PDA

View Full Version : سوال: مشکل با Ajax و Fileupload

behiunforgiven
دوشنبه 14 اردیبهشت 1388, 00:28 صبح
سلام دوستان

من یک صفحه دارم که توش از Fileupload استفاده میکنم.

در حالت عادی هیچ مشکلی ندارم ولی وقتی که از Ajax استفاده میکنم مقدار Filename در Fileupload هیچی برنمی گردونه.

شما نمی دونید راه حل چیه؟

kiosksoft
دوشنبه 14 اردیبهشت 1388, 08:14 صبح
دوست عزیز

در حالت عادی اگر کنترل FileUpload در Update Panel قرار بگیرد, چون عمل PostBack انجام نمیشود این کنترل فایل انتخاب شده را بر نمیگرداند. یعنی در هر صورت Null بر میگرداند. اما راه حل چیست!؟

راه حل :

برای حل این مشکل شما باید کنترلی را که با Event آن مقدار کنترل FileUpload را بررسی میکنید طوری تغییر دهید هنگام اجرای Event آن , بر خلاف کنترل های دیگر عمل PostBack انجام شود.

نحوه اجرای دستور فوق: محل قرار گیری Form_Load میباشد.

ScriptManager sm = ScriptManager.GetCurrent(this.Page);
sm.RegisterPostBackControl(imgBtnSave);

imgBtnSave همان اسم کنترلی میباشد که با اجرای Event کلیک آن , کنترل Update Panel نادیده گرفته میشود و عمل PostBack انجام میشود.

araz_pashazadeh
سه شنبه 05 خرداد 1388, 22:47 عصر
راه حل :

برای حل این مشکل شما باید کنترلی را که با Event آن مقدار کنترل FileUpload را بررسی میکنید طوری تغییر دهید هنگام اجرای Event آن , بر خلاف کنترل های دیگر عمل PostBack انجام شود.

نحوه اجرای دستور فوق: محل قرار گیری Form_Load میباشد.

ScriptManager sm = ScriptManager.GetCurrent(this.Page);
sm.RegisterPostBackControl(imgBtnSave);

imgBtnSave همان اسم کنترلی میباشد که با اجرای Event کلیک آن , کنترل Update Panel نادیده گرفته میشود و عمل PostBack انجام میشود.[/quote]

با عرض سلام وخسته نباشيد خدمت شما
من و خيلي از دوستان هم دقيقا اين مشكل را دارم و خيلي در موردش جستجو كردم اما به نتيجه نرسيدم و همين كاري كه شما گفتيد انجام دادم اما باز به نتيجه نرسيدم اگه كمي بيشتر و واضحتر توضيح بدين ممنون ميشم.
آيا آژاكس راه فايل اپلود خاصي داره؟:متفکر:

iman_22a
چهارشنبه 06 خرداد 1388, 03:55 صبح
اینجا (http://vahidnasiri.blogspot.com/2009/04/fileupload-aspnet-ajax-updatepanel.html) رو ببینین . وب سایت آقای نصیری هستش . توی کامنتها هم چند تا لینک هست .