PDA

View Full Version : سوال: مشکل با تعداد کاربران همزمان برنامه تحت شبکه

NewFoxStudent
دوشنبه 14 اردیبهشت 1388, 16:56 عصر
این مشکل از Sql سرور نیست
احتمالا پهنای باند شبکه پایین و امکان لاگین تعداد زیادی کامپیوتر به سرور وجود نداره و یا زمان لاگین با افزایش تعداد کامپیوتر بالا میره
توی کانکشن استرینگتون گزینه TimeOut رو قرار بدید و مقدارش رو افزایش بدید ببینید درست میشه یا نه

یه تست دیگه هم انجام بدید
تعدادی از کلاینها رو همزمان به سرور وصل کنید و سعی کنید چندتا فایل رو از سرور روی هرکدوم کپی کنید به صورت همزمان و ببینید که همه اونها عملیات کپی رو درست به ایمام میرسونن یا نه

mohsen_csharp
دوشنبه 14 اردیبهشت 1388, 20:44 عصر
شما که می گید از sql 2000 استفاده می کنید پس چرا در متن خطای شما sql 2005 آمده است؟

An error has occurred while establishing a connection to the server. When connecting to SQL Server 2005, this failure may be caused by the fact that under the default settings SQL Server does not allow remote connections

mohsen_csharp
دوشنبه 14 اردیبهشت 1388, 20:53 عصر
من که بعد از شما پست دادم پس چرا تو نمایش پست من قبل از پست شما میاد؟
به تفاوت تاریخ و ساعت پست ها با یکدیگر دقت کنید همچنین ساعت کامپیوتر من رو هم تو عکس ببینید. من که اولین بار که تو این سایت این چنین موردی میبینم یعنی علت چی میتونه باشه؟
حتی موقع نوشتن همین پست ساعت سیستم خودمو 23:30 کردم ولی بازم این پست در ساعت 9:.. میاد.
عجیبه!!!

hana2064
دوشنبه 14 اردیبهشت 1388, 22:39 عصر
با سلام

برنامه ام با c# و sql 2000 هستش و تو یه محیط تحت شبکه اجرا میشه و مشکلی نداره سیستم سرور ویندوز xp هستش و تا حدود 10 سیستم بصورت همزمان با سیستم کار میکنند اما بیشتر از یه تعداد خاصی که میشه بعضی سیستمها error میدن همون خطای معروف تو اتصال به شبکه

An error has occurred while establishing a connection to the server. When connecting to SQL Server 2005, this failure may be caused by the fact that under the default settings SQL Server does not allow remote connections
البته این سیستمها مشکلی ندارن و زمانی که یکی از کاربران ازبرنامه خارج میشه یکی از سیستمهایی که این خطا رو می ده مشکلش درست میشه و برنامه اجرا میشه
سوالم اینه که ایا sql2000 بصورت پیشفرض تعداد کاربران خاصی رو بصورت ریموت پشتیبانی میکنه یا اینکه مشکل دیگه ای هست. لطفا منو راهنمایی کنی د:ناراحت::ناراحت:
از مدیران محترم خواهش میکنم سوالمو منتقل یا حذف نکنن سوالم بیشتر البته به sql ربط داره که من تو اون تالار هم پرسیدم ولی هیج جوابی تا حالا نگرفتم و نیاز دارم خیلی زود حلش کنم

NewFoxStudent
سه شنبه 15 اردیبهشت 1388, 10:36 صبح
شما که می گید از sql 2000 استفاده می کنید پس چرا در متن خطای شما sql 2005 آمده است؟
نقل قول:

این که توی متن خطا Sql2005 اومده ربطی به نوع بانک نداره
توی C# اگه از Access هم استفاده کنید و این خطا رخ بده بازم همین جوری پیغام میده
این برای توضیح خطاست و ربطی به sql2005 یا 2000 نداره

esmaeily-hosein
سه شنبه 15 اردیبهشت 1388, 10:43 صبح
windows xp رو به عنوان Server استفاده نکن چرا که connection limit اون 10 است و امکان داره اصلا در خود شبکه هم مشکل ایجاد بشه . راه حل برنامه هایی هستند که connection limit را تغییر میدهند .

امکان اینکه فایروال هم گیر بده زیاده پورت مربوط به Sql یه چک بکن ببین بسته نباشه .

توی C# اگه از Access هم استفاده کنید و این خطا رخ بده بازم همین جوری پیغام میده
چیز غریبی میگی لااقل خطا oledbException با sqlException دیگه فرق میکنه .

ولی در کل مورد اول امکانش بیشتره به خاطر این قسمت
SQL Server does not allow remote connections

NewFoxStudent
سه شنبه 15 اردیبهشت 1388, 10:48 صبح
چیز غریبی میگی لااقل خطا oledbException با sqlException دیگه فرق میکنه .

ولی در کل مورد اول امکانش بیشتره به خاطر این قسمت
SQL Server does not allow remote connections

چیز غریبی نیست دوست عزیز
وقتی توی C# ارتباط برقرار نشه بانک هرچی میخواد باشه خطا از یک نوع
و وقتی این خطا رخ میده بعد از توضیح خطا یک توضیح اضافه هست که میگه
این خطا وقتی از Sql2005 استفاده بشه به فلان دلیل رخ میده
واین تنها یک توضیح اضافه است نه چیزی که مشخص کنه کاربر از چه نوع بانکی استفاده کنه
امیدوارم متوجه منظورم شده باشید

esmaeily-hosein
سه شنبه 15 اردیبهشت 1388, 13:28 عصر
خطاهای access با sql فرق میکنه شاید در مورد sql 2000,2005 اینطور باشه . خودت تست کن ببین

NewFoxStudent
سه شنبه 15 اردیبهشت 1388, 13:39 عصر
بله درسته فرق میکنه

hana2064
یک شنبه 20 اردیبهشت 1388, 10:40 صبح
از همگی ممنونم

windows xp رو به عنوان Server استفاده نکن چرا که connection limit اون 10 است
خوب من این مشکلو با سرور 2003 هم دارم البته متن خطایی که سیستم ها در ارتباط با 2003میدن دقیقا ندارم که بذارم ولی مفوممش این بود که تعداد کاربران زیاده و شما مجوز دسترسی به سرور رو نداری یعنی تعداد سیستمهای توی کلاس که به سرور وصل میشن یه جورایی محدوده

امکان اینکه فایروال هم گیر بده زیاده پورت مربوط به Sql یه چک بکن ببین بسته نباشه
فایروال و پورت Sql همه این سیستمها چک شده چون در حالت غیر همزمان یا کاربران کمتر برنامه به خوبی اجرا میشه و هر کدوم به تنهایی با سرور ارتباط دارن و مشکلی برای دسترسی ها و مجوزها ندارن

hana2064
دوشنبه 21 اردیبهشت 1388, 13:18 عصر
من هنوز مشکلم حل نشده
منتظرم .....................کسی نیست؟