PDA

View Full Version : چک کردن یک کلمه در لیست

xrezax
پنج شنبه 10 اردیبهشت 1388, 22:15 عصر
من 2 تا لیست دارم و می خوام یکی یکی کلماتی که در لیست اول وجود دارد رو به یک تکس باکس منتقل کنم بعد به لیست 2 انتقال بدم ( یکی یکی ) در صورتی که یکی از کلمات از قبل در لیست 2 باشه اونو دیگه به لیست 2 منتقل نکنه و به سراغ کلمه بعدی در لیست 1 بره.( یعنی جلوگیری از تکرار )
لطفاً با پروژه های وی بی توضیح بدید ممنون میشم.

xxxxx_xxxxx
پنج شنبه 10 اردیبهشت 1388, 22:24 عصر
حتماً بايد از ليست1 به تكست باكس بره بعد به ليست2 ؟
دليل؟

xrezax
پنج شنبه 10 اردیبهشت 1388, 22:52 عصر
بره توی تكست باكس بره تا اونجا چک بشه که توی لیست هست یا نه اگه نیست منتقل بشه اگه هم نه بره واسه بعدی

xxxxx_xxxxx
پنج شنبه 10 اردیبهشت 1388, 23:52 عصر
بدون تكست باكس هم ميشه اين كارو كرد. از يك متغير بجاي تكست باكس استفاده كنيد.
مقادير رو از ليست1 مي خونيد و با تمام عناصر ليست2 مقايسه مي كنيم اگر تكراري نبود اضافه شه.
پس دو تا حلقه تو در تو لازم داريم.
برنامه ضميمه رو نگاه كنيد.

xrezax
جمعه 11 اردیبهشت 1388, 11:47 صبح
مرسی از کمکتون اما من می خوام اول بره توی تكست باكس بعد چک کنه هست یا نه اگه نبود منتقل بشه اگه هم بود بره سراغ بعدی

xxxxx_xxxxx
جمعه 11 اردیبهشت 1388, 13:33 عصر
‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

xrezax
شنبه 19 اردیبهشت 1388, 21:02 عصر
اگه بخوام به لیست 2 منتقل نشه و بجاش بره توی تکست باکس. چیکار کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ( یعنی چک کنه توی لیست 2 هست یا نه اگه نبود کلمه رو از لیست 1 به تکست باکس منتقل کنه )

xxxxx_xxxxx
یک شنبه 20 اردیبهشت 1388, 11:46 صبح
دوست عزيز، براي اينجور چيزها خودتون تلاش كنيد. نمونه اي كه گذاشتم نحوه انتقال رو نشون ميده.
فقط شما MultiLine تكست باكس رو True كنيد و قبل از انتقال رشته به textbox كاراكترهاي vbCrLf رو بفرستيد به تكست تا متن جديد تو خط بعدي ظاهر شه.
اگر نتونستيد، كاري كه تا الان انجام داديد رو بزاريد تا هركي خواست اصلاحش كنه.
موفق باشيد/

xrezax
یک شنبه 20 اردیبهشت 1388, 23:49 عصر
من می خوام کلمه ای که توی لیست 1 هست اول توی لیست 2 سرچ بشه اگه باشه که هیچ اگه نباشه به تکست منتقل بشه. ( اگه باشه بره سراغ کلمه بعد در لیست1 ) همین مشکلمه ممنون میشم کمک کنید .

xrezax
دوشنبه 21 اردیبهشت 1388, 17:43 عصر
دوستان عزیز کسی نمیتونه کمک کنه.!!!

xrezax
چهارشنبه 23 اردیبهشت 1388, 09:36 صبح
دوستان انگار کسی جواب این سوالمو بلد نیست !!
حالا اگه اینجورم باشه بد نیست ...
از لیست یک کلمه بره تو تکست یک و توی لیست دو سرچ بشه اگه بود که هیچ بره سراغ بعدی و اگه نبود اونو ببره توی تکست دو. ( فکر کنم ساده شد )

reza_mn
چهارشنبه 23 اردیبهشت 1388, 15:57 عصر
آخه دوست عزیز ، سوالی که شما مطرح کردید ، خیلی سادست ، همش که نمیشه شما سوالتو بپرسی بعد دوستان براتون یک سری دستور ارسال کنن ، بهترین راه اینه که شما خودت دست بکار بشی ، و بنویسی ، بعد مشکلت رو بگی با همفکری رفع شه .

xrezax
چهارشنبه 23 اردیبهشت 1388, 17:33 عصر
شما الان یه پست دادین . اگه یه پروژه می زاشتی من جوابمو بگیرم بهتر نبود !!!

شما که می گید سادست :چشمک:

xxxxx_xxxxx
چهارشنبه 23 اردیبهشت 1388, 18:39 عصر
دوست عزيز اگر اين تاپيك رو تو بخش دلفي ايجاد مي كرديد و كسي مثل من برنامه بهتون ميداد پستش همون لحظه پاك ميشد. دليل اين كه تا الان اين اتفاق نيفتاده اينه كه تاحالا كسي اين تاپيك رو گزارش نكرده.

بهترين كار براي اين كه پاسختون رو دريافت كنيد اينه كه تا اونجايي كه خودتون نوشتيد رو بزاريد تا اصلاح شه. البته نه يك فرم خالي با اشياءش. كدتون رو بزاريد.

xrezax
چهارشنبه 23 اردیبهشت 1388, 19:24 عصر
سورسو نمی تونم بزارم چون خیلی براش زحمت کشیدم . همشو هم پیش رفتم و فقط همین یه جاشو گیر کردم . حالا هم اگه راهنمایی کنین ممنون میشم.

از لیست 1 کلمه بره تو تکست 1 و توی لیست 2 سرچ بشه اگه بود که هیچ بره سراغ بعدی و اگه نبود اونو ببره توی تکست 2. ( برا چندمین بار :چشمک:)

xrezax
جمعه 25 اردیبهشت 1388, 02:21 صبح
:ناراحت: دوستان عزیز خواهشاً اگه کسی می تونه کمک کنه.

خیلی واسم مهمه :افسرده:

xrezax
پنج شنبه 14 خرداد 1388, 18:26 عصر
کسی جوابمو بلد نیست ؟؟؟؟؟

Felony
پنج شنبه 14 خرداد 1388, 19:12 عصر
سعی کنید اینطور مشکلات رو خودتون حل کنید ، فقط کمی خلاقیت و صبر و حوصله میخواد .

For i = 0 To List1.ListCount
ch = False
For j = 0 To List2.ListCount
If List1.List(i) = List2.List(j) Then ch = True
Next j
If ch = False Then Text1.Text = Text1.Text + " , " + List1.List(i)
Next i

xrezax
جمعه 15 خرداد 1388, 17:52 عصر
ایول خدایی دمت گرم بلاخره یکی پیدا شد جواب منو بده.
SilverSoft (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=63881) جان اگه ممکنه با پروژه های وی بی توضیح بدین ممنون میشم. آخه من خیلی وقته این سوال و پرسیدم.
اگه ممکنه با پروژه توضیح بدین ممنونت میشم.

یه دنیا ممنون

Felony
جمعه 15 خرداد 1388, 19:36 عصر
ای بابا ، دیگه چه نمونه ای میخواین کد رو یه بار میخوندین 2 تا لیست و یک تکست گزاشتن رو فرم که کاری نداره ...

xrezax
جمعه 15 خرداد 1388, 22:58 عصر
ممنون از جواب خوبتون دوست من اما بازم یه مشکلی هست اونم اینه که می خوام یکی یکی چک کنه بعد یکی یکی بزنه تو تکست یعنی کلمه دومی که می خواد بره توی تکست اولی پاک بشه نمی دونم منظورمو گرفتین یا نه.

اگه اینجوری بشه خیلی بهتره
از لیست 1 بره توی تکست1 بعد توی لیست 2 سرچ بشه اگه توی لیست 2 بود بره سراغ کلمه بعدی در لیست 1 اگه نبود کلمه بره توی تکست 2 به همین ترتیب ، نمی خوام همه رو توی تکست بنویسه ، یکی یکی ، ( امیدوارم منظورمو کامل رسونده باشم. )

xrezax
چهارشنبه 20 خرداد 1388, 18:16 عصر
دوستان خواهشن اگه کسی جواب سوالمو بلده کمک کنه ....

خیلی برام مهمه

xrezax
شنبه 23 خرداد 1388, 14:55 عصر
دوستان کمک کنید.!!! :ناراحت:

xrezax
یک شنبه 31 خرداد 1388, 22:40 عصر
رسیدم صفحه 3 و هنوز جواب سوالمو نگرفتم.

xxxxx_xxxxx
دوشنبه 01 تیر 1388, 00:19 صبح
خيلي وقته رسيديم صفحه سه. و اگر تا الان تلاش كرده بوديد به نتيجه رسيده بوديد.

xrezax
پنج شنبه 04 تیر 1388, 10:42 صبح
والا تلاش هم کردم به جایی نرسیدم.

اساتید محترم خواهشن اگه می تونید جواب منو بدین ممنون میشم.

خیلی طول کشید . خیلی مهمه تا الانم که نبودم داشتم روش کار می کردم.