PDA

View Full Version : سئوال : شروع و استارت asp.net

ehssannet
دوشنبه 14 اردیبهشت 1388, 12:59 عصر
سلام
قبل از شروع asp.net از چه مرجعی باید استفاده نمود و چه زبانهایی را باید آموخت؟
آیا dream weaver نیز همان کار asp.net را انجام می دهد؟ چه تفاوتهایی با هم دارند؟
(امیدوارم دوباره کشاورز خان تاپیک مرا حذف نکند!!!!!!!!)

shahab_ksh
دوشنبه 14 اردیبهشت 1388, 19:23 عصر
برای شروع Asp.net شما باید با یه زبان دات نت آشنا بشی مثل vb یا #C

آیا dream weaver نیز همان کار asp.net را انجام می دهد؟ چه تفاوتهایی با هم دارند؟

شما میتدنید در هر ویرایشگر متنی کد های asp.net رو بنویسید و در IIS اجرا کنید این برنامه هم برخی امکانات asp.net رو در غالب نرم افزارش گنجونده

ولی برای asp.net هیچ برنامه ای جای VS مایکروسافت رو نمی گیره.

raziee
دوشنبه 14 اردیبهشت 1388, 23:28 عصر
برای صفحه بندی نیاز به دانش HTML & CSS هست
برای استفاده از امکانات ASP.NET نیاز هست که کنترل های ASP.NET رو بشناسی.
و برای برنامه نویسی نیاز هاست که به یک زبان آشنا باشی(مثلVB.NET و Csharp و ...)

بعد ها باید ببینی که چه امکاناتی میخوای و چه نیاز هایی داری و برای بهبود بخشیدن وبسایتت از تکنولوژی های دیگر استفاده کنی(مثل ایجکس و ...)

همونطور که دوستمون گفتن بهترین نرم افزار هم VS هست

majid_darab
سه شنبه 15 اردیبهشت 1388, 00:20 صبح
با سلام بر شما دوستان عزیز و گرامی :
من یک شخصیت تازه کار مشتاق به فراگیری asp.netb با گرایش c# هستم.
امروز کتابی در این زمینه تهیه نمودم تحت عنوان asp.net wit c#.net 2005 - مهرداد توانا + سعید هراتیان
حال سوالاتی که به شدت ذهن مرا آزار می دهند به صورت زیر است:

1-آیا این کتاب ، کتاب خوبی در مقایسه با کتاب های مشابه است ؟ (از دو مولف دیگر هم موجودبود)(توجه نمایید که قصد تبلیغ برای شخص خاصی نیست و هدف انتخاب بهترین گزینه در این امر است)(هدف ، انتخاب کتابی است که با ساده ترین بیان مسایل را ذکر کرده باشه و با ادبیات غلیظ درگیری درست نکرده باشه)

2- می دانم که برای شروع اینکار html , xhtml , css لازمند...پس یک مرجع هم از اونا گرفتم و قبل از رفتن به سراغ این کتاب اول ترتیب اون مرجع رو می دم. اما آنچه که ذهن منو آزار می ده دیتا بیس لازم برای یادگیری این کتاب است.من فوق العاده اطلاعات مبتدی از access دارم و بس . حال برای اینکه در این کتاب به مشکل نخورم در زمینه دیتا بیس این کتاب چـــــــــــــــــــه منبع ساده و قابل فهمی برای آن وجود دارد؟ (اگر اشتباه نکنم Asp.net با sql server کار می کنه)

3-آیا منبعی که ایشا.. برای sql server پیشنهاد می دین جواب من مبتدی در این زمینه رو می ده و آیا لازمه به جون access هم بیفتم یا نه؟

4- آیا منبع بالا شامل زبان sql و query ها و خلاصه تمام نکات لازم در زمینه دیتا بیس می باشد یا خیر؟

5-این سوال که از همه مهمتره باید اول می پرسیدم و اون اینه که وقتی داشتم در مورد پیشنیازهای این کتاب تحقیق می کردم به موضوع core.net برخوردم.(یعنی چی اصلا)
درتوضیحات درباره آن گفته شده بود که به معرفی framwork.netوc# می پردازه،برا همین کتابی گرفتم تحت عنوان .NET FRAMEWORK 2.0 APPLICATION DEVELOPMENT FOUNDATION برای مدرک MCSD.NET
اما هر چی این کتابو ورق می زنم یه جورایی گنگ میاد.چی کار کنم پسش بدم؟(خداییش گرون هم بود)
درحقیقت من برای پیشنیاز این کتاب باید چه کتاب یا کتابایی تهیه کنم ؟ (من بیس خوبی از C دارم اما #C برام درحال حاضر فقط یه کلمس . آیا کتابی در این زمینه لازمه؟)

6-درکتاب مزبور چیزی در مورد محیط برنامه نویسی گفته نشده و یه راست رفته سر ساخت وب سایت .
دراین مورد چه منبعی لازمه که اول بیاد محیطو معرفی کنه بعد برنامه نویسی کنه؟(فرض براینه که من VISUAL STUDIO رو نمی شناسم)

7-آیا جاوا اسکریپت هم نیاز به منبع خاصی داره یا فعلن لازم نیست؟

با تشکر از شما دوستان و هم دلان گرامی

majid_darab
سه شنبه 15 اردیبهشت 1388, 00:47 صبح
برای شروع Asp.net شما باید با یه زبان دات نت آشنا بشی مثل vb یا #C

شما میتدنید در هر ویرایشگر متنی کد های asp.net رو بنویسید و در IIS اجرا کنید این برنامه هم برخی امکانات asp.net رو در غالب نرم افزارش گنجونده

ولی برای asp.net هیچ برنامه ای جای VS مایکروسافت رو نمی گیره.

IIS و vS چیست؟ تقاضامندم کامل توضیح دهید، چون عینا من هم همین سوالا رو داشتم

درضمن آیا c#.NET با C# فرق داره ؟

ehssannet
سه شنبه 15 اردیبهشت 1388, 10:02 صبح
با تشکر از پاسخ دوستان
** من اینطور نتیجه گرفتم که برای شروع asp.net باید ابتدا به HTML & CSS مسلط بود و بعد به یک زبان دات نت مثلVB.NET مسلط بود .
**دوستان می خواستم خواهش کنم از آنجا که در جایی که من هستم متاسفانه هیچگونه کلاس آموزشی در این زمینه وجود ندارد (یا اگر هم باشد در سطح مبتدیست) پس آیا با استفاده ازسایتهایی مانند اینجا یا کتابهای موجود می توانم راه بیفتم؟
**خواهش میکنم دوستان حرفه ای تر که منابع خوبی در زمینه آموزش قبل از asp.net سراغ دارند مرا راهنمایی نمایند.
****ممنون****

Alireza Orumand
سه شنبه 15 اردیبهشت 1388, 11:02 صبح
سلام
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?p=716484#post716484
موفق باشید.

raziee
پنج شنبه 17 اردیبهشت 1388, 13:50 عصر
(اگر اشتباه نکنم Asp.net با sql server کار می کنه)
.net از هر بانکی که من اسمشون رو شنیدم پشتیبانی میکنه.
طریقه اتصال و تراکنش بین بانک و برنامه بسیار سادست.(ساده تر از اون چیزی که فکرش رو بکنی.) من قصد دارم در آینده نزدیک مقالاتی در این زمینه برای مبتدیان(من خودم هم مبتدی ام البته) بگذارم.
اما موضوع مهم طراحی و پیاده سازی صحیح خود بانک اطلاعاتی هست.

IIS و vS چیست؟ تقاضامندم کامل توضیح دهید، چون عینا من هم همین سوالا رو داشتم
IIS مخفف Internet Information Server هست و بر روی کلاینت تنظیمات دسترسی رو پیاده سازی میکنه.
VS مخفف Visual Studio هست که محصول ماکروسافت هست. و ورژن های مختلفی داره بچه ها بمعمولن یا با 2008 مینویسند یا با 2005 . البته نسخه دموی 2010 نیز برای دانلود گذاشته شده.
فرق این 2005 با 2008 و همینطور ورژن های دیگه در .NET Framework هست. که 2008 از 3.5 استفاده میکنه.

احمد سامعی
پنج شنبه 17 اردیبهشت 1388, 15:38 عصر
سلام
با اجازه اساتيد كه قبلاً پست دادن
براي شروع وب نويسي بهترين مسير(به نظر من):
الف)يادگيري HTML
ب) يادگيري CSS
ج) مشخص كنيد مي خواهيد PHP كار كنيد يا ASP.Net
د) اگر مي خواهيد PHP كار كنيد كه PHP ياد بگيريد واگرنه يادگيري يك زبان برنامه نويسي يا VB يا #C بعدASP.Net كه يادگيري اين مورد بعد از VB يا #C زياد سخت نيست
ه) همراه مرحله بالا(د) بايد به كار با پايگاه داده و طراحي بانك ها رو هم ياد بگيريد براي اين كار بايد SQL ياد بگيريد بعد با هر نوع پايگاه داده مي تونيد كار كنيد چون همه پايگاه داده ها مثلAccess, SQL Server, Oracel همه از قواعد اين زبان پيروي مي كنند
خوب يكم مسير طولاني به نظر مي آيد اما خوندن يك كتاب معمولي براي شروع براي هر كدام از اين موارد بسته به شخص بين يك هفته تا يك ماه طول مي شه همراه با تمرين هاي كتاب ( كه اگر آدم تيزي باشي تو يك ماه همه رو مي فهمي . اما اين شروع فقط فهميدن نه مسلط بودن و حرفه اي شدن .. در واقع حالا مي فهمي چي به چيه و يكم با اصطلاحات آشنا مي شي) بعد از اين نسبت به سوال هايي كه براتون پيش مي آيد و هر چي بيشتر كار كنيد بيشتر يا مي گيريد
و) بعد يادگيري يكسري تكنولوژي ها كه در وب به كار مي رود مثل Ajax يا JavaScript

مورد بعد منابع هست :
براي HTML وCSS كتاب خوب تو بازار زياد و فرقي نمي كنه كدامش بگيري كلاً مبحث ساده اي شايد سه چهار روز هم ياد بگيري
اما براي VB بيشتر ولي براي #C خيلي كم مي توني كتاب خوب و يا كامل پيدا كني براي شروع مي تونيد از كتاب هاي تو بازار شروع كنيد تا با مفاهيم آشنا بشي ولي تو اينترنت مي تونيد PDF هم زياد پيدا كنيد بعدش همه بستگي به كار و تمرين داره كه خودتون انجام مي ديد
من قصد تبليغ ندارم اما يكسري كتاب مال انتشارات نص به نام آموزش ... در 21 روز (... يعني موضوع ها مثل #C و يا SQL...) من خودمم واسه SQL هنوزم مي خونمش بعضي جا گنگ گفته اما نسبتاً كامل
واسه ASP.Net هم خانم فاطمه هاشميان كتاب خوبي دارن كه ترجمه كتاب يكي از مدرسين ماكروسافت(اگه اشتباه نكنم) كه مي تونيد از اين لينك (http://www.p2p.dotnetsource.com/Default.aspx?g=posts&t=8245)بگيريد

اما محيط كار همونطور كه دوستان گفتن از يك برنامه NotePad ساده مي تونه باشه تا VS و DreamWeavre يا Expression Web 2007 و يا VWD ويا FrontPage 2003 كه اكثر از سايت ماكروسافت قابل دانلود اما محيطVS براي خطا گيري و كامل بودن كنترل هاي ASP از همه بهتر كه من خودم طراحي اوليه ام رو با Expression Web 2007 انجام مي دم و كدنويسي با VS 2008 كه به شما هم توصيه مي كنم حتماً حتماً از VS2008 استفاده كنيد چون ديگه اكثر نمونه كدها و كنترل هاي جديد تو اينترنت با 2008 هست در ضمن از همه مهمتر با استفاده از VS2008 نيازي به استفاده از IIS هم نداريد (IIS يك سرور مجازي بر روي كامپيوتر شما ايجاد مي كنه كه ويندوز هاي نسخه سرور داخل CD موجود هست از اسمش پيداست) اما VS2008 خودش براتون سرور مجازي ايجاد مي كنه
در نهايت براي كساني مثل من كه در شهرستان هستند و دسترسي به امكانات آموزشي خوب ندارد بهترين كلاس اينترنت و سايت هاي خوبي مثل همين سايت و سايت هاي مرجع اين زبان ها مثل ماكروسافت و زيرشاخه هاش مثل asp.net هست كه فيلم آموزشي (http://www.asp.net/learn/videos) خوبي هم داره و يا سايتهاي اُپن سورس مثل http://www.codeproject.com/

(يك نكته كوچك: يادگيري CSS زياد سخت نيست فقط براي راحتي كار با HTML و درواقع همون خواص كنترل هاي HTML هست)

اميدوارم توضيحاتم زياد و گيج كننده نبوده و درست بوده باشه
موفق باشيد.

niksoft
جمعه 18 اردیبهشت 1388, 16:22 عصر
کتاب
Apress.Beginning ASP.NET 3.5 in VB 2008
کتاب خوبیه میتونید از سایت flazx.com دانلود کنید