PDA

View Full Version : سوال: ترتیب مدلسازی ها به چه صورت است

amirjalili
دوشنبه 14 اردیبهشت 1388, 01:29 صبح
سلام دوستان..
من میخواستم ببینم آیا در مدل کردن و ایجاد دیاگرام های مختلف ترتیب خاصی وجود داره یا نه؟
برای مثال میخواستم ببینم اول باید usecase ها رو رسم کرد یا class دیاگرام ها رو؟

آخه فکر میکنم برای رسم کلاس دیاگرام ها نیاز ضروری به وجود دیاگرام های usecase نیست..

cups_of_java
سه شنبه 15 اردیبهشت 1388, 00:08 صبح
سلام دوستان..
من میخواستم ببینم آیا در مدل کردن و ایجاد دیاگرام های مختلف ترتیب خاصی وجود داره یا نه؟

آخه فکر میکنم برای رسم کلاس دیاگرام ها نیاز ضروری به وجود دیاگرام های usecase نیست..

بستگی به متدولوژی ای که استفاده می کنید داره (البته برخی متدولوژی ها ترتیبی ارایه نمی دن مثل DSDM برخی هم ترتیب دقیقی ارایه نمی دن مثل RUP)

بالاخره باید usecase ها رو (اگه طبق RUP) پیش می ری داشته باشی. در متدولوژی های دیگه هم که usecase ندارن از مدل های شبیهش استفاده میشه.
اما شما برای دراوردن کلاس ها بهتره که از use case استفاده نکنی چون انومالی داره. usecase ها به طور مستقیم نمی تونند یک دید شی گرا برای تشخیص کلاس ها و وظیفه مندی هاشون بدن. باید از usecase به activity diagram یا sequence diagram برسی بعد اون رو کم کم به کلاس و متد تبدیل کنی!

در حالت ایده آل نمودار کلاس (کلاس های تحلیل رو) رو در سطح تحلیل از همون ابتدا و به موازات use case ها می کشند.

Elham_gh
سه شنبه 15 اردیبهشت 1388, 10:20 صبح
سلام دوستان..

در اين تاپيك تمام مراحل و ترتيبشون توضيح داده شده:

http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=111969

amirjalili
چهارشنبه 16 اردیبهشت 1388, 23:15 عصر
با تشکر از دوستان..
به نظر خودم هم اگه class diagram ها به موازات usecase ها طراحی بشن بهتره..
به هر حال ممنون از دوستان محترم..