PDA

View Full Version : سفارشی کردن یک برنامه

vbprogramer
دوشنبه 21 دی 1383, 15:38 عصر
سلام دوستان همیشگی

اگر دیده باشید که حتماْ دیدید در نرم افزار های پیشرفته امکان سفارشی کردن یک برنامه توسط هر کاربر وجود دارد و کاربران می توانند به دلخواه نرم افزار خود را چه از نظر ظاهر و چه از نظر باطن مثلاْ تعداد فیلدهای مورد نیاز برای تکمیل یک فرم و یا هر چیز دیگری تبدیل نمایند .

حالا من می خواستم نظر دوستان را بدانم که هر کس چه پیشنهادی برای انجام این کار دارد .

یک راه این است که یک جدول مخصوص این کار با مقادیر فیلدهای T و F داشته باشیم ولی در این صورت چک کردن شرطهای آن مشکل میشود چون هر دفعه باید از بانک نتیجه را بخواند و طبق آن پرسش و پاسخهای آن فرم صورت گیرد .

راهای زیادی وجود دارد ولی شما کدام یک را پیشنهاد میکنید ؟

خیلی ممنون از راهنماییهای شما :oops:

حامد مصافی
دوشنبه 21 دی 1383, 16:25 عصر
سلام عماد جون

یه کم بیشتر میشه توضیح بدی

دقیقاً منظورت چیه ؟ برنامه چند کاربره یا قابل سفارشی شدن ؟؟؟
:wink: :گیج:

mr_esmaily
دوشنبه 21 دی 1383, 18:29 عصر
سلام
با استفاده از توابع زیر ؛ که به صورت پیشفرض در VB است ؛ به سادگی میشه اینکارو انجام داد.

SaveSetting
GetSetting

حامد مصافی
دوشنبه 21 دی 1383, 18:50 عصر
سلام
با استفاده از توابع زیر ؛ که به صورت پیشفرض در VB است ؛ به سادگی میشه اینکارو انجام داد.

SaveSetting
GetSetting بعید میدونم خود vbProgramer اینا رو ندونه :D

mohsengrisly
دوشنبه 21 دی 1383, 19:06 عصر
با سلام خدمت همه
به راحتی هم می توان ظاهر را قابل تنظیم کرد و هم خود دستور العملها را
فقط یک نظم و هماهنگی کامل میان اجزا لازم می باشد .
شاید به نظر دوستان خیلی سخت باشد و شاید هم آسان نمی دانم هر کس نظری دارد .اما شما باید یک پیش فرض برای برنامه انتاب نموده وتمامی اجزا را با هم ست کنید . قبلا در این زمینه کارهایی کردم
فقط یادتان باشد در اینطور طراحی کوچکترین موارد هم نباید از قلم جا افتد چون باعث بروز اشکالاتی خواهد
شد .
من می توانم چندین (24 )طرح مختلف برای ظاهر برنامه طراحی کنم که تمامی اجزا توسط کاربر قابل تغیر و تنظیم
به دلخواه باشد.مثل ساعت.تقویم .دفترچه یادداشت روزانه .فرم ها .تنظیمات مختلف چاپ فرم وغیره
وشکل ونوع و محل قرار گیری ابزار هر کدام از اجزا .همه توسط کاربر
این موارد شامل اجزا وفیلدهای یک بانک هم می باشد که البته کمی پیچیده است .
به طور مثال با تغیر فیلدها و رکورد ها نوع و شکل تمامی فرم ها به طور اتو ماتیک با اطلاعات جدید ست می گردد . اگر به کمکی نیاز داشتید حاظر به همکاری با شما هستم .
نمونه هایی هم در دست طراحی دارم که البته در صورت رضایت شرکت سفارش دهنده چند نمونه برایتان می گذارم تا ملاحظه کنید.
کاری بود من در خدمتم
ببخشید زیاد حرف زدم :embr:

vbprogramer
شنبه 26 دی 1383, 10:56 صبح
سلام به همه دوستان عزیز
ببخشید من چند روزی نبودم
خیلی ممنون از جوابهای شما
من تقریباْ چیزی شبیه به همون که آقا محسن گفتند رو میخوام
البته میدونم که از savesetting و getsetting میتونم استفاده کنم ولی بیشتر میخواستم روش کار بقیه رو بدونم و ساده ترین راه رو خودم و دوستان استفاده کنند
فقط کافیه که دوستان هر کدام یه الگوریتم پیشنهادی بدن
همچنین شما آقا محسن مشتاقم بدونم که از چه روشی این کار رو انجام میدین البته اگر اشکالی نداره :wink:
:thnx:

حامد مصافی
شنبه 26 دی 1383, 16:33 عصر
سلام

من تو برنامه هام از این روش استفاده می کنم :
ابتدا دو تابع یکی برای ثبت اطلاعات مورد نیاز برنامه و دیگری برای خوندن اطلاعات ، این دو تابع معمولاً از رجیستری برای ثبت و بازیابی اطلاعات استفاده می کنن . و اگه برنامه م چند کاربره باشه اونوقت برای این توابع یک پارامتر با عنوان نام کاربری تعیین میکنم

در موقع شروع برنامه کاربر باید login کنه بعد نوبت به فراخوانی داده ها می رسه و تابعی که مسئول اینکاره داده ها رو از رجیستری فرا می خونه ( اطلاعات هر کاربر تحت یک کلید جداگانه ذخیره میشه ) اگه اطلاعاتی در رجیستری برای اون کاربر موجود نباشه ( اون کار بر تا حالا login نکرده باشه ) برنامه با تنظیمات پیش فرض اجرا میشه در غیر اینصورت برنامه با اطلاعاتی که از رجیستری خونده اجرا میشه . کاربر میتونه به قسمت تنظیمات بذنامه بره و این تنظیمات رو تغییر بده و اگه روی دکمه "ذخیره تنظیمات" کلیک کنه تابع ذخیره کننده تنظیمات فراخونده میشه و تنظیماتی رو که کاربر اعمال کرده در رجیستری ذخیره میکنه ؛ تا در ورود بعدی برنامه با اون داده ها اجرا بشه

vbprogramer
شنبه 26 دی 1383, 17:31 عصر
خیلی ممنون از شما

مقادیر را در ریجستری به صورت 0 و 1 ذخیره میکنید ؟
و آیا تعداد شرطهایی که موقع اجرا باید چک شوند زیاد نمی شود ؟ که یکی یکی از ریجیستری بخواند اگر مقدار داشت مثلاْ تکست مربوطه را نشان بدهد و اگر نبود خیر و حالا اگر ده ها فرم داشته باشید در هر قسمت باید این شرطها تست شود آیا برای این مشکل هم راهی پیشنهاد میکنید ؟ :گیج:

MM_Mofidi
یک شنبه 27 دی 1383, 16:35 عصر
من تمام امکانات مرد نظر را در یک فایل ریسورس قرار میدهم و از همان روش توابع save و init استفاده میکنم

vbprogramer
دوشنبه 28 دی 1383, 17:51 عصر
من تمام امکانات مرد نظر را در یک فایل ریسورس قرار میدهم

جناب مفیدی میشه بیشتر توضیح بدین من متوجه نشدم :گیج:

vbprogramer
چهارشنبه 30 دی 1383, 15:44 عصر
جناب مفیدی ?????????? :گیج: :cry:

MM_Mofidi
چهارشنبه 30 دی 1383, 19:17 عصر
ببینید دقیقا همانطور که شما میتوانید مظالب را در یک dll ذخیره کنید و در کنار فایل قرار دهید و در موقعذ لزوم آن را لود نمایید همین کار را با res ها انجام دهید با این تفاوت که کل res در خود فایل exe شما ذخیره میشود و توسط برنامه دیگری قابل استفاده نیست.و دردسرهای dll ها را ندارد.یک چیز نیمه کامژایل شده. :wink:

mohsengrisly
جمعه 02 بهمن 1383, 19:20 عصر
سلام به همه دوستان
ای بابا ببخشید من چند روزی نبودم تازه برگشتم به روی چشم در اولین فرصت
من که گفتم اگر خواستید چشم من هر کاری بتونم می کنم
بفرمایید که چه چیزهایی مد نظر دارید که باید قابل تغیر باشند

vbprogramer
شنبه 03 بهمن 1383, 19:16 عصر
آقا محسن خیلی از لطف شما ممنون
من بیشتر می خواستم ببینم شما از راه و روشی برای این کار استفاده کردین و آیا در ریجیستری ذخیره کردین یا توی یک فایل و یا ....
من هم میخواهم ظاهر برنامه قابل تغییر باشد هم اینکه چند فیلد غیر ضروری که در صئرت تمایل نداشتن کاربر از وی پرسیده نشوند و ....
دیگه خودتون بهتر می دونید :sunglass:

mohsengrisly
شنبه 03 بهمن 1383, 22:22 عصر
برات فرستادما کاری بود در خدمتم :موفق: