PDA

View Full Version : دیتا گرید

mori_1367
دوشنبه 14 اردیبهشت 1388, 09:59 صبح
من یک فرم ثبت بیمه دارم که labelبه نام کد بیمه دارد و textBox ی در جلوی آن , یک دکمه جستجو و یک دکمه حذف , این فرم دارد .هرگاه کد بیمه را وارد می کنم و جستجو را کلیک می کنم این بیمه در دیتا گرید این فرم نشان می دهدبیمه را از دیتا گرید انتخاب می کنم و دکمه حذف را کلیک می کنم حذف می کند اما من برای این که این تغییرات را ببینم باید دوباره کد بیمه را وارد کنم و دکمه جستجو را کلیک کنم آنگاه یک سطر خالی در دیتا گرید به من نشان می دهد چه کدی بنویسم که تغییرات آنی را در دیتا گرید ببینم یعنی وقتی بیمه را از دیتا گرید انتخاب و دکمه حذف را کلیک کردم در دیتاگرید هم این اتفاق بیفتد نیاز به جستجوی دوباره نباشد( پرو ژه ام سه لایه است) کد را می فرستم لطفا کد این سوال را در برنامه ام بنویسید تشکر
در فرم ثبت بیمه بر روی دکمه حذف کلیک و کد زیر را نوشتم

string insurance_code = Convert.ToString(dataGridView1.CurrentRow.Cells[1].Value);

s1.delete_insurance_b(insurance_code);
datagridview.refresh;
در business layer کد زیر را نوشتم :
public void delete_insurance_b(string insurance_code)
{
cs.delete_insurance_d(insurance_code);

}

در data access layer کد زیر را نوشتم :
public void delete_insurance_d(string insurance_code)
{
cmd.Parameters.Clear();

str = "delete from insurance where insurance_code='" + insurance_code + "'";
cmd.CommandText = str;
cmd.Connection = config.objconnection;
config.objconnection.Open();
cmd.ExecuteNonQuery();
config.objconnection.Close();
}

من وقتی بیمه را از دیتا گرید انتخاب و دکمه حذف زدم باید در دیتا گرید چنین سطری نباشد یعنی برنامه را باید در این دکمه حذف بنویسم و چون تعداد بیمه ها زیاد است من نمی توانم fill کنم با چه کدی من می توانم دیتا گرید را refresh کنم ؟کدش را فرستادم لطفا شما هم کد بنویسید