PDA

View Full Version : سوال: استفاده از اینترنت دربرنامه

asd_moghadas
دوشنبه 14 اردیبهشت 1388, 07:17 صبح
باسلام به دوستان من یک برنامه نوشتم واز دیتابیس sqlاستفاده می کنم (C#)وحالا میخوام که از طریق اینترنت به دیتابیس وصل بشم واطلاعاتی رامشاهده کنم (لیست اسامی)این برنامه WinApplicationمیباشد حالا از دوستان خواهش میکنم دراین رابطه من رایاری کنند
وراهنمایی کنند که از کجا شروع کنم که هم از برنامه قبلی استفاده کنم به صورت شبکه وهم به صورت تحت وب

khaste_007
دوشنبه 14 اردیبهشت 1388, 07:29 صبح
با سلام
دوست عزیز شما برای این کار بایستی
1. بانک sql (منظور DBMS) خود را طوری تنظیم کنی که تحت شبکه و اینترنت قبل دستیابی باشد که با توجه به نوع بانکی که استفاده می کنی یه کم فرق می کنه اگه اطلاعات بیشتری می خواهی نوع و ورژن بانکی که استفاده می کنی بنویس.
2. در برنامه نیر فقط کافی هست کانکشن رو تغییر بدی و سرور مربوطه در شبکه یا اینترنت رو به صورت داینامیک یا استاتیک به برنامت بدی.

NewFoxStudent
دوشنبه 14 اردیبهشت 1388, 10:36 صبح
باید بانکت رو روی هاست نصب کنی و کانکشن برنامت رو توری تغییر بدی که به اون هاست متصل بشه
فکر نمیکنم بانکی که روی کامپوتر لوکال نصب شده این قابلیت رو داشته باشه

asd_moghadas
دوشنبه 14 اردیبهشت 1388, 11:28 صبح
بانکم sql2005/expressاست اگه ممکنه یک نمونه سورس که بتونه راهنمایی کنه ممنون میشم

khaste_007
دوشنبه 14 اردیبهشت 1388, 12:26 عصر
با سلام
دوست عزیز شما که خودتون قبلا بحثی مشابه این ایجاد کرده اید به نظر میاد جواب ها هم کافی باشد اگر مشکل خاصی دارید دقیقا بیان کنید و بحث های کلی و تکراری ایجاد نکنید با تشکر.
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=154409

asd_moghadas
دوشنبه 14 اردیبهشت 1388, 12:55 عصر
باسلام بله من قبلا درآن تایپیک بحث کردم اما ادامه همان مبحث میخواهم ازطریق اینترنت این کاررا انجام دهم به طوری که اگه IP serverعوض شد مشکلی پیش نیاد

khaste_007
دوشنبه 14 اردیبهشت 1388, 16:28 عصر
با سلام
دوست عزیز حالا این شد یک بحث جدید "سرور با ip داینامیک" (و البته چالش بر انگیز!).
تا حالا باید فهمیده باشی که سرور با ip استاتیک (مانند هاستینگ ها) فرق آنچنانی با سرور شبکه لوکال ندارد
و بحث اینجا سر به دست آوردن ip متغییر سرور خواهد بود چون پس از به دست آوردن ip بقیه کار روتین می باشد.(توضیح بیشتر اینکه در حالت معمول اگر واسطه ای در کار نباشد پس از تغییر ip یا اصلا شروع ارتباط، ما نمی توانیم اطلاعی از ip سرور داشته باشیم (و اینجاست که مبحت DNS شروع می شود.دی دین))
و اما بریم سر اصل مطلب که خود یک مبحث مفصل هست و من با توجه به تجربه و نرم افزار هایی که در این موضوع نوشته ام یک سری توضیحات کلی می گم اگه به این مطلب علاقه داشتی بپرس تا برات بگم(بهتره در تاپیک جدید باشه).
برای اینکه شما سروری با آی پی داینامیک داشته باشید
1. باید یک دامنه ثبت کنید مثلا dynamicServer.com
2. باید از سرویس dynamic DNS که برای ایجاد وب سایت های با آدرس ip متغییر به کار می رود استفاده کنید.(توضیح اینکه این سرویس توسط سایت های dns ارائه می شوند و معمولا این سایت ها نرم افزاری به شما می دهند که این نرم افزار هر بار که آی پی شما تغییر کند آی پی شما را تحت یک اتصال امن به سرور Dns می فرستد و کسانی که آدرس سایت شما را بدانند می توانند به ip جدید شما به راحتی دسترسی داشته باشند با یک nslookup ساده. در ضمن من خودم چنین نرم افزاری نوشته ام که با اکثر این سایت ها سازگار هست و الان 3ماه هست در حالت تست هست و پس از تست نهایی نسخه مجانی آن برای عموم release خواهد شد و البته در وب سایتم قرار خواهم داد.)
3. در برنامه با استفاده از نام دامنه مقادیر مورد نیاز برای مقدار دهی به کانکشن استیرینگ را فراهم می آورید.
و تمام
و بعد از تمام یک توضیح اضافه باید بدم که در اصل سرویس dynamic DNS برای کسانی که می خواهند وب سایت خود را در کامپیوتر خود و با ای پی داینامیک هاست کنند به کار میره و چون این سرویس خیلی جاها مجانی گیر میاد شما میتونید تنها با ثبت یک دامنه وب(معمولا 3 تا 12 هزار تومان در سال) سایت خود رو رو وب گسترش بدید البته یک یا چند سایت با بی نهایت زیر دامنه چون سرور (مثلا iis) دست خودتونه. حتما با سرچ در مورد Dynamic DNS مقالات خوبی به دست خواهید آورد. و حالا واقعا تمام!