PDA

View Full Version : سوال: خواندن چند خط خاص از یک textBox

haghighat-62
پنج شنبه 10 اردیبهشت 1388, 18:23 عصر
دوستان سلام
من میخوام یک فایل text را بخونم اما با اون مشکل دارم . من میخوام فقط چند خط خاص را بخوانم و در دیتابیس insert کنم. این فایل 2350 خط داره که من میخوام 17 خط اول را نخونه 40 خط بعد را بخونه و دوباره 17 خط نخونه و 40 خط بخونه و این روند را تا آخر فایل ادامه بده . لطفاً راهمناییم کنید.

khaste_007
پنج شنبه 10 اردیبهشت 1388, 19:17 عصر
با سلام
این کد رو با دقت بخون اگه هر جاشو نفهمیدی بگو تا توضیح بدم

string fileAddress = @"c:\test.txt", currentLine = "";
using (System.IO.StreamReader StreamReader1 = new System.IO.StreamReader(fileAddress))
{
for (int LineCounter = 0; ((currentLine = StreamReader1.ReadLine()) != null); LineCounter++)
if (LineCounter % 57 >= 17)
{
//insert currentLine in dataBase
}
}
موفق باشی

khaste_007
پنج شنبه 10 اردیبهشت 1388, 19:32 عصر
در ضمن عنوان تاپیک رو هم اشتباه انتخاب کردی. لطفا پس از اصلاح textBox به فایل به من پیغام خصوصی بده تا این پست رو حذف کنم.:لبخندساده:

haghighat-62
جمعه 11 اردیبهشت 1388, 11:02 صبح
با سلام

using (System.IO.StreamReader StreamReader1 = new System.IO.StreamReader(fileAddress))
{
for (int LineCounter = 0; ((currentLine = StreamReader1.ReadLine()) != null); LineCounter++)
{
}
}
موفق باشی
دوست عزیز در مورد شرط (if (LineCounter % 57 >= 17) کمی توضیح میدید . من این کد را امتحان کردم اما فقط یک بار اجرا میشود و فقط 40 خط اول را میخواند و حلقه به صورت پریودیک اجرا نمیشود. لطفاً کمکم کنید.

haghighat-62
جمعه 11 اردیبهشت 1388, 12:45 عصر
با سلام

{
{
}
}
موفق باشی
لطفاً در مورد شرط if که گذاشتید کمی توضیح بدید و کلاً میشه این شرط را برای خواندن فایلهای دیگر هم تعمیم داد؟

khaste_007
جمعه 11 اردیبهشت 1388, 19:51 عصر
لطفاً در مورد شرط if که گذاشتید کمی توضیح بدید و کلاً میشه این شرط را برای خواندن فایلهای دیگر هم تعمیم داد؟

سلام دوست عزیز
این شرط مربوط به حالت خاص مسئله شما می باشد
LineCounter شماره سطر جاری می باشد این شماره رو رو به 57 که مجموع 17 و 40 می باشد تقسیم می کند(چون مجموع آنها یک سیکل ایجاد می کند) و باقیماده آن را با 17 مقایسه می کند که نشان می دهد آیا در سیکل مربوطه این خط را باید پردازش بکنیم یا نه (طبق فرض صورت مسئله).
اگه توضیحات منو درست نفهمیدی فقط کافیه اعدادشو کوچیک کنی و تو ذهنت حلقه ها رو دنبال کنی.