PDA

View Full Version : سوال: چند تا سوال تخصصی در باره ی برنامه ی smarter mail 5

dezchilds
دوشنبه 14 اردیبهشت 1388, 12:47 عصر
سلام دوستان من به تازگی با این برنامه که به نوعی با این رابط گرافیکیش یه اعجوبه هست آشنا شدم خوب در همین ابتدای راه برام چندتا سوال پیش اومده
1- ببینید من میخوام سرویس ایمیل راه اندازی کنم روی windows server 2003 که کلآ این سیستمی که میخوام روش راه اندازی کنم سرور accounting یه isp هست سوال های من اینه : من روی این سیستم دوتا ip دارم یه valid و یه invalid آی پی invalid برای اتصال نرم افزار nttac به as و آی پی valid برای اتصال کاربران به نرم افزار webreport که از طریق وب سرور iis 6 پشتیبانی میشه دوستان تا حدی که میتونید ابتدایی توضیح بدید چون من خودم تازه کارم و زیاد هم ازشبکه سر در نمیارم راستی دامینم هم هنوز روی سرورم ست نیست- خوب تا حالا مقدمه چینی بود http://forum.persiannetworks.com/images/smilies2/rolleyessmileyanim.gif حالا اصل سوال
1-برای نصب برنامه و کانفیگ smarter mail در قسمت IP of Primary DNS و IP of Secondary DNS چه آی پی هایی باید بدم به برنامه ؟ آیا آی پی ها باید valid باشه ؟ این آی پی ها رو برای چی میدیم به برنامه ؟
2- Hostname رو چی بدم ؟
3-بعد از انجام این کارها نوبت new domain هست خوب حالا در new domain در قسمت Name چی باید بدم ؟
4 - IP Address رو چی بدم ؟ یه select box هست
5-Mailing List Usernameچیه ؟
6-Domain Administrator Username چیه ؟
7- Domain Administrator Password چیه ؟
دوستان بسیار ممنون میشم اگه به این سوالها جواب بدید و کمکم کنید و اینشا الله که بتونم جبران کنم

iman_22a
دوشنبه 14 اردیبهشت 1388, 17:57 عصر
جواب 1 : باید Valid باشه .
جواب 2 : اسم Domain تون
جواب 3 : فکر کنم لازم نیست
جواب 4 : همون Ip Valid قبلی
جواب 5و6و7 : شناسه کاربری و رمز عبور شخصیه که مدیریت Domain رو بهش واگذار می کنین . که مثلا Mailbox ها رو تعریف کنه ، محدود کنه . اسپم و ... کنترل کنه . از طریق وب سایت

من قبلا باهاش کار کرده بودم . ورژن 3 و4

وقت بشه یه بررسی کلی روش انجام میدم دوباره ...

dezchilds
سه شنبه 15 اردیبهشت 1388, 00:25 صبح
سلام دوست من با تشکر از جوابتون خوب حالا سوالم اینه باید dns هام رو روی دامین هم ست کنم درسته ؟ و اون دو تا آی پی که دادم به برنامه (secoundry , primary)باید ip های dns هام باشند در صورتی که من هنوز dns تنظیم نکردم وهیچ اطلاعاتی هم از تنظیم dns ندارم اگه این مرحله رو هم کمک کنید ممنون میشم یه مشکل دیگه هم هست در قسمت active برنامه یه licence number میخواد اونو چی بدم ؟

iman_22a
سه شنبه 15 اردیبهشت 1388, 16:32 عصر
سلام دوست من با تشکر از جوابتون خوب حالا سوالم اینه باید dns هام رو روی دامین هم ست کنم درسته ؟ و اون دو تا آی پی که دادم به برنامه (secoundry , primary)باید ip های dns هام باشند در صورتی که من هنوز dns تنظیم نکردم وهیچ اطلاعاتی هم از تنظیم dns ندارم اگه این مرحله رو هم کمک کنید ممنون میشم یه مشکل دیگه هم هست در قسمت active برنامه یه licence number میخواد اونو چی بدم ؟

دوست عزیز ، IP ها باید IP هاست باشن . ببینید کاری که ما کردیم این بود که از طریق یک سایت که dns مجانی می داد می اومدیم و Domain ، Sub domain و بقیه موارد رو روی Ip های هاستمون تنظیم می کردیم و توی هاست (که سرور اختصاصی دستمون بود) توی IIS وب سایت رو ایجاد می کردیم و توی هدر وبسایت آدرس Domain که اون سمت تعریف کرده بودیم رو می دادیم . تا دومین به هاست متصل بشه . برنامه چون روی هاست نصب میشه ، پس فقط Ip هاست رو میخواد و یک Ip برای این منظور کافیه . البته نمی دونم برای شما روال کار چطوریه و dns رو از کجا قراره تنظیم کنین .

در مورد License بگم که این برنامه رو میشه فقط و فقط برای یک دومین بصورت Free و مجانی با تمام امکاناتش استفاده کرد ( اگر یادم باشه برای تولید License آزاد یا باید به سایتش مراجعه کنین یا این که جای License رو خالی بگذارین )

dezchilds
سه شنبه 15 اردیبهشت 1388, 17:15 عصر
سلام دوست من ببخشید که سوال میکنم من الان متوجه نشدم
ببین شما میگی که باید dns رو از یه سایت به دست بیارم درسته مثلآ من الان روی دامینم 2 تا dns ست کزدم
n1.xxxxx.com و ns2.xxxxx.com خوب حالا وقتی من این ها رو روی دامین ست میکنم دامین با سروری اتصال پیدا میکنه که این dns ها مال اون هستند خوب حالا ما اگه بخواهیم این سرویس ایمل رو راه اندازی کنیم باید دامینمون روی سرورمون ست باشه درسته ؟ خوب من هم باید dns های سرور خودمو بدم ولی چطوری ؟ مثلآ ns1 و ns2 درست کنم که بتونم ستشون کنم با دامین ؟ اگه میشه توضیح بدید چون نیاز دارم

iman_22a
سه شنبه 15 اردیبهشت 1388, 21:40 عصر
سلام دوست من ببخشید که سوال میکنم من الان متوجه نشدم
ببین شما میگی که باید dns رو از یه سایت به دست بیارم درسته مثلآ من الان روی دامینم 2 تا dns ست کزدم
n1.xxxxx.com و ns2.xxxxx.com خوب حالا وقتی من این ها رو روی دامین ست میکنم دامین با سروری اتصال پیدا میکنه که این dns ها مال اون هستند خوب حالا ما اگه بخواهیم این سرویس ایمل رو راه اندازی کنیم باید دامینمون روی سرورمون ست باشه درسته ؟ خوب من هم باید dns های سرور خودمو بدم ولی چطوری ؟ مثلآ ns1 و ns2 درست کنم که بتونم ستشون کنم با دامین ؟ اگه میشه توضیح بدید چون نیاز دارم

دوست عزیز سلام . خواهش می کنم . تا جایی که سوادم برسه جواب میدم . :چشمک:
دومین شما یه کنترل پنل داره که dns ها رو توی اون تنظیم می کنین . dns ها رو مهم نیست از کجا بگیرین . اینجا فقط IP هاست مهمه ، یعنی همون Ip Valid تون . من خودم زیاد وارد نیستم توی این تنظیمات dns . اجازه بدین یه بررسی کوچیک انجام بدم ، شاید بتونم کاملتر بازش کنم .

iman_22a
سه شنبه 15 اردیبهشت 1388, 23:04 عصر
مراحل نصب روی سرور و پیکره بندی:
0-اجرای برنامه نصب
1-بعد از نصب برنامه ، صفحه ای باز میشه که حدود 2 دقیقه زمان میبره تا پیکره بندی اولیه رو انجام بده
2-صفحه لاگین ظاهر میشه
3-یوزر ، پسورد را وارد میکنین (بار اول Admin,Admin)
4-صفحه System Info ظاهر میشه
5-برای HostName باید اسم Domain را وارد کنین ، مثل Mydomain.ir . یک یوزر هم تعریف کنین .
6-مرحله بعد تنظیم Dns Servers ، اگر خالی قرار بدین اتوماتیک از ویندوز خوانده میشه (من خالی رهاش کردم)
7-مسیرها رو هم رد کنین .
8-پیکره بندی که به پایان رسید وارد صفحه تنظیمات دامین ها میشین و دامینی که معرفی کردین نمایش داده میشه .
9-روی دامین نمایش داده شده که 2 بار کلیک کنید ، وارد تنظیمات دامین میشین .
10-Ip رو از کمبو باکس انتخاب کنین (اتوماتیک Ip هاتون را نشون میده ، شما Ip Valid انتخاب کنین)
11-دکمه Save و پایان کار تنظیم برنامه

تا اینجا پیکره بندی نرم افزار بود . برای این که روی اینترنت قابل دسترسی باشه باید تنظیمات خاصی انجام بدین که فرصت باقی باشه اونها رو هم میگم . برای مثال شما با زدن آدرس mail.yourdomain.ir صفحه لاگین Smarter Mail رو ببینین . تنظیمات خاصی هم توی IIS لازمه هم توی دامین .

dezchilds
چهارشنبه 16 اردیبهشت 1388, 01:07 صبح
سلام دوست من با تشکر از جوابتنون ولی من یه سوال برام پیش اومده کلا ما از مبحث برنامه ی smart هم که خارج بشیم اگه یه سرور داشته باشیم که از iis استفاده کنه و فقط بتونیم از طریق ip با اون ارتباط برقرار کنیم مثل این 85.185.226.169 این سرورمه که ماله ریپورت اکانت هست خوب من که نمیشه به کاربرانم بگم برید تو فلآن آی پی و چک کنید یه دامین هم دارم ispaftab.com خوب حالا میخوام وقتی کسی رفت به سایت ispaftab.com آی پی85.185.226.169 فراخوانی بشه (منظورم ریدایرکت نیست) و هرکی رفت توی سایت ispaftab.com کلآ وب سرور من بیاد بالا که iis هست خوب چطوری میتونم این کار رو بکنم ؟ میخوام مرحله به مرحله برم جولو (البته با کمک شما ) ببخشید که اینقدر سوال میکنم

iman_22a
چهارشنبه 16 اردیبهشت 1388, 02:33 صبح
خواهش می کنم دوست عزیز .
اول از هر چیز به سایت Afraid.org یا هر سایتی که مثل این سایت بتونین بطور آزاد دامین ، ساب دامین ، ... رو ایجاد کنین برین و ثبت نام کنین . تا اونجا که یادمه ممکنه از حالت Free در اومده باشه - از شانس بد ما و شما . البته ما زمانی که آزاد بود یه Account ایجاد کردیم و تمام سایتامون رو اونجا معرفی کردیم و خوبم کار می کنه خداروشکر . ممکنه سایت ف.ی.ل.ت.ر شده باشه ، نمی دونم چرا ! خلاف شرع که نمی کنن توش ! :ناراحت:
EveryDns.net هم هست . با همین کار کنین .
توی پست بعدی کارهایی که لازمه انجام بدین رو میگم .

iman_22a
چهارشنبه 16 اردیبهشت 1388, 02:52 صبح
توی عکس ضمیمه ، عکس اول ، رکوردهای dns خودم رو می تونی ببینی و ازش الهام بگیری . توی عکس دوم یه شمایی از سایت رایگان تعریف dns گذاشته ام ، امیدوارم کمک کنه .

dezchilds
چهارشنبه 16 اردیبهشت 1388, 11:36 صبح
سلام پس تا حالا به این نتیجه رسیدیم که برای رکورد کردن dns و درست کردن dns نیازی نیست توی ویندوز تغیراتی ایجاد کنیم این سایتهایی که ما از اونا هاست میخریم و توی دامینمون dns رو ست میکنیم هم همین کار رو میکنند درسته ؟

dezchilds
چهارشنبه 16 اردیبهشت 1388, 11:41 صبح
سلام آقا ایمان مثل اینکه یکم کار کردن با این سایت فنی و سخته من تونستم فقط یه دامین ثبت کنم ispaftab.com حالا باید چیکار کرد ؟

iman_22a
چهارشنبه 16 اردیبهشت 1388, 19:18 عصر
سلام پس تا حالا به این نتیجه رسیدیم که برای رکورد کردن dns و درست کردن dns نیازی نیست توی ویندوز تغیراتی ایجاد کنیم این سایتهایی که ما از اونا هاست میخریم و توی دامینمون dns رو ست میکنیم هم همین کار رو میکنند درسته ؟

بله ، یه کاری توی همین مایه هاست

iman_22a
چهارشنبه 16 اردیبهشت 1388, 19:37 عصر
دوست عزیز شما باید این کارها رو انجام بدین :
سمت چپ سایت روی نوشته ispaftab.com که درست کردین کلیک کنین تا به مدیریت دامین وارد بشین و این کارها رو انجام بدین :

1- یه رکورد A ایجاد کنین با نام دامین ispaftab.com و برای بخش Value : آی پی Valid تون
2- یه رکورد MX ایجاد کنین با نام دامین ispaftab.com و برای Value هم mail.ispaftab.com
3-یه رکورد CNAME ایجاد کنین با نام دامین mail.ispaftab.com و برای Value مقدار ispaftab.com
4-یه رکورد A ایجاد کنین با نام دامین www.ispaftab.com و برای Value : آی پی Valid

iman_22a
چهارشنبه 16 اردیبهشت 1388, 19:46 عصر
دست آخر باید از طریق کنترل پنل هاست به dns های این سایت اشاره کنین :

Note:
Make sure that your domain points to ns1.everydns.net, ns2.everydns.net, ns3.everydns.net, and ns4.everydns.net in your registrar's whois database. Without that, none of your records will resolve properly.

مرحله ساختن یه وب سایت یا Virtual Directory توی IIS می مونه که باید اون Virtual Directory رو به فولدر MRS از برنامه Smarter Mail ارجاع بدین و یک سری Permission های خاص رو به بعضی فولدر هاش بدین . برای اون Header های لازم رو بدین (Mail.ispaftab.com و IP Valid تون)

البته با این مراحل می تونین وب سایت تون رو هم راه بندازین و فقط مختص به سرویس ایمیل نیست . ممکنه بعضی جاها اشتباه کرده باشم ، اونم به این خاطره که این کارها رو 4 سال پیش انجام دادیم و ممکنه خیلی درست نباشه ، ولی جواب داده تا الان .

دنگ و فنگ زیاد داره . ما کچل شدیم تا همه اینا رو با هم ست کردیم :عصبانی++::افسرده:

mahmood3d
دوشنبه 12 مرداد 1388, 18:05 عصر
سلام دوستان
از این چیزایی که اینجا گفته شد من چیزی متوجه نشدم. من برای ارسال ایمیل نیاز به SMTP دارم و چون ویستا این پروتکل رو نداره از Free smtp server استفاده کردم و خودتون هم که می دونید نسخه رایگانش در روز بیشتر از 10 تا ایمیل ارسال نمی کنه برای همین تو بخش های مختلف این سایت گشتم دیدم که گفته شده از smarter mail هم میشه استفاده کرد.
من این نرم افزار رو نصب کردم ولی طریقه استفاده کردن از این رو نمی دونم. من فقط می خوام بتونم روی دستگاه خودم smtp راه بندازم و با نرم افزاری که دارم می نویسم بتونم ایمیل ارسال کنم.
اگه میشه توضیح بدین چه تنظیماتی روی smareter mail و چه تنظیماتی رو روی نرم افزارم باید انجام بدم.
با تشکر از همه دوستان زحمت کش