PDA

View Full Version : سرعت پایین نمایش گزارش در كامپیوتر كاربران، چرا؟

newgoldenman
شنبه 12 اردیبهشت 1388, 23:50 عصر
سلام عزیزان
یه سوال دارم، امیدوارم بتونین كمكم كنین.

من توی برنامه ام، از چند تا گزارش با كریستال ریپورت استفاده كردم. موقعی كه توی سیستم خودم ریپورت میگیرم، خیلی سریع و عالی نمایش داده میشه توی crystalReportViewr .

ولی...

ولی توی كامپیوتر كاربرانم، خیلی كند این گزارشات نمایش داده میشن.

قبلاً هم اگر یادتون باشه، اصلاً گزارشات كریستال ریپورت نمایش داده نمیشدن توی كامپوتر كاربرانم، ولی یكی از دوستان عزیز یك فایل نصبی داد كه بعد از نصب اون، حالا دیگه گزارشات رو نمایش میده و مشكلی با نمایشش ندارم. فقط این سرعت پایینش منو كشته!!
(در ضمن، نمیدونم چی نصب میشه! فقط میدونم كه فایل های مورد نیاز كریستال ریپورت رو كپی یا نصب میكنه و رجیستر! مهم اینه كه كارمو راه انداخته!!! خواهشاً به آدمش شك نكنین! یكی از مدیران همین سایت هست ایشون.)

حالا، اگر اون فایل نصبی مشكل داره، یه چیزی بدین به من در راه رضای خدا، كه مشكلم حل بشه. اگر هم كه میشه از داخل خود دی وی دی نصب كننده ی ویژوال استودیو، فیل های مورد نیاز برای این منظور رو نصب كرد، خدا خیرتون بده، بگین چی رو و از كجا پیدا كنم و نصب كنم.

از Visual Studio 2005 هم استفاده میكنم.

پیشاپیش ممنونم بابت راهنماییهای سازنده تون.
یا علی مدد

kiosksoft
یک شنبه 13 اردیبهشت 1388, 08:46 صبح
دوست عزیز

برای اجرای یک فایل کریستال , با اول باید کلیه Dll های مربوط به namespace آن کامل لود شوند. یکی از معایب کریستال محسوب میشود که همیشه با Dll ها برای بارگزاری و نمایش درگیر میباشد.

و اینکه هنگام لود کردن گزارشات بصورت اتومات ابتدا کریستال به دنبال فایل License میگردد. چون ما لایسنس رو نداریم پس هر بار این اتفاق میافتد و سرعت پایین میآید .

newgoldenman
دوشنبه 14 اردیبهشت 1388, 12:45 عصر
asp.net.csharp.ir (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=69493) جان، ممنونم از راهنمایی تون.

از اونجایی كه این اتفاق، فقط برای بار اول در نرم افزار اتفاق می افته، و برای گزارشات بعدی سرعت خوبه،
نظرتون چیه در مورد این ترفند كه:
در ابتدای بارگذاری نرم افزار، یك نمونه خالی گزارش كریستال ریپورت رو توی یك thread بسازم و بعد از لود شدنش از بین ببرمش. به قسمی كه هیچ چیزی رو كاربر متوجه نمیشه. بنابراین هر موقع كه كاربر بخواد گزارش بگیره، با سرعت قابل توجه و عادی براش ظاهر میشه.

نظرتون چیه؟ آیا روش بهتری پیشنهاد نمیكنید؟

باز هم ممنونم

seven7777777
دوشنبه 14 اردیبهشت 1388, 13:11 عصر
سلام newgoldenman جان

منم تو یکی از نرم افزارام گزارشهام همین طور میشه که شما میگی !!! یعنی اولی کند ولی بقیه خوب ساخته میشه !!!

راستی من در مورد کریستال اینقدر به دردسر نخوردم . تو همون Setup ساز VS که برناممو واسه ستاپ ساختم ، تو بخش Prerequest ( یا یه همچین چیزی الان یادم نیست ) بخش مربوط به کریستال رو هم علامت زدم و تو کامپیوتر مقصد هم به درستی و راحتی اجرا شد بدون نصب هیچ فایل جداگانه ای !!!

newgoldenman
دوشنبه 14 اردیبهشت 1388, 13:14 عصر
سلام. مخلصم.
آخه من كه از ستاپ ساز خود VS استفاده نمیكنم. ولی كارمو با این ترفند كه به ذهنم رسید یه ی هویی، اوكی دارم میكنم و امیدوارم توی سیستم كاربرانم هم اوكی باشه. و میشه!

NewFoxStudent
دوشنبه 14 اردیبهشت 1388, 19:37 عصر
راه خوبیه و کاملاً ابتکاری
اما لود شدن گزارش خالی هم برای بار اول کند خواهد بود چون این مسئله اصلاً ربطی به DataBase نداره
اجرای فایل کریستال ریپورت حتی بدون اطلاعات هم زمان گیره
پیشنهاد میکنم برای این کار از یه نخ جدید استفاده کنید تا اصلاً نخ اصلی نرم افزار درگیر این موضوع نشه

kiosksoft
دوشنبه 14 اردیبهشت 1388, 22:28 عصر
asp.net.csharp.ir (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=69493) جان، ممنونم از راهنمایی تون.

از اونجایی كه این اتفاق، فقط برای بار اول در نرم افزار اتفاق می افته، و برای گزارشات بعدی سرعت خوبه،
نظرتون چیه در مورد این ترفند كه:
در ابتدای بارگذاری نرم افزار، یك نمونه خالی گزارش كریستال ریپورت رو توی یك thread بسازم و بعد از لود شدنش از بین ببرمش. به قسمی كه هیچ چیزی رو كاربر متوجه نمیشه. بنابراین هر موقع كه كاربر بخواد گزارش بگیره، با سرعت قابل توجه و عادی براش ظاهر میشه.

نظرتون چیه؟ آیا روش بهتری پیشنهاد نمیكنید؟

باز هم ممنونم

دوست عزیز

این روش خوبه به دلیل اینکه کاربر متوجه نمیشود:چشمک: , و اینکه رو سرعت هم تاثیر چشمگیری دارد.

kiosksoft
دوشنبه 14 اردیبهشت 1388, 22:33 عصر
علی جون سلام

منم تو یکی از نرم افزارام گزارشهام همین طور میشه که شما میگی !!! یعنی اولی کند ولی بقیه خوب ساخته میشه !!!

راستی من در مورد کریستال اینقدر به دردسر نخوردم . تو همون Setup ساز VS که برناممو واسه ستاپ ساختم ، تو بخش Prerequest ( یا یه همچین چیزی الان یادم نیست ) بخش مربوط به کریستال رو هم علامت زدم و تو کامپیوتر مقصد هم به درستی و راحتی اجرا شد بدون نصب هیچ فایل جداگانه ای !!!

دوست عزیز

در هنگام ساخت setup با انتخاب گزینه ای که فرمودید فایل CRRedist2008_x86.msi به setup اضافه میشود که با نصب آن در سیستم مقصد گزارشات قابل اجرا خواهند بود.

newgoldenman
پنج شنبه 11 تیر 1388, 10:11 صبح
آقایون، خانوما، سلام!

در راستای نیل به اهداف عالی افزایش سرعت نمایش گزارشات كریستال ریپورت درون Crystal Report Viewer ، یه سوال و پیشنهادی دارم. نظرتون رو بفرمایید ممنون میشم.

دیروز رفتم سی دی Crystal Report 2008 رو خریدم!(خدا بركت بده به قانون COPY RIGHT !) عرضم به حضورتون كه آیا ممكنه با نصب این نرم افزار، روی سیستم های كاربرانم،سرعت نمایش گزارش رو به اون نحوی كه انتظار دارم ازش بالا ببره؟