتم دیگرآن ComboBox را انتخاب کرد تا اجازه رفتن به ستون های بعدی را بدهد ، درهمان کمبوباکس 4 آیتم که هست یکی رو که برای بار اول کلیک میکنم نمی پذیره ولی با انتخاب آیتم دیگه و دوباره انتخاب آیتم قبلی (که پذیرفته نشده بود) حال پذیرفته میشود ، ممنون میشم از راهنمایی دوستان .

Reza_Yarahmadi
پنج شنبه 10 اردیبهشت 1388, 23:18 عصر
در مورد کمبو باکس مطمئن نیستم اما در مورد کامپوننتهای دیگه ، وقتی مقدار نامعتبری از نظر بانک داشته باشه اجازه خروج از اون کامپوننت داده نمیشه تا زمانی که مقدار معتبری وارد کنید ( مثلا تکست باکسی که باید در آن عدد وارد شود شما کاراکتر غیر عددی وارد کنید). احتمالا در مورد کمبو باکس هم همین اتفاق می افته ، حالا چطور ، نمیدونم :متفکر:

بیژن پارسی
چهارشنبه 16 اردیبهشت 1388, 13:10 عصر
با تشکر از توجه شما دوست محترم به سئوال اینجانب ، ولی درخصوص نوع متغیر فکر کنم مشکلی نیست چون درهمان کمبوباکس 4 آیتم که هست یکی رو که برای بار اول که کلیک میکنم نمی پذیره ولی با انتخاب آیتم دیگه و دوباره انتخاب آیتم قبلی (که پذیرفته نشده بود) حال پذیرفته میشود